Tad kodėl turėtumėte skaityti dar vieną knygą apie scenarijų rašymą? Nes kitos mano skaitytos knygos nerėžia tiesos į akis ir neapginkluoja skaitytojo į sėkmę vedančiais įrankiais. Be kita ko, dažniausiai rašytojui jos tarnauja kur kas labiau negu knygos skaitytojui. Aš, tiesą sakant, nesiekiu mokytojo karjeros scenarijų rašymo kursų industrijoje; paprasčiausiai noriu pasidalyti tuo, ką žinau.

Kai prekybos centre besižvalgant po parduodamas knygas akys užkliuvo už knygos pavadinimo Išgelbėti kačiuką! impulsyviai ją čiupau ir supratusi, kad tai knyga apie kino filmų scenarijų rašymo subtilybes, nuskubėjau prie kasos.

Ir šis neplanuotas pirkinys labai pasiteisino! Knygą perskaičiau per dvi dienas ir nors dar nepradėjau rašyti scenarijaus, tačiau iš autoriaus pasisėmiau pozityvumo ir užsidegimo – savybių, kurios bet kuriuo atveju pravers kasdienėje veikloje.

O šiaip knygoje populiariu, lengvai skaitomu stiliumi labai rimtai ir išsamiai apžvelgiamas visas scenarijaus kūrimo procesas nuo A iki Ž. Būsimas ar esamas kūrėjas čia nė akimirkos nepaliekamas nežinioje vienui vienas – autorius nevengia apžvelgti ne tik tai, ką reikėtų daryti, bet ir tai, ko daryti nereikėtų. Jis taip pat atskleidžia subtilybes, kaip būti pastebėtam tarp daugybės kitų, kai scenarijus jau parašytas.

Galiausiai skaitant tampa akivaizdu, kad scenarijaus kūrimas nėra lengvas procesas, tačiau autorius leidžia suprasti, kad sekant jo įžvalgas, bet kuriam darbščiam užsispyrėliui bus atviri visi keliai.

312 puslapių, vertė Erika Petravičiūtė

Šaltiniai: paveikslėlis – www.knygos.lt, ištrauka – Blake Snyder – Išgelbėti kačiuką!

Tekstas Ligitos iš Ligi Dangaus (#11)