raidynas_palemonas1Šis įrašas turėjo gimti jau seniai. Bet kažkodėl jį rašau tik dabar. Gal šiaurys vėjas kaltas?:) Žodžiu… Ar jūs niekada nepagalvojot, kad lietuvių kalba yra graži? Rašydami komentarus tinklaraščiuose, interneto portaluose, bendraudami su draugais, šeimos nariais gyvai ir telefonu. Atsakydami į el. paštą atkeliavusį laišką, skaitydami visa kas skaitoma mūsų kalba. Nepagalvojot?! Aš tai pagalvojau. Galvoju apie tai dažnai. Kai raidės jungiasi į žodžius, žodžiai į sakinius, o sakiniai į laisvai reiškiamas mintis.

Tikriausiai dėl šios begalinės meilės man sunku kaip reikiant perkąsti svetimas kalbas (aš galiu, aš tikrai galiu!). Dėl jos aš pykteliu, kai išgirstu mūsų šalyje ilgai gyvenantį kitatautį žmogų, puikiai suprantantį apie ką kalbama, tačiau iš principo šnekantį lenkiškai, rusiškai ar pan. Nejaugi negalima parodyti pagarbos kraštui, kuris virtęs tavo laikina ar ilgalaike stotele? Dar pykteliu, kai iš burnos paaugliams pilasi daugmaž tokio tipo sakiniai: „Gerai, rytoj lėksim į meet’ą“, „Kokių tu čia friend’ų į facebook’ą susimetei?!!“. Žinau, sakysit, filologė prabilo. Šventuolė. Deja, ir pati nesu be nuodėmės. Aš ir skype’inu, ir google’inu. My Space’as man nėra Mano Erdvė. Bet patikėkit, buvau, švelniai tariant, šokiruota, kai sykį pagavau save galvojančią (!!!): „Šitą reikės išmesti to the recycle bin.“ Likau be žado – arba kompiuterėju, arba anglėju. Žiauru.

Ei, bet ir jūs pyktelit? Ir jūs norite pagarbos gimtajai kalbai? Žinoma, jei ir jums, kaip man, lietuvių kalba yra graži.

Šaltiniai: paveikslėlis – http://www.vlkk.lt