V.A.M. ir Muzika, teisingas požiūris į gyvenimą

m

V.A.M. – tai 2009 metais rugpjūčio 31 dieną startavęs ir šiemet atnaujintas muzikinis skyrelis, kurį pasiūlė komentatoriai Ieva su Juozu. Kodėl V.A.M.? Gediminas, Ligita, Tomas, Ieva  ir kiti kai kada taškosi Artūro prižiūrimame skyrelyje (šiuo metu uždarytame renovacijai): „Dvigubai atjaunėjęs narcizas, arba itin prašmatnus kvietimas nusipezėti“, o štai didieji muzikos mylėtojai Valentinas, Auksinis Kardas ir Maras nuosavo kampo dar neturėjo, todėl labai liūdėjo. Dabar to daryti nebeteks.

Čia kiekvienas iš jūsų galite diskutuoti apie muziką, dalytis mėgstamais kūriniais su kitais, išgirsti nuomonę apie juos ir tiesiog smagiai leisti laiką.

Galbūt bus sudaromas TOP 10 ar TOP 20.

Siūlomi kūriniai:

 

P.S. nuotrauka Valentino

Komentarai: 2 689 “V.A.M. ir Muzika, teisingas požiūris į gyvenimą”

Puslapiai: « 15 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 1554 » Show All

 1. 440.

  Ligita spalio 4th, 2009, 9:09 pm

  Vos nepramiegojau :D Aha, „kietai” atrodo. Beje, pastebėjai, kad debesų su lėktuvais tematika ir kvadratinė nuotraukų forma kaip tik atitinka mano konkurso taisykles? Nors prisipažinsiu, sunku patikėt, kad čia be photoshopo išsiversta.

 2. 441.

  Valentinas spalio 4th, 2009, 10:25 pm

  Panašu, kad tai rimtas fotografas. Parodos visame pasaulyje ir pan. Nemanau, kad tai sufotošopinta. Kvadratinis kadras greičiausiai todėl, kad fotografuota su švedišku fotoaparatu Haselblad, kurį naudoja tik ypač rafinuoti profai. Be to, gali būti, kad čia fotkinta su juodai balta juosta, o ne skaitmeniškai.

 3. 442.

  Ligita spalio 5th, 2009, 1:19 am

  Tai tada jis itin profesionialus, nes lėktuvai gi taip pažemėm neskraido, o jam skraido! Beje, aš kažkaip pasiilgau veiklos su savo juostiniu fotoaparatu. Čiupsiu, nieko nebus. Dar kai ko nepasakojau – mano mama jaunystėje fotografavo ir pati ryškindavo nuotraukas. Net atsimenu spintoj esu radusi to specialaus popieriaus.

 4. 443.

  Šrekis spalio 5th, 2009, 10:34 am

  „neparašysiu kupetos smerkiančių žodžių šiam fašistiniam grafomanijos kūdikiui kičo padažuose”

  lygiai 10 žodžių. Ar galima geriau apibendrint? Kardai, rašykite ir rašykite. O mums beliks tik skaityt, žavėtis, džiaugtis ir mokytis. Be jokio padidinimo nuoširdžiai tai rašau.

  p.s. vienas iš motyvų kodėl verta skaityt komentarus yra tokie komentarai. Gaila tik, kad jie vienetiniai.

 5. 444.

  Musė spalio 5th, 2009, 11:05 am

  Aha, po tokio taiklaus kometaro nėra nė ką pridurti.

 6. 445.

  . spalio 5th, 2009, 11:16 am

  Augustinas Rakauskas, tai tas vidury? :

  http://www.blogas.lt/uploads/d/DievuZiniasklaida/63183.jpg

 7. 446.

  . spalio 5th, 2009, 11:17 am

  Dar tiktų: juokiasi puodas

 8. 447.

  Fredis* spalio 5th, 2009, 11:37 am

  A.Rakausko vietoj Auksinį kardą paduočiau į teismą.
  Tokiais žodžiais nesisvaidoma, A.Patackas už tai vožė Seime R.Valatkai antausį.
  Priminsiu tik vieną mažytę aplinkybę kodėl socialistai su komunistais turėtų jaustis kukliau ir prikasti liežuvį: 1940 metais jie, socialistai ir komunistai, koloboravo su okupacine sovietų valdžia ir mūsų šalis buvo okupuota labai iškreiptu, nenatūraliu būdu, inscenizuotai, ne taip kaip Lenkija, Čekija, Vengrija ir kitos, sukeliant labai sunkius padarinius tolesniai šalies raidai, visam būsimam šimtmečiui, sudarant prielaidas atsirasti beviltiškam atsilikimui nuo likusios Europos – įsodinant S.Nėrį, P.Cirką ir Co atvežti saulės iš Rytų. Žodelyčiais „fašistas” svaidosi žmonės, balsavę už CK LKP sekretorių, J.Paleckio partijos perėmėją, A.M.Brazauską…

 9. 448.

