Drėbtelk ir tu, kartu su Valdemaru

„Apdrabstykime istoriją, vaikai,
kuo kas galim – ir išryškės jos tikrasis veidas.“ – Maras

Spontaniškas Valentino interviu, paskelbtas 2009 metų spalio 17 dieną, su istoriku Valdemaru Klumbiu taip paprastai užmarštin nenugarmėjo.

Pasipylė trumpi ir ilgesni komentarai, visokie nuomonių pareiškimai, įsisiautėjo nesantaika. Galop veiksmas persikėlė į Vilnaus Rotušės aikštę, kur vyrai dangstydamiesi skydais puolė taškytis kalavijais, moterys ir vaikai, drobiniais audeklais apsigobę, lindo į šaižaus lietaus plėšomas palapines… Buvo baisu. O gal nebuvo? Gal aš ką tik iškreipiau istoriją?;) Deja, reikalas šviežias, taigi liudininkai greitai konstatuos, kad „truputį“ sufantazavau. O jeigu aš štai taip nudobčiau liudininkus, panaikinčiau pirminius, antrinius šaltinius ir pulčiau kurti savo istoriją, mm? Ar kas nors atsektų kaip buvo iš tikrųjų? Turbūt taip. Nes visko nepanaikinsi. Ir vėl – turbūt.

Šis naujas skyrelis, startavęs 2009 metų spalio 20 dieną, skirtas istorijai. Diskutuokim, provokuokim vienas kitą, atraskim.

Šiaip ar taip kiekvienas iš mūsų jau esame ISTORIJA.

Pradžiai siūlau minėtojo istoriko mokslinio straipsnio „Lietuvos kultūrinis elitas sovietmečiu: tarp pasipriešinimo ir prisitaikymo“ išvadų dalį, o toliau… Žiūrėsim.

1. Lietuvos kultūrinis elitas sovietmečiu: tarp pasipriešinimo ir prisitaikymo

Komentarai: 1 714 “Drėbtelk ir tu, kartu su Valdemaru”

Puslapiai: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 1135 » Show All

 1. 215.

  kreivarankis spalio 22nd, 2009, 10:20 pm

  Nu gerai, sorry. Rašysiu kitą kartą į temą. Bet čia pas jus į tą temą irgi kartais gana sunku pataikyti (vėl Froidas).

  Kas dėl Beresnevičiaus, tai jisai susidūrė su panašia problema kaip ir Nietzsche – per daug puskvailių padarė jį savo stabu, nesuprasdami jo ironijos. Šiaip Valentinai rekomenduočiau jums paskaityti ne jo straipsnius, o jo knygas. Konkrečiai „Religijų istorijos metmenys” ir „Religijotyros įvadas”. Labai neblogi vadovėliai. Be to, reikia pripažinti, jisai pernelyg anksti tapo legenda, o jo gyvenimo būdas, kiek teko susidaryti įspūdį…na žodžiu, bet Lietuva tikrai dėl jo mirties prarado daug, aišku, ne tiek daug, kad nebegalėtų toliau pilnavertiškai egzistuoti, bet visgi… :)

 2. 216.

  Ligita spalio 22nd, 2009, 11:30 pm

  Oj, jūs, perspektyvūs jaunuoliai :) Nė nesitikėjau, kad kai užsiminsiu apie dviprasmišką daugtaškį, kils sąvadavimo skandalas, į kurį bus įtrauktas šventumo įsikūnijimas, mano asmeninis reklamos agentas Valentinas. Surimtėkit, nes kitaip teks griebtis drastiškų priemonių. Nors… Žiauriai redaguoti aš negrasinau ir negrasinu. Kaip tik – labai padoriai redaguosiu, per daug nelįsiu kur nereikia :D

  „…karas, tam tikra prasme, yra ekstremali vienos tautos meilės kitai pasireiškimo stadija, kai viena tauta geidžia įsiveržti į kitą tautą ir tarsi ištirpdinti ją savyje arba ištirpti joje pati.” – o varge, vargeli :OOOOOOO

 3. 217.

  Fredis* spalio 22nd, 2009, 11:37 pm

  Ligita, iš visų čia pastaruoju metu komentuojamų temų man kaip ir tau šie daugtaškiai yra vientelė suprantama tema.
  Į ką čia viskas išvirto, kur ritasi pasaulis, o kartu su juo ir tavo (mūsų ;) ) tinklaraštis?

