Drėbtelk ir tu, kartu su Valdemaru

„Apdrabstykime istoriją, vaikai,
kuo kas galim – ir išryškės jos tikrasis veidas.“ – Maras

Spontaniškas Valentino interviu, paskelbtas 2009 metų spalio 17 dieną, su istoriku Valdemaru Klumbiu taip paprastai užmarštin nenugarmėjo.

Pasipylė trumpi ir ilgesni komentarai, visokie nuomonių pareiškimai, įsisiautėjo nesantaika. Galop veiksmas persikėlė į Vilnaus Rotušės aikštę, kur vyrai dangstydamiesi skydais puolė taškytis kalavijais, moterys ir vaikai, drobiniais audeklais apsigobę, lindo į šaižaus lietaus plėšomas palapines… Buvo baisu. O gal nebuvo? Gal aš ką tik iškreipiau istoriją?;) Deja, reikalas šviežias, taigi liudininkai greitai konstatuos, kad „truputį“ sufantazavau. O jeigu aš štai taip nudobčiau liudininkus, panaikinčiau pirminius, antrinius šaltinius ir pulčiau kurti savo istoriją, mm? Ar kas nors atsektų kaip buvo iš tikrųjų? Turbūt taip. Nes visko nepanaikinsi. Ir vėl – turbūt.

Šis naujas skyrelis, startavęs 2009 metų spalio 20 dieną, skirtas istorijai. Diskutuokim, provokuokim vienas kitą, atraskim.

Šiaip ar taip kiekvienas iš mūsų jau esame ISTORIJA.

Pradžiai siūlau minėtojo istoriko mokslinio straipsnio „Lietuvos kultūrinis elitas sovietmečiu: tarp pasipriešinimo ir prisitaikymo“ išvadų dalį, o toliau… Žiūrėsim.

1. Lietuvos kultūrinis elitas sovietmečiu: tarp pasipriešinimo ir prisitaikymo

Komentarai: 1 714 “Drėbtelk ir tu, kartu su Valdemaru”

Puslapiai: « 15 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 1535 » Show All

  1. 415.

    romas lapkričio 24th, 2009, 5:06 pm

    Marai, kažin ar dabar tas minimumas, kurį davė tarybų valdžia, taip jau yra mažesnis. Primos be filtro juk niekas nesutiks dabar rūkyti. Jei žmogus pasitenkintų parduotuvėse siūlomu minimumu, kažin ar labai jau smarkai gyvenimo kokybė skirtųsi nuo tarybinės. Pagrindinis skirtumas yra, kad dabar kiek mažiau dėmesio žmogus sulauks pas gydytoją, kad komunalinės paslaugos labai brangios, kad šeima nelabai turi šansų įsigyti kada nors būstą, jei uždirbs tik atlyginimo vidurkį. Bet iš šie dalykai didelio pranašumo anai santvarkai neduoda, nes žinau šeimų, kurios socializmo laikais pas tėvus 2k bute gyveno iki 40 metų. O kiek šeimų gyveno komunaliniuose butuose ir net savo išvietės neturėjo.
    Dabar akis bado didžiuliai socialiniai skirtumai. Taip pat blogai, kad yra skurstančių. Jų tikrai yra dabar daugiau, nei buvo tarybiniais laikais.

  2. 416.

    Maras lapkričio 24th, 2009, 5:07 pm

    Valentinai, kompo turėjimas dar ne rodiklis. Centus jie kainuoja iš tiesų. Eilinių pensininkų yra visokių irgi. Ar tik iš savo pensijos po tas kretas važinėja, man kyla klausimas. Jei ne – vėl viskas atsiduria į Tavo pragyvenimo lygį ;) .
    Šiaip labai sunku lyginti, nes skiriasi lūkesčiai. Tuomet rajcentre nebuvo bananų ir panašių dalykų ir niekas jų per daug nelaukė (nesitikėjo). Dabar tai kasdienybė. Kitas klausimas, kiek eilinis pensininkas, trečdalį ar pusę pensijos suplojantis už šildymą etc. gali nusipirkti tų bananų. Musė teisingai rašė – centus skaičiuoja žmonės. Tuomet mažiau buvo, mažiau reikėjo. Dabar yra daug ir reikia daugiau.
    Nemanau, kad tai teisingas kelias, bet juo einama.
    Žiniasklaida – taip. Prisiklausau iš savo mamos pakankamai, nors tikrai protingas žmogus :( .