  Šrekis spalio 5th, 2009, 12:01 pm

  „A.Rakausko vietoj Auksinį kardą paduočiau į teismą.”

  už ką Fredi, už asmeninę nuomonę tinklaraštyje? Būtų įdomu stebėti tokį teismą. Beje jeigu jau kalbam apie tokius „įžeidinėjimus” internete, pačiam grėstų įsisukti į nesibaigiantį teismų maratoną.

  Fašizmas, Fredi, šiuo atveju buvo įžiūrėtas žodžiuose „Lietuvėli kareivėli, už teisybę tu kovok”. Siūlyčiau pamąstyti kodėl kreipiamasi būtent kareivėli. O kareivėlis kaip žinia gali būti ne tik juodas, o ir raudonas, arba raudonai juodas :)

  O dėl socializmo čia ne vieta, neterškime šio tinklaraščio kuris su politika nieko bendro neturi.

 10. 449.

  Fredis* spalio 5th, 2009, 12:11 pm

  Auksiniam kardui sukurpti bylą būtų lengviau, jei jis tiksliai ištartų, jog aš, toks ir toks, manau, kad A.Rakasukas yra fašistas.
  A.Rakauskui nebūtina įrodyti, kad jis nėra fašistas, savo žodžius turėtų turėtų pagrįsti Auksinis kardas, pvz. matė A.Rakauską tarnaujant Vokietijos reguliariojoje kariuomenėje II-ojo pasaulinio karo metu ir t.t..

  Tarp mūsų yra tik vienas istorikas, Maras, norėčiau jo subjektyvaus požiųrio į mūsų šalies socialistų ir komunistų vaidmenį talkinant, koloboruojant su sovietų okupacine valdžia ir inscenizuojant taikų liaudies perversmą, sukilimą, valdžios atidavimą Liaudies Tarybai.

  Šreki, tau baisus žodis politika? Pažiūrėk kokioje nors enciklopedijoje šio žodžio reikšmę, patikėk, nieko baisaus :)

 11. 450.

  romas spalio 5th, 2009, 12:15 pm

  Fredis, kaip visada, radikalus, bet kažkiek ir teisus. Žmonės, išgirdę tam tikras žodžių kombinacijas, daro labai greitas išvadas. Kardo komentaras sako, kad jis arba neskaitė teksto, nes šis ir nėra vertas skaitymo, jei tai būtų ne Rakauskas, arba turi teksto suvokimo problemų. Eilėraštis turi primityvaus liaudies meno požymių, bet jo minties turinys – net labai priimtinas daugumai, nežiūrint jų ideologinių nuostatų. Beje, man atrodo, kad Auksiniam Kardui nepatinka ši vieta:
  „Kalaviją žalioj girioj pakavok.” :)

 12. 451.

  romas spalio 5th, 2009, 12:19 pm

  Fredi, vokiečiai niekad nebuvo fašistais. Fašistais buvo italai. Vokiečiai buvo nacionalsocialistais. Tai reiškia, kad jų tikslas buvo pastatyti nacionalinį socializmą :)

 13. 452.

  Šrekis spalio 5th, 2009, 12:29 pm

  Fredi visai ne baisus, tiesiog mėgstu aiškumą. Aš galvoju, kad Ligitos tinklaraštis neturi nieko bendro su politika, maža to ji ne vieną kart leido suprast norinti, kad taip būtų ir ateityje. Visgi mes abu čia svečiai, gerbkime šeimininkę :) . O ir šiaip kitur ne vieną kart apie socializmą kilusi diskusija prie jokio bendro sutarimo neprivedė. Manau tai beviltiška. Kaip ir įrodyt, kad socialistai tau tiesiog vaidenasi.

 14. 453.

  Fredis* spalio 5th, 2009, 12:29 pm

  Jei A.Rakauskas prezidentiniuose rinkimuose balsavo už A.M.Brazauską, buvusį LKP sekretorių, tai tik patvirtina tą faktą, kad anrtojo pasaulinio karo išvakarėse komunistai su nacionalsocialistais labai tampriai bendradarbiavo, rengė suokalbius, Europos žemėlapiuose braižė skiriamąsias linijas…
  Sovietų Sąjungos užpuolimas J.Stalinui buvo baisus netikėtumas, šaltiniai pasakoja, kad drebėjo savo užmiesčio rezidencijoje penkias dienas, nacionalsocialistai tuo metu ėjo per grobiamas žemes ir teritorijas kaip karštas peilis per sviestą, o kai J.Stalino kolegos iš Kremliaus atvažiavo paraginti generalisimus’ą perimti vadovavimą šaliai, tai pamanė, jog atvažiavo jo suimti…

 15. 454.

  Šrekis spalio 5th, 2009, 12:41 pm

  Romai, fašizmo apibrėžimų yra ne vienas. Suprantama, kad yra aiški šio žodžio kilmė, tačiau šis apibrėžimas gali būti suprantamas labai plačiai.

 16. 455.