 4. 218.

  kreivarankis spalio 22nd, 2009, 11:48 pm

  nu gerai, gerai…tyliu. VISKAS. tyliu, nurimkit. :) Va jums daugtaškiai……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………. :)

  P.S. ………………………………………………….

 5. 219.

  Zita spalio 22nd, 2009, 11:51 pm

  Mūsų tinklaraštis :D

 6. 220.

  kreivarankis spalio 22nd, 2009, 11:51 pm

  Šiaip čia „ant bajerio” rašiau, nepykit, jei kieno nacionalinius jausmus įžeidžiau.

 7. 221.

  WU spalio 22nd, 2009, 11:53 pm

  Rimtai.. Ligita dar neatskleidė savo požiūrio, kaip ji vertina tinklaraštį. Ligita, ar čia tavo namai?

 8. 222.

  TipasK spalio 23rd, 2009, 12:27 am

  Manausi aš čia kampelį savą beturįs………………………..

 9. 223.

  Zita spalio 23rd, 2009, 12:35 am

  „Taigi imkit mane ir skaitykit;)Labai lauksiu ir jūsų minčių, nesivaržydami komentuokit, siūlykit įvairias temas” Ligita

  ;) …………………………… .

 10. 224.

  Maras spalio 23rd, 2009, 12:54 am

  ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

 11. 225.

  Fredis* spalio 23rd, 2009, 7:59 am

  2009 m. spalio 23 d. 8.00 val. laikas startui naujam skyreliui -
  „Valentiniški daugtaškiai”.
  Gvildenamos temos: žmonių tarpusavio santykiai, flirtas, koketavimas, geri/blogi berniukai ir mergaitės, aistra, meilė, seksas.

 12. 226.

  Valentinas spalio 23rd, 2009, 8:54 am

  Tenka pasidžiaugti, kad Tinklaraštininkė pademonstravo daugiau gyvenimo išminties ir brandos, nei kai kurie superintelektualūs ir super išsilavinę patinai. Pasidžiaukime, kad naujesnė karta auga geresnė ;)

 13. 227.

  Musė spalio 23rd, 2009, 9:01 am

  Valentinas tampa naujuoju Fredžio Raču :D Valentinai, tik nereaguok kaip Račas ir viskas bus gerai:)

 14. 228.

  R.Medinis spalio 23rd, 2009, 10:45 am

  Kadangi „istorinis” skyrelis nupleveno į daugtaškius siūlau naują temą diskusijai. – „Kaliningrado srities” ateitis istorinio teisingumo ir politinės realybės kontekste. Man visada yra keistas šios temos nutylėjimas mūsose. Imkim , kad ir taip mėgstamą mūsų dešiniųjų temą „Molotovo – Ribentropo” paktas. Padalinta Europa, suokalbis ir t. t. o apie Kaliningradą nė mur mur. O gal aš klystu, gal tie dalykai nesusiję. Po Potsdamo praėjo daugiau kaip 50 m, Berlyno siena sugriuvo, SSSR nebėr, o šios žemės lopinėlio (sala apsupta ES) statusas kažkaip užsikonservavo. Ir niekas net nebando kalbėti ta tema (arba aš nematau). Nukariauta žemė, atitekusi kaip karo grobis, kurioje gyvena žmonės be šaknų. Kartais net atrodo, kad jei Karaliaučius paskelbtų nepriklausomybę ir įstotų į ES, Lietuvai būtų tik blogiau – dingtų paskutinis koziris žaidime su Rusija – tranzitas. Siūlai prabalsuoti už variantus:

  a) Gražinti Vokietijai
  b) Padalinti tarp Lenkijos ir Lietuvos
  c) Paskelbti nepriklausomybęir kaip „Prūsijos” respublika įstoti į ES
  d) prijungti prie Lietuvos (surengus sukilimą)
  e) palikti taip kaip yra….

 15. 229.

  TipasK spalio 23rd, 2009, 10:47 am

  Ar jums neatrodo, kad Artūras Račas apkiauto? Jau kelinta diena tas pats apie Tautos vadą kabo? Gal pelenais galvą barstosi, kad Fredį išvarė? Suprato, ką reiškia turėti blogo neblogą zavadilą?

 16. 230.