  3. 417.

    TipasK lapkričio 24th, 2009, 5:07 pm

    Valentinas
    Lapkritis 24, 2009 3:32 vakare | Nuoroda | Atsakyti

    Prie to pačio norėjau paklausti kodėl LRT tuoletuose toks šiurkštus tuoletinis popierius? Kiekvieną kartą apsilankius, išeinamąją nusibrozdinu. Artūras,kaip LRT tarybos narys, turėtų pasirūpinti šiuo jo kompetenciją apimančiu klausimu. :)

    Valentinai, nesitikėjau, juk taip džiaugiesi vis gerėjančiu savo meterialiniu gyvenimu, taip vertini saviraiškos laisvę ir kitų teisę tokią turėti, mama ir uošvienė it amerikonės po svietą dairosi, pats nuostabiai sugebi rasti gamtoje tik estetiką, o ką čia parašei? Nors, paspaudus Tavo vardą, atsidaro tas pats…

  4. 418.

    Maras lapkričio 24th, 2009, 5:08 pm

    romai, ir vėl tą patį parašėm :) .

  5. 419.

    Valentinas lapkričio 24th, 2009, 5:13 pm

    Gerbiami TipaiK ir Marai
    Kompas ir Turkijos tik iliustruoja, kad gyvenimas tikrai nėra toks blogas kaip piešiama. Aš pateikiau materialinius pavyzdžius todėl, kad daugumoje verkiama, kad gyvename blogiau materialiai. Kad žmonės nuskurdo. Ir tai yra visiška nesąmonė. Dar niekada lietuviai negyveno materialiai taip gerai kaip dabar. Baikim varyti dievą į medį
    TipaiK? Negi nesupratote koks buvo mano parašymo apie popierių tikslas?

  6. 420.

    Maras lapkričio 24th, 2009, 5:18 pm

    Valentinai, daug didesni socialiniai skirtumai ir daug daugiau skurstančiųjų. Tai esminiai dalykai. O kad tie skurstantieji turi kompus ir kartais išgali nusipirkti bananų – ne taip svarbu. Nebūk kaip tie sovietiniai vadovėliai, kuriuose sovietmečiu išgautos anglies gavyba lyginta su 1908 metų lygiu ir džiaugtasi, kaip pramonė išsivystė. Lyginti reikia pagal savo epochos standartus.
    Nevaryk Dievo į medį, nes atrodo, kad matai savo lygmens (VVV) žmonių pragyvenimą. Tokių tikrai ne dauguma.

  7. 421.

    romas lapkričio 24th, 2009, 5:31 pm

    Blogai yra kai žmonės ilgisi sistemos. Galima sutikti, kad yra laikmečio standartai, bet tada reikia lyginti su vis dar socialistinių šalių gyvenimo standartais. Lyginant su visomis šalimis, Lietuva tikrai yra labai aukštai pasaulio valstybių sąraše pagal gyvenimo kokybės standartus.

  8. 422.

    Maras lapkričio 24th, 2009, 5:35 pm

    Aš tai žinau, romai, bet pasakyk tu taip. Nu taip, Afrikoje badauja o ne vienoje šalyje – karas. Bet vis tiek anais laikais buvo geriau ir viskas.
    Tiesa, manau, ilgimasi ne tiek sistemos, kiek socialinės lygybės. Va šitą vertybę sovietmetis įdiegė labai stipriai.

  9. 423.

    Valentinas lapkričio 24th, 2009, 5:41 pm

    Dėl nelygyvės sutinku, nors ir anais laikais jos buvo pakankamai. Prisiminkime visus tuos nomenklatūrinius ponus.
    Dėl skurstančiųjų, tai skurdo riba yra politinis dalykas. Realiai badaujančių, negalinčių išgyventi yra daug mažiau.
    Kitas dalykas, kad pripratę prie pigios energijos, pigaus maisto, sunkiai gali susitaikyti su tuo, kad už viską reikia mokėti. Manau tai ir yra didžiausia nepasitenkinimo priežastis: žmonės ilgisi chaliavos.

  10. 424.

    Maras lapkričio 24th, 2009, 5:45 pm

    Taip, dėl chaliavos irgi galima sutikti.
    Tiesa, dabar itin piktina toks piktdžiugiškas prabangos demonstravimas, kokio tuomet nebuvo. Ir tuomet šnabždėtasi labai piktai apie tuos baliukus ir prabangą nomenklatūros. Ir jos iš tiesų buvo gerokai mažiau.

