Senio džiaugsmas

Tai atsitiko visai neseniai, kai buvau išvykęs į Niujorką. Kaip tik prieš Kalėdas, kažkur prieš savaitę. Tuo metu mane  buvo pasikvietusi Amerikos lietuvių šeima, kuri norėjo aprodyti man Niujorką.

Staiga man išėjus iš oro uosto mane žvilgsniu užkliudė pagyvenęs juodaodis, kuris sėdėjo su skardine gatvėje ir liūdnu žvilgsniu prašė išmaldos. Sugalvojau stebėti šį senį ir skaičiuoti, kiek žmonių praeidami pro jį duos centų. Praėjo 10 minučių, tačiau iš praeivių nei vienas nedavė nė cento. Visi kas sau praeidavo pro senį ir nueidavo laimingi savais keliais arba praeidami spjaudavo į skardinę. To vyro man pagailo ir pagavojau: „O kodėl man nenuėjus ir nenumetus jam pinigų?“. Kyštelėjau ranką į kišenę – tuščia. Į kitą – radau savo seną, visą apiplyšusią piniginę, kurioje buvo prigrūsta dolerių. Po akimirkos pagalvojau sau, jei jau turiu pinigų, tai reikia numesti jam kokią šimtinę „žalių“. Greitai priėjau prie jo ir jau ištraukiau šimtinę ir tuo pat metu susidūrė mano ir senio žvilgsniai. Nusukęs galvą aš jam greitai įmečiau pinigus ir staigiai jau ruošiausi eiti… bet netikėtai atsisukau ir vėl jam numečiau 100 dolerių. Juodaodis tik nusišypsojo ir laimingas pats nusispjovė į savo seną skardinę. Po kelių sekundžių man tarė:

- Dėkui, kad man nepagailėjai ir suteikei man, senam negrui, gyvenimo prasmę.

Aš jam tik linktelėjau ir staiga pagalvojau, o kodėl negalėčiau pakviesti jo pavakarieniauti į kavinę? Jau jam ruošiausi kažką pasakyti, bet staiga jis atsistojo, paėmęs skardinę ir greit įsikišęs į kažkokią dėžutę tuos 200 dolerių, ir nuėjo savais keliais niūniuodamas „Merry Christmas“ melodiją. Taip ir nesuvokiau, ko aš stovėjau vidury gatvės.

Kitą dieną eidamas pro tą pačią vietą pamačiau tą patį senį. Šį kartą jis jau buvo laimingas ir tą pačią akimirką supratau, kad visgi jam padariau šventę.

Komentarai: 1 “Senio džiaugsmas”

 1. 1.

  Balsavimas: išrinkim kalėdinę pasakų pasaką - Ligi Dangaus gruodžio 24th, 2012, 4:02 pm

  [...] Senio džiaugsmas [...]

Rašyti komentarą

Sveiki,


Jūs lankotės mano asmeniniame tinklaraštyje, kuriame dalinuosi su Jumis savo mintimis, pastebėjimais. Čia taip pat vyksta turiningos diskusijos ir konkursai.

Labai lauksiu ir Jūsų minčių, nesivaržydami* komentuokit, siūlykit įvairias temas. Drauge galim atrast reikšmingų dalykų – nuo žemės grumstelio pločio ligi dangaus. Pradedam paieškas.

* yra papildomų sąlygų:)

Ligita


Welcome,


You visit my personal blog, where I share with you my thoughts and observations. It also hosts rich debates and competitions.

I will wait for your thoughts, feel free* to comment and to offer a variety of topics. Together we can discover important things – from the ground up to the sky. Let’s start the search.

* There are additional conditions:)

Ligita

Nori susirašinėti popieriniais laiškais? Palik savo kontaktus žemiau. Arba rašyk el. paštu: ligita@ligidangaus.lt

Tavo vardas

Klausimas

captcha

Saugos kodas

  Prenumeruok RSS

  Įrašyk savo el. paštą

 • Balsavimas

  • Ligita dabar kuria. Parašyk jai laišką, jei kyla klausimų dėl tavo kūrybos ar nori papasakoti apie save. Atsiprašome, laikinai neaptarnaujame. ligita@ligidangaus.lt
 • Tapk gerbėju

  Ligi Dangauson

  Darbai

  Radai klaidą? Pranešk.

  Kategorijos

  Archyvas

  Tinklaraščiai, batai ir sausainiai :))

  Poko.lt