  TipasK spalio 23rd, 2009, 10:54 am

  Kaliningrad. Teko dalyvauti itin rimtose kompanijose ir šokiravo, kad net praprusę kalba rimtai, o aukštuomenė su paslėptu šypsniu lūpų kamputyje, kad tos žemės „iskonno russkije”. Remiasi kad buvo Prūsija – vadinasi Rūsija, na dabar Rusija. Ką, istorikų klube pasakysite? Ko gero, kai „iskonno”, tai ir „zakonno” na vieki večnyje?

 17. 231.

  Fredis* spalio 23rd, 2009, 11:03 am

  Potsdano ir Helsinkio susitarimai pjaunasi tarpusavyje.
  Šį rudenį neįleistas Kolerovas – kilo pieno produktų ir tranzitinis karas, D.Grybauskaitė buvo priversta susukti Medvedevo telefono numerį Kremliuje, šis teikėsi pakelti ragelį.
  Gal palikime šį klausimą gvildenti signatarui Ozolui ir jo bičiulių diskusijų klubui. Niekas neužmiršta, ugnelė rusena.

 18. 232.

  bang spalio 23rd, 2009, 11:06 am

  „Ar jums neatrodo, kad Artūras Račas apkiauto?”
  Nepasakyčiau, šyrit vieną Lidos komentarą – atsakymą GIGAi – spėjau pamatyti, o dabar jo neliko. Taigi, padėtis kontroliuojama :)

 19. 233.

  R.Medinis spalio 23rd, 2009, 11:09 am

  Tipui

  Nežinau, ant kiek rimtos kompanijos, bet tapatinti Rusiją su Prūsija, net ne istorikui per daug. Čia kaip Austriją su Australija.

  Va – net Fredis* bijo…

 20. 234.

  TipasK spalio 23rd, 2009, 11:39 am

  R.Medinis,
  nereikia sumenkinti absurdo galimybių. Kol protingieji susigaudė, pliumpenas Rusijoje 17-ais valdžią ilgiems dešimtmečiams kardinaliai pakeitė. Yra net dabar besinostalginančių šitoms idėjoms. Taip kad nenuvertinkite absurdo, jis lengvai gali tapti visagriaunančiu viesulu, svarbu, kad kaip sakė Palaitis (VR ministeris) būtų tam dirigentas.

 21. 235.

  R.Medinis spalio 23rd, 2009, 11:50 am

  Absurdo galimybių aš nenuvertinu. Kaip sakė (berods Einšteinas) yra du begalinai dydžiai pasaulyje – tai visata ir žmogaus kvailumas…

 22. 236.

  A.G. spalio 23rd, 2009, 12:47 pm

  TipuiK,
  jei pamenate, jau apie 1970 m. furų vairuotojai (iš Rytų šalelės) kabinoje prie stiklo pradėjo vežiotis dėdės Josifo portretą. Reiškėsi Rytų šalelėse tokia nuomonė, kad chruščiovai, brežnevai – ne tas kelias.
  Reiškėsi nuomonė, kad Rytų šalelėse labiau palaikoma dėdės Josifo kelias (paprastai jis kas keli metai pakeisdavo spec. tarnybų sudėtį ir ne tik (ten kelis ar keliasdešimt milijonų dvikojų, panašių į žmones), kurie po pakeitimo paprastai būdavo pasiunčiami… taip, anapilin. Bet paskutinį kartą buvo tų dvikojų aplenktas… tad pats į tą anapilį iškeliavo. Na, ko pasėkoje, kaip galvojo furistai ir ne tik, kad prasidėjo kelias į…)
  Antras, įstrigęs kitas epizodas, jau iš pasakojimo…
  Kai lenkų seimelis ėmė išdykauti (na panašiai kaip dabar mūsiškis), apie tai sužinojęs, – toks dėdė Pilsudskis, – pasuko savo žirgus link Varšuvos… baigėsi tuom, kad Pilsudskis labai greitai gavo žinią, kad tas seimelis nutarė nebeišdykauti, tad žirgai buvo pagirdyti jau kitos kelionės link…
  Kaip visada joke, t.y., kaip visada, komentuojančio nuomonė, nesutampa su komentaro tekstu.

 23. 237.

  bang spalio 23rd, 2009, 1:44 pm

  Negalėdamas nei patvirtinti, nei paneigti fakto, ką ir nuo kada fūristai vežiojosi savo kabinose, turiu pažymėti, kad tai nebūtinai reiškia visos „rytų šašelės” visuomenės poziciją.

 24. 238.

  A.G. spalio 23rd, 2009, 2:34 pm

  bang,
  manau Jūs visiškai teisi, juolabiau, kad Rytų šalelėje dabar gyvena ar turtus prieš keletą ar keliolika metų susikrovė patys turtingiausi (ne tik virtualioje erdvėje) Planetoje žmonės, gal tūkstančiai, gal milijonai.
  Pagal tai, kad jie dabar, šiuo metu nustojo iš mūsiškių pirkti sportinius žirgus, – gal kiek ir reiškia, kad laikinų turi tam tikrų sunkumų tie, kuris buvo labiau gal virtualioje ervėje tie Planetos turtingiausieji.
  Bet čia buvo ne apie.
  Daugiau ach apie tuos dvikojus, panašius į žmones… kiek su jais problemų būna, kol jie būna…

 25. 239.

  A.G. spalio 23rd, 2009, 2:37 pm

  Atsiprašau:
  „… Pagal tai, kad jie dabar, šiuo metu, nustojo iš mūsiškių pirkti sportinius žirgus, – gal kiek ir reiškia, kad turi laikinų tam tikrų sunkumų tie, kurie buvo labiau gal virtualioje ervėje Planetos turtingiausieji.
  Bet čia buvo ne apie tai…“ Toliau kaip tekste.
  Sudie. Gero savaitgalio.

 26. 240.

  Maras spalio 23rd, 2009, 6:34 pm

  O ką čia daug pasakysi apie tą Kaliningradą? Na užėmė ir užėmė, neišmesi. Teoriškai buvo 50-iai metų atiduotas, bet rusai gi ne britai, o ir kur dėsi ten susikėlusius.
  O (P)rusia argumentas tai juokingas, bet gyvuoja (dar prisimenu, kaip Perestroikos laikais jį girdėjau per televiziją). Bet argumentai gi nesvarbu.

 27. 241.

  Virtualioji apžvalgos aikštelė Nr. 21 - Ligi Dangaus spalio 24th, 2009, 2:57 pm

  [...] Drėbtelk ir tu, kartu su Maru [...]

 28. 242.

  Ligita spalio 24th, 2009, 3:07 pm

  WU, Zita įdėjo puikią citatą, tai man kaip ir postringaut nebereikia :)

  Ir dėkui visiems už daugtaškius :D

 29. 243.

  . spalio 24th, 2009, 10:02 pm

  „JALTA BLEDNEJET PERED MALTOJ” – perestrojkos laikais, kai visi džiūgavo dėl blogio imperijos normalėjimo, šaltojo karo pabaigos keista buvo matyti rusų inteligentą su tokiu šūkiu.

 30. 244.

  kreivarankis spalio 27th, 2009, 10:09 am

  …ba…

 31. 245.

  Ligita spalio 27th, 2009, 1:13 pm

  kreivaranki, ką norėjai pasakyti? :)

 32. 246.

  kreivarankis spalio 28th, 2009, 9:23 am

  „ba” tai. kiek atsimenu, pirmasis tiesioginės lietuvių kalbos žodis, paminėtas istoriniuose šaltiniuose. Berods pas Henriką Latvį.

 33. 247.

  Ligita spalio 28th, 2009, 1:01 pm

  Mm, aišku. Dabar žinosiu! :D

 34. 248.

  Valentinas lapkričio 1st, 2009, 6:00 pm

  Šis skyrelis apmirė. Jaučiu, kad visai nebetobulėju, tiesiog degraduoju. Marai iškelk kokią nors istorinę problemą.

 35. 249.

  WU lapkričio 1st, 2009, 6:04 pm

  Gerai, aš taip netradiciškai paklausiu. Įsivaizduokim, kad dabar yra 2109 metai. Kaip po tiek laiko bus vertinamas V. Landsbergis, A. Brazauskas?

 36. 250.

  Maras lapkričio 1st, 2009, 6:17 pm

  Valentinai, o kur Tavo kaip didžiojo provokatoriaus talentai dingo :) ? Be to, čia kažkas lyg ir žadėjo mano straipsnius sudirbinėti. Taip apsidžiaugiau, ale kur tau – niekas net neskaito :( .
  WU, jie trumpai, tai Landsbergis svarbesnis 1988-1991, Brazauskas – po to (viešumoje). O toliau pilstyti galima be galo, be krašto. Mielai prašom papilstyti – įdomu išgirsti.

 37. 251.

  Valentinas lapkričio 1st, 2009, 6:22 pm

  Marai,
  Kaip tik norėjau pasakyti, kad nesugebu tavo straipsnio ištraukti iš interneto.
  Gal gali išduoti kokie klausimai dabar kamuoja istorikų bendruomenę? Dėl ko laužomos ietys? Gal išspręskime čia vieną kitą problemėlę? :)

 38. 252.

  Valentinas lapkričio 1st, 2009, 6:23 pm

  Auksinis Kardas, vietoje to, kad diskutuoti su mumis renkasi pas Račą diskusią su Nerijumi. Užsitraukėme sau gėdą. Reiškia esame neįdomūs.

 39. 253.

  WU lapkričio 1st, 2009, 6:27 pm

  Auksinis kardas
  Lapkritis 1, 2009 7:21 vakare | Nuoroda | Atsakyti
  Nė velnio nesistengi pasinaudoti, šnekuti, nepūsk arabų :-)

  Jei stengtumeis tiek, kiek priklausytų, tinkle nebūtų pradėtos rankioti įdomybės apie gausius nerijaus nuveiktus darbus. Mano reikalas, aišku, nedidelis – elkis, kaip išmanai.

 40. 254.

  Fredis* lapkričio 1st, 2009, 6:43 pm

  Katastrofiška mūsų krašto būklė užprogramuota dar nuo sovietmečio ir per 20 metų laikotarpį neatsitiko jokių esmingesnių pertvarkų gerinant mūsų ekonominę, politinę ir visokią kitokią padėtį. Kadangi Brazauskas buvo ilgiau valdžioje, tai jo nuopelnai su minuso ženklu yra didesni.
  Elektrinė Elektrėnuose parinkta netinkamoje vietoje, šildo ežerą, kai tuo tarpu antrinis produktas karštas vanduo turėtų šildyti Vilnių, Kauną (Vilniuje, Kaune pastatytos atskiros šiluminės elektrinės, vėl, kaip ir Elektrėnuose, kūrenamos rusiškos dujos), Ignalinos AE (taip pat šildo ežerą) – visos jungtys eina į Baltarusiją, operatoriai elektros dažnoius reguliuoja iš ten, elektros tilto su Lenkija nėra todėl, kad „baltarusiška” Ignalinos AE elektra netekėtų į vakarus. Latvijoje, Estijoje elektros energija pigesnė nei Lietuvoje. Tiesmukiška Grybauskaitė pasakė aiškiai – jokios AE pas mus nebus, tiesiog neapsimoka jos statyti, mes tai nepajėgūspa daryti, latviai iš šio „projekto” jau pasitraukė, estai buvo skeptiški iš pat pradžių. Iš esmės pas mus viskas pastatyta aukštyn kojomis, atbulai, viskas sujaukta…
  Šita krizė mus privers gyventi labai racionaliai, sumaniai, protingai. Kiekviena gyvenvietė, stampesnė gamykla, atskiras namas turės susirasti būdų kaip racionaliai, taupiai gyventi. Užuomina – biokuras.
  P.S. Kokias idiotiškas paskutiniu metu gvildena tinklaraštininkas 2008 – sprendžia internetinių komentatorių-dundukų problematiką, apžavėtas Maldeikienės iškėlė mokesčių naštos perskirstymą į Sodrą ir kimpba į atlapus V.Laučiui.

 41. 255.

  Auksinis kardas lapkričio 1st, 2009, 6:46 pm

  Esate įnagis, brolyčiai ;-)

  Beje, kartais plepumu vejatės nerijų, tad jį sutramdęs ar tik neturėsiu imtis kitų sanitarijos darbų? Bet čia zona, neskirta reprezentavimui, tad vargu BAU.

 42. 256.

  Maras lapkričio 1st, 2009, 7:17 pm

  Valentinai, taigi nuoroda pateikta: http://metalib.library.lt Įvedi mano pavardę, kiek palauki [ilgokai ieško, kokią minutę], paspaudi peržiūrėti gautus ir šalia Egidijaus ir kitų yra ir mano keli straipsneliai. Imkite ir skaitykite, o perskaitę – kritikuokite ;) .