  11. 425.

    kreivarankis lapkričio 24th, 2009, 5:50 pm

    O aš manau, kad žmonės ilgisi ne chaliavos, o aiškesnių socialinio žaidimo taisyklių. Beje elementaraus valdančiųjų padorumo irgi.

  12. 426.

    . lapkričio 24th, 2009, 6:02 pm

    Fredi*

    labas vakaras, teikis man tundrai paaiškinti kas tai yr tas

    Stokholmo sindromas?

    Kol perskaitysiu išties įdomią diskusiją, tikiuos, atsišauksi- gal turėjai omeny Helsinkį?

  13. 427.

    romas lapkričio 24th, 2009, 6:13 pm

    Kreivaranki, visuomenė turi susitarti kas yra padorumas. Esu tikras, kad net mudu apie padorumą turim skirtingą supratimą. Socialinio žaidimo taisykles gali sukurti tik patys žmonės per demokratinį procesą. Tai ko nori, žmogus visada turi užsidirbti savo veikimu, nesvarbu, ar tai būtų raumenys, pinigai ar socialinis solidarumas. Iš pradžių mes turim tapti visuomene, nes iš tikro nėra „mes” ir „valdžia”.

  14. 428.

    Fredis* lapkričio 24th, 2009, 6:22 pm

    taškui ištrauka iš V.V.L teksto

    „Važiuojant iš Vilniaus į Kauną, dideli plakatai kviečia paskanauti „Tarybinių“ Samsono dešrelių. Taip tyliai nutrinama riba tarp okupacijos ir nepriklausomybės, tarp tautinės savigarbos ir verslo.

    Tarp prostitucijos ir doros… Lygiai tas pats, beje, yra ir Grūto parke – vergai važiuoja pasidžiaugti savo pavergėjais. Pašlovinti juos, prisiminti, stikliuką jų sveikaton išlenkti, nes niekaip negali ištrinti tų mielų prievartautojų (Stalino ir co) iš savo atminties.

    Kažkuria prasme tai netgi natūralu. Psichologai šį reiškinį vadina Stokholmo sindromu – tai psichinis sutrikimas, liga, kai auka ima garbinti savo prievartautoją. Pirmąsyk akivaizdžiai šis sindromas buvo pastebėtas ir įvardintas Stokholmo aerouoste, kai antiteroristų būrys išlaisvino užgrobtą lėktuvą. Keleiviai, didelei išlaisvintojų nuostabai, atsigavę po patirto šoko, teisme ėmė liudyti teroristų naudai: kokie tai esą šaunūs laisvės kariai.

    Bandau įsivaizduoti Vokietijoje kur nors pakelėje reklamuojamas kokias nors „Hitlerio“ dešreles. Arba Izraelyje – „Holokausto džiūvėsius“… Vargu ar tai įmanoma, tautinę atmintį saugančioje ir savigarbą turinčioje tautoje.”

  15. 429.

    Valentinas lapkričio 24th, 2009, 6:40 pm

    Iš Wikipedijos:

    Stockholm syndrome is sometimes mistakenly referred to as Helsinki syndrome or Oslo syndrome, due to confusing the three capitals.

  16. 430.

    . lapkričio 24th, 2009, 7:06 pm

    romai, pritariu dėl estų – jie paprasčiausiai kitokie ir mes nuo atsilikom ant visados. Deja.
    Keletas mano pastebėjimų:
    *pirmą kart su estais susidūriau būdamas gal 14 metų Pabaltijo uolų laipiojimo varžybose. Tai, va mūsų – moksleivių, mokytojos atvežtų susipažinti -palapinė stovėjo šalia estų rinktinės. Tie išsitraukė iš kuprinės sudedamą grėblį ir apsitvarkė aplinką.
    Mes, vaikai, neraginti, pasidarėm grėbliuką iš eglišakių …
    *antrą kartą Taline, per protestantų velykas, mus paauglius apsupo estų chuliganėliai. Po to vyriausias jų parodė nusmailintą 5 kap. monetą (kišenvagių įrankį) ir pasakė rusiškai- jei nori klaust kelio, pirma klausk savąja kalba, antraip… ir parodė žestą.
    * Per jubiliejinį savo gimtadienį (25) buvau komandiruotėj- vienas, prie VIRU naktinbario ažiotažas, nepateksi. Tai va, kai paprašiau durininko išimties, tas nepatikėjo, o pamatęs pasą tepasakė:
    -Eto menjiajet telo.
    Įleido, ir dar užsigavo, kai norėjau jam atsidėkoti įprastais pas mus 10 rublių.
    Bet atsiprašė, kad pasodins tik prie baro.
    *paskutinis kartas tiesiog apstulpino- perestrojkos pabaigoj estus leido keltu keltis Helsinkin. Nors kasdien. Ten galėjo vežtis dvi bonkas degtinės už kurias gaudavo gal 150 rub., taigi- vidutinį mėnesio atlygį. Nebuvo prie tų keltų ypatingų eilių, kas mums -vilniečiams – padarė slogų įspūdį. Įsivaizdavom, kas dėtųsi pas mus, jei būtų tokios galimybės.