  Ligita spalio 5th, 2009, 12:45 pm

  Klasiškas migracijos procesas! Muzikiniame skyrelyje politikuojama, o Artūro demaskavimo – muzikuojama. Tai bent :D DD

 17. 456.

  Šrekis spalio 5th, 2009, 12:46 pm

  Beje, Fredi, dar kart skaitom ką Kardas parašė:

  „.. šiam fašistiniam grafomanijos kūdikiui kičo padažuose.”

  Apie A.Rakauską čia nei žodžio. Komentuojamas ne autorius, o kūrinys ;)

 18. 457.

  Fredis* spalio 5th, 2009, 12:47 pm

  Maras yra istorikas, o WU – teisinikas, jie ir nuspręs kokia yra Auksinio kardo atsakomybė.
  Gaila būtų žmogaus jei per neapdairų žodį muzikiniame skyrelyje Senukų vadovui būtų dar atseikėta pinigų iš vargšo klaipėdiškio…

 19. 458.

  Šrekis spalio 5th, 2009, 12:48 pm

  Totalus „bardakas” (liet. betvarkė). Bet čia ne aš pradėjau, nors ir prisidėjau ;)

 20. 459.

  Ligita spalio 5th, 2009, 12:51 pm

  Kas vyksta? Auksinis kardas prasikalto? :O WU galės ištirti teisinę atsakomybę, o Maras nustatys nusikaltimo reikšmę istoriniame kontekste :D

 21. 460.

  Fredis* spalio 5th, 2009, 12:52 pm

  Ligita, labai primityviai galima paaiškinti viską ką mes čia darome:
  Terminas „politika“ nurodo valstybės gyvenimą. Senovės graikų kalbos žodis ‘polis’ reiškia miestą – valstybę, o iš šio žodžio sudarytas būdvardis ‘politikos’ reiškia visa tai, kas susiję su valstybe ir jos gyvenimu. Muzika irgi yra politika, kaip ir tavo tinklaraštis.

 22. 461.

  romas spalio 5th, 2009, 1:00 pm

  Šreki, fašizmu tarybinės propagandos įtakoje mūsuose įprasta vadinti nacizmą. Maras tikrai geriau pakomentuotų, bet reikia labiau suprasti istorinį kontekstą to laiko ideologijoms (tautinio identiteto atradimas, griuvus imperijoms). Visi tie atspalviai, dabartinėmis akimis žiūrint, yra labai neteisingi.

 23. 462.

  Ligita spalio 5th, 2009, 2:12 pm

  Fredi, labai norint galima viską suprimityvinti :) ) Tik ar reikia? Beje, aš nesu apolitiška, jeigu tokia būčiau, nelandžiočiau į Artūro tinklaraštį ir nesidomėčiau šios srities aktualijomis.

 24. 463.

  Ligita spalio 5th, 2009, 2:14 pm

  Ir muzikos…

  Šiandien dažnai šitą pasileidžiu:

  Tiesto – Elements of Life http://www.youtube.com/watch?v=EE7CXZ1Lyu4&feature=fvst

 25. 464.

  Šrekis spalio 5th, 2009, 2:41 pm

  Romai, nesigretinu prie Maro ir net neabejoju, kad jis tikrai geriau išaiškintų tiksliausią fašizmo apibrėžimą, maža to galėtų paaiškint ir skirtingų vyraujančių apibrėžimų kilmes, jų kilimo tikrąsias priežastis ir t.t.. Šiuo gi konkrečiu atveju Kardo vertinimo mintis manau aiški. Beje neteigiu, kad toks vertinimas teisingas. Pasakiau, kad tas vertinimas man patiko ir mano supratimu Kardas tikrai taikliai apibendrino.

  p.s. visi mes, kas be ko ir tu, savo suvokimus ir supratimus suformavome įtakojami vienokių ar kitokių veiksnių, taip pat ir tarybinės propagandos. Man kreipimasis į žmogų Lietuvos (!) kareivėli (!) ir raginimas tu kovok lengvai atsiduoda A.Hitlerio stiliaus kalbomis. Beje nemanau, kad tai vientisas A.Rakausko kūrinys. Spėju (nes savaime aišku neturiu įrodymų), kad kai kurios vietos stipriai redaguotos. Jeigu tai būtų didesnės apimties kūrinys (originale gal taip ir buvo) atsirastų vietos ir ereliams, svetimšaliams ir t.t. Manau supratai link ko lenkiu :) . Beje A.Rakausko sentencijų per Ž.Radiją penktadieniais stengiuosi nepraleist, todėl galiu šiek tiek tvirčiau diskutuoti apie tai koks yra šis ponas ir kokios jo intencijos :) .

 26. 465.

  romas spalio 5th, 2009, 2:56 pm

  Šreki, o tu į Lietuvos herbą pasižiūrėk. Man rodosi, kad Rakauskas siūlo kareivėliui nulipti nuo žirgo, kardą pakavoti girioj, pradėti skleisti meilę ir tada:

  „Su visais susikalