Ir šiandien, kai vis rečiau keliame akis į dangų ar kreipiame dėmesį į mindžiojamą žolę, kasdien vis tiek išvystame mažiausiai penkis tūkstančius pavadinimų, supančių mus iš visų pusių – ant maisto ir vaistų pakuočių, drabužių etikečių, automobilių grotelių, elektroninių prietaisų, pastatų, lėktuvų, netgi ginklų. Pavadinimai mus pasitinka parduotuvėse ir restoranuose, kreipiasi į mus iš televizorių ir radijo imtuvų, liejasi iš mūsų mylimų žmonių burnų, šmėžuoja prieš akis netgi žaidžiant su vaikiškais žaislais.
Taip, taip, aš nesu vien ta, kuri skaito spalvotas receptų knygas su daug, daug nuotraukų. Jei tik įtraukia, aš galiu iki galo perskaityti ir storiausias knygas, kuriose nėra nė vieno paveikslėlio.

Mes dažnai linkę kapitalistus, pramonininkus ar korporacijų įkūrėjus vadinti grobuonimis, gobšuoliais ar sukčiais. Kaip pamatysite patys, iš tiesų jie nedaug skyrėsi nuo mūsų. Dauguma jų net nebaigė mokyklų, kilo iš neturtingų daugiavaikių šeimų, galų gale, dauguma jų net nebuvo miestiečiai. Tačiau kiekvienas jų be išimties turėjo svajonę, ambicijas, ryžtą ir energijos – būtent tai, ko mums, nepatenkintiems jų sėkme, labiausiai ir trūksta.

Būtent taip nutiko ir šį kartą, kai pradėjau skaityti Giedriaus Drukteinio knygą Lyderiai: 50 sėkmės istorijų. Prisipažinsiu, kad visgi ją skaityti pradėjau ne iš karto, kai tik parsinešiau iš bibliotekos. Dėliojau iš vienos vietos į kitą, kol galiausiai pagalvojau, jog jau laikas pradėti ją skaityti. O pradėjusi, deja, nebegalėjau sustoti, nes tikrai labai įdomiai ir įtraukiančiai ši knyga parašyta. Liūdino nebent tas, kad praktiškai visose istorijose didžiaisiais atradėjais, kūrėjais, išradėjais buvo vien tik vyrai (gal kokioje vienoje barbės atsiradimo istorijoje šiek tiek figūravo ir moteris kūrėja…), o moterys visur vyravo kaip namų židinio puoselėtojos, sekančios paskui vyrą. Juk norėtųsi tikėti, kad istorijoje gausu ypatingai pasižymėjusių, daug pasaulio labui nuveikusių moterų. Tiesiog, matyt, toks šios mano skaitytos knygos formatas, pasirinkimas aprašyti vyrų sėkmę.

Bet kuriuo atveju buvo labai įdomu sužinoti įvairių, dabar savaime suprantamų daiktų priešistorę, apie kurią anksčiau nebuvo tekę girdėti. Dabar, ją žinodama, į įvairius dalykus imsiu žiūrėti šiek tiek kitaip, nes pagalvosiu apie juos sukūrusius žmones.

384 puslapiai

Šaltiniai – paveikslėlis – www.knygos.lt, ištraukos – Giedrius Drukteinis – Lyderiai: 50 sėkmės istorijų