  17. 431.

    . lapkričio 24th, 2009, 7:12 pm

    Ačiū už sindromą, tikrai nebuvau girdėjęs, kad tą reiškinį taip vadina.

    Taip fre Fredis* eilinį kartą nori pažeminti kitus, nes tik jis čia tasai dievo pateptasis :) tautos sąžinė ir garbė plevena virš niekingų kremliaus laižytojų

  18. 432.

    Valentinas lapkričio 24th, 2009, 7:18 pm

    Taške,
    Fredis nežemina. Jis tik kaukia iš nevilties nesuprasdamas kaip auka gali ilgėtis savo prievartautojo.

  19. 433.

    . lapkričio 24th, 2009, 7:26 pm

    Na, kuris gi ilgisi? Kad mano, jog nebuvo toj LTSR viskas tik blogai, tai dar nereiškia, jog mano, kad viskas buvo tik gerai.

    Arba, kad su nerimu žiūri į atsigaunantį panrusizmą ir manai, kad Putinas ne toks debilas kagebišnikas, kaip jį dažnai norėtų matyti, tai dar nereiškia, kad pasiilgai…

  20. 434.

    . lapkričio 24th, 2009, 8:04 pm

    Dėl Henrio Fordo Pirmojo :

    Kai 1914 m. HFI dvigubai padidino algas visiems savo darbininkams, NEW YORK TIMES reporteris paklausė ar jis netapo socialistu.
    -Aš noriu, kad mano darbininkai galėtų nusipirkti tai, ką patys ir gamina.

    Ir tai -tais laikais, kai auto buvo ne prabangos, o superprabangos dalyku.

    „Jeigu žmonės žinotų ir suprastų bankininkystę bei monitarinę sistemą, ne kiek neabejoju, jog dar šiandien kiltų revoliucija”

    HF-I , žmogus priėmęs III Reicho Geležinį Kryžių ( už tai, kad nemėgo bankininkų, taigi – žydų), įvedęs trumpesnę darbo savaitę, rūpinęsis net tik savo darbininkų uždarbiu, bet ir jų gyvenamais namis, vaikų darželiais,

    Net mūsų wiki rašoma, kad HFI „buvo užvaldžiusi idėja esmingai pagerinti žmonių gyvenimą, ir tai padaryti globaliai.”

    Tad kodėl ir aš, imdamas iš kai ko pavyzdį, bet pateikęs kelis konkrečius faktus, negaliu pavadinti HFI socialistu – geraja prasme :)

  21. 435.

    Valentinas lapkričio 24th, 2009, 8:17 pm

    Prie ko čia noras padėti žmonėms ir socializmas? Socializmas yra gamybos priemonių valdymas ir kapitalo perskirstymas. Jei Fordas būtų atsisakęs savo gamyklos ir padovanojęs ją joje dirbantiems darbininkams, tada jis galėtų būti vadinamas socialistu. Dabar jis yra tik žmogiškųjų išteklių valdymo ir personalo motyvavimo guru.

  22. 436.

    . lapkričio 24th, 2009, 9:08 pm

    Prajuokino Fredis. Gal jis Galdikas? Anas gi nuoširdžiausiai bukai tikėjo arba tobulai vaidino buką, kad į Grūtą nuvažiavę lietuvaičiai melsis ir galų gale padarys revoliuciją…

    Jau dešimt metų ruošiuosi nuvažiuoti, su kompanija linksmai. tai dabar tikrai nuvarysiu vienas.

    Gal rasiu ten tą Jokubonio Leniną, kur stovi rankas žemiau nugaros laikydamas ir pasistiepęs.
    -Tai čia gi subinę saugo savo, kad kai kas be muilo nesulįstų – taip kalbėjo senieji kauniečiai.