 43. 257.

  Valentinas lapkričio 1st, 2009, 9:00 pm

  Perskaičiau iki 3 puslapio ir toje vietoje, kur apibrėžiama kultūrinio elito sąvoka nulūžo. Dabar neatsidaro pdf prieiga.
  Kiek perskaičiau, iš karto sukėlė daug įtarimų. Iš vienos pusės norima apibendrinti atsakymus dėl to naudojamas tipinis klausimynas. Tuo tarpu imtis tik 39 respondentai. Net kai socialinių mokslų bakalaurai fiktyviai rašo diplomus, jie imtį paima 200. Paprastai apie 40 interviu paima patys, o likusius sufabrikuoja. Čia, gi hipotezę bandoma pagrįsti 39 respondentų apklausa. Kelia daug įtarimų tokia metodologija. Nekantrauju perskaityti kas yra „kultūrinis elitas” pagal Marą :)

 44. 258.

  Maras lapkričio 1st, 2009, 9:26 pm

  Oho, tiesiai už ragų. Aš ne sociologas ir interviu nesociologiniai (vienas trunka nuo valandos iki trijų). Ir apibrėžčių tikslių nesitikėk ;) . Elitas klaidžioja kažkur tarp normatyviosios ir aprašomosios sampratų nė vienos pilnai neapimdamas.

 45. 259.

  Maras lapkričio 1st, 2009, 9:26 pm

  Tiesa, mano interviu daugiau antropologiniai. O jų metodologijoje užtenka daugmaž 20-ies interviu.

 46. 260.

  Valentinas lapkričio 1st, 2009, 10:31 pm

  „Kultūrinis elitas suvokiamas kaip inteligentijos, socialinio sluoksnio, gyvenančio iš protinio darbo elitas”

  Wu, kaip vadinama ta logikos klaida, kai žodis apibrėžiamas pačiu savimi?

 47. 261.

  Maras lapkričio 1st, 2009, 10:36 pm

  Na, kas yra inteligentija, paaiškinta. Jos elitas ir yra kultūrinis elitas :) . Man užtenka.

 48. 262.

  Maras lapkričio 1st, 2009, 10:40 pm

  Niekada nemėgau įvadų ir išvadų. Ir rašyti jų nemoku, nors tai negerai.

 49. 263.

  WU lapkričio 1st, 2009, 10:40 pm

  Rato klaida. Negalima apibrėžime vartoti apibrėžiamosios sąvokos.

 50. 264.

  Valentinas lapkričio 1st, 2009, 10:41 pm

  Klausimas yra, nuo kada paprastą kultūros žmogų galima laikyti „elitu”? Kokie elitiškumo kriterijai? Ar apskritai „kultūros elitas” nėra dirbtinai sugalvota konstrukcija?

Rašyti komentarą

Sveiki,


Jūs lankotės mano asmeniniame tinklaraštyje, kuriame dalinuosi su Jumis savo mintimis, pastebėjimais. Čia taip pat vyksta turiningos diskusijos ir konkursai.

Labai lauksiu ir Jūsų minčių, nesivaržydami* komentuokit, siūlykit įvairias temas. Drauge galim atrast reikšmingų dalykų – nuo žemės grumstelio pločio ligi dangaus. Pradedam paieškas.

* yra papildomų sąlygų:)

Ligita


Welcome,


You visit my personal blog, where I share with you my thoughts and observations. It also hosts rich debates and competitions.

I will wait for your thoughts, feel free* to comment and to offer a variety of topics. Together we can discover important things – from the ground up to the sky. Let’s start the search.

* There are additional conditions:)

Ligita

Nori susirašinėti popieriniais laiškais? Palik savo kontaktus žemiau. Arba rašyk el. paštu: ligita@ligidangaus.lt

Tavo vardas

Klausimas

captcha

Saugos kodas

  Prenumeruok RSS

  Įrašyk savo el. paštą

 • Balsavimas

 • Tapk gerbėju

  Ligi Dangauson

  Darbai

  Radai klaidą? Pranešk.

  Kategorijos

  Archyvas

  Tinklaraščiai, batai ir sausainiai :))

  Poko.lt