    O norinčių buvo tikrai nemaža. Tai jie dabar garsiausiai ir šaukia – tai tik mes patrijotai visi kiti komuniagos ir jų išperos.

    Marai,

    dar viena legenda. Apie 1967 m.tuometinėje Janonio aikštėje vieną naktį prie paminklo Leninui susirinko katinų būriai – iš Centro, Senamesčio, Žaliakalnio- net Brazilkos…
    Kažkoks drąsus juokdarys išpilė ten celą kobirą valerijono…

    Sako, saugumas vis tik nerado, nors tikrino visą Sanitą ir pan..

  23. 437.

    TipasK lapkričio 24th, 2009, 9:26 pm

    O Vilniuje tas pats sakymas sklandė apie tuometinę Lenino aikštę…

  24. 438.

    . lapkričio 24th, 2009, 9:48 pm

    Dėl HFI – jis tas savo beveik socialistines mintis įgyvendino praktiškai XX a. pradžioje. Tad kodėl aš negaliu manyti, jog HFI – socialistas? Na, gal slaptas :)

    Kapitalizmas – kai gamybos priemonė privati.
    Socialis – visuomeninis, taigi bendras, visų, valstybės.

    Tad jei monarchijoj ne tik naftos gavyba, bet ir platus jos produktų pardavimo tinklas valstybinis, tai kodėl negaliu sakyti, kad Norvegijoje socializmas?
    Jau nekalbu apie žvėriškais progresiniais mokesčiais grįstas mums sunkiai suvokiamas socialines garantijas…

  25. 439.

    Fredis* lapkričio 24th, 2009, 10:30 pm

    taške, viską ką šiandien parašiau yra bendro pobūdžio pasvarstymai visai neliečiantys tavo asmens. Ne visada pavyksta sklandžiai išsireikšti, nes ne iš rašymo valgau duoną, o ir pačiam procesui neteikiu didelės reikšmės.
    Vakar gerą tekstuką Delfyje parašė V.Mitė, o ištrauka apie Samsono dešreles ir Stokholmo sindromą buvo iš 2006 m. Vytauto V.Landsbergio tame pat Delfy.
    Visiems geros kloties gyvenime, ypač susikrimtusiam klaipėdiškiui Auksiniui kardui. Dabar ne pats lengviausias metas, visiems stiprybės, Jūs tikrai išgyvensite.

  26. 440.

    Ligita lapkričio 24th, 2009, 11:14 pm

    Fredi, rašyk ne „taške”, bet „TAŠKE” arba „Taškeli” ir vėl viskas bus gerai. Tikiuosi :)

  27. 441.

    TipasK lapkričio 24th, 2009, 11:39 pm

    ne Taške, bet Taškai – va tada bus lietuviškai teisingai

  28. 442.

    Ligita lapkričio 25th, 2009, 12:09 am

    Mhm, lyg ir atsimenu kaip aiškinot, kai nežinojau kada „-ai”, o kada „-e”, tačiau Taškas niekada nesipiktino, tai galbūt jam ir su „-e” tinka.

  29. 443.

    Maras lapkričio 25th, 2009, 12:14 am

    TipaiK, negaliu giordėt kreipinio Taškai. Nu rėžia ausį baisiau nei rusiški keiksmai.

  30. 444.

    TipasK lapkričio 25th, 2009, 12:18 am

    Pabandykite Marai ir Mare ir turėsite atsakymą. Čia reikalas tas, kad vardu pasiimtas ne vardą reiškiantis žodis. Užmirškite taško prasmę ir bus kaip naujas vardas.

  31. 445.

    romas lapkričio 25th, 2009, 12:18 am

    Ligita, mane mokykloje mokino – jei žmogus, tai „ai”, jei visa kita, tai „e”. Pavyzdžiui: ponas Vilkai ir vilke.

  32. 446.

    . lapkričio 25th, 2009, 12:24 am

    Kaip ten sakė Josif Visarionovič :

    „Nėr žmogaus ir nėr problemos”

    Pats laikas emigruoti, kaip kad Musė. Juolab, kad ne tik aš jums atsibodau :)
    Naiviai tikėjausi bent kokią žvaigždutę prie kuklaus – koks tik begali aplamai būti – savo vardo gauti iš Ligitos už išskirtinį trenktumą. :(

    Taip kad susireikšminau, šakės man …

  33. 447.

    TipasK lapkričio 25th, 2009, 12:28 am

    Kviečiu pažiūrėti: kal kas susigundys Kalėdų dovanai. Kam tiks – daiktas įdomus ir reikalingas. http://www.sopra.lt/index_pen.html

  34. 448.

    Ligita lapkričio 25th, 2009, 12:38 am

    Na, va… Pajuokavau ir Taškas susigraudino. Aš kaip tik norėjau pasidžiaugti, kad pastaruoju metu toks gyvas atrodot, o čia… Emigravimas. Šiaip žinokit dar nesurengėm atsisveikinimo vakarėlio, taigi niekur taip lengvai nedingsit! :)

  35. 449.

    TipasK lapkričio 25th, 2009, 12:41 am

    Taškai, nereikia taip žiauriai juokauti, mes čia dar parodysim iš kur kojos dygsta!

  36. 450.

    Ligita lapkričio 25th, 2009, 12:49 am

    Taškai, kiek jums kartų sakyta – ir seni pirdylos gali kuo puikiausiai tilpti mano tinklaraštyje! Grįžkit!!!

  37. 451.

    Ligita lapkričio 25th, 2009, 12:50 am

    ;) )

  38. 452.

    Ligita lapkričio 25th, 2009, 12:51 am

    Ar „Taške” geriau?

  39. 453.

    Maras lapkričio 25th, 2009, 1:19 am

    Grįžtant prie sovietmečio vertinimo temos. Labai panašiai čia formuojasi du požiūriai, kaip ir Šalamovo su Solženycinu: http://virginijusg.blogspot.com/2009/11/37-digresija-per-knygos-pristatyma.html
    Man, beje, Šalamovas labiau kaip rašytojas apie pragarą.
    Bet kaltinti ir smerkti gali tik tie, kurie kentėjo.

  40. 454.

    bang lapkričio 25th, 2009, 9:22 am

    „jei žmogus, tai “ai”, jei visa kita, tai “e”. Pavyzdžiui: ponas Vilkai ir vilke” – geras kalbojobų pseudomokslinės kūrybos pavyzdys. Iš itkrųjų visiems aišku, kas yra vilkas ar taškas ir koks turi būti kreipinys. Nepriklausomai nuo to, kad vilku ar tašku pasivadins žmogus ar ufonautas.

  41. 455.

    romas lapkričio 25th, 2009, 10:26 am

    bang, iš klausos pasitikrinti galima, kai žmonių pavardės kilusios iš žvėrių ir paukščių, tai kreipiniai turi galūnę -ai:
    Vilkai, Katinai, Varnai, Sakalai, Vanagai, Kovai. Jei tie daiktavardžiai būtų su galūne -e, suprastume, kad kreipiamasi į gyvūną .

  42. 456.

    Valentinas lapkričio 27th, 2009, 9:03 pm

    Visi galvojate, kur dingo Maras? Akivaizdu, kad jis pasišalino, kad susikonspektuotų visas idėjas, kurias mes per kelias savaites pametėjome jo dizeriui. Įdomu kaip jis nurodys šaltinį?
    „Liūdnai pagarsėjęs internete komentatorius Fredžio pseudonimu.”

  43. 457.

    . lapkričio 28th, 2009, 10:05 am

    Operhauzo statybos dvi nelegendos, tik skaičius reiktų patikslinti.

    Sovietmečiu visas naujas sąjunginių respublikų statybas griežtai reglamentavo centras – Maskva. Tai, va – patys galėjom spręsti, ką statytis tik smulkesnius- berods iki 0,5 mln.rub. kainuojančius pastatus, iki 3 mln. jau griežtesnės taisyklės, virš šios sumos -tik suderinus ne tik su GOSPLANu, bet ir vos ne su CK – vienžo – „gibloje delo v dolgom jaščike”
    Operos ir baleto teatras, pradedant jį statyti, prieš Maskvą buvo suvaidinta, jog kainuos tik apie 2,5 mln. rub. Kadangi panaudota visa, kas buvo įmanoma tais laikais gauti geriausio, kad ir tuos VDR šviestuvus, galutinė kaina gavosi virš 9 ar net 11 mln.rub.
    Taip buvo apmauta Maskva ir reikia pripažinti – savo karjeromis rizikavo ne tik ūsuotasis Sniečkus.

    Architektūriškai pastatas buvo vertinamas nevienareikšmiškai. Manęs paties gatvėje inteligentiškos išvaizdos turistas su geru – SALIUT- fotoaparatu klausė:
    -A eto i jest bašnia Gediminasa?

    Mūsų architektūros grandas V.Nasvytis labai gerai atsakė į mano pastabą dėl to varinio „bokšto” rudos, lyg tai būtų paprasta skarda, nudažyta suriku – spalvos:
    -Praėjo 15 metų, varis turėjo tauriai pažaliuoti, kaip kad Rygoj. Ar varis iš Čilės kitas, ar atmosfera kita- nežaliuoja. Reikia laukti dar -minimum 15 metų.

    Praėjo. Nežaliuoja. Deja.

    ***********

    P.S. Pasirodo, mano kukliam vardui ir kukliai personai (non grata?) tiek daug dėmėsio buvo skirta, o aš nemačiau :)

    P.P.S. Nelegendos skirtos Marui- gal teiksis perskaityti .

  44. 458.

    TipasK lapkričio 28th, 2009, 12:22 pm

    O aš, jei Marui labai norėtųsi detalių, galiu suvesti su Nijole Bučiūte, Operos architekte.

  45. 459.

    kreivarankis lapkričio 28th, 2009, 9:28 pm

    Marui klausimas ne į temą (šiaip pritaikytas Marui, bet tinka ir kitiems) – gal kam teko skaityti Saboliauskaitės „Silva Rerum”. Aš kažkodėl intuityviai jaučiu, kad ten turėtų būti nebloga knyga, bet tik ją rankose esu laikęs, net atsivertęs nebuvau. Gal kas buvo?

  46. 460.

    Maras gruodžio 17th, 2009, 2:56 pm

    Buvo norinčių paskaityti mano disertaciją. Galvojau, kad prie jos bus galima prieiti oficialiais kanalais, bet kol kas ji neprieinama, nors įkeldamas į ETD suteikiau laisvą prieigą. Taigi, įdedu ją kitur (tiesioginė nuoroda į pdf):
    http://dl.dropbox.com/u/351874/KLUMBIO_disertacija.pdf
    ["Lietuvos kultūrinio elito elgsenos modeliai sovietmečiu"]

  47. 461.

    WU gruodžio 20th, 2009, 1:04 am

    Marai, gal gali įvardinti, kada Šiklgruberis patapo Hitleriu?

  48. 462.

    WU gruodžio 20th, 2009, 1:06 am

    Aaa. Čia patėvio pavardė.

  49. 463.

    Maras gruodžio 20th, 2009, 1:13 am

    Nu va, už mane greičiau informaciją internete susiradai :) . Mat nežinau tiksliai, tik kad Hidler, ne Hitler seniau buvo rašoma.

  50. 464.

    WU gruodžio 20th, 2009, 1:18 am

    In 1876, Alois took the surname of his stepfather, Johann Georg Hiedler. The name was spelled Hiedler, Hüttler, Huettler and Hitler, and was probably regularized to Hitler by a clerk.

Rašyti komentarą

Sveiki,


Jūs lankotės mano asmeniniame tinklaraštyje, kuriame dalinuosi su Jumis savo mintimis, pastebėjimais. Čia taip pat vyksta turiningos diskusijos ir konkursai.

Labai lauksiu ir Jūsų minčių, nesivaržydami* komentuokit, siūlykit įvairias temas. Drauge galim atrast reikšmingų dalykų – nuo žemės grumstelio pločio ligi dangaus. Pradedam paieškas.

* yra papildomų sąlygų:)

Ligita


Welcome,


You visit my personal blog, where I share with you my thoughts and observations. It also hosts rich debates and competitions.

I will wait for your thoughts, feel free* to comment and to offer a variety of topics. Together we can discover important things – from the ground up to the sky. Let’s start the search.

* There are additional conditions:)

Ligita

Nori susirašinėti popieriniais laiškais? Palik savo kontaktus žemiau. Arba rašyk el. paštu: ligita@ligidangaus.lt

Tavo vardas

Klausimas

captcha

Saugos kodas

    Prenumeruok RSS

    Įrašyk savo el. paštą

  • Balsavimas

  • Tapk gerbėju

    Ligi Dangauson

    Darbai

    Radai klaidą? Pranešk.

    Kategorijos

    Archyvas

    Tinklaraščiai, batai ir sausainiai :))

    Poko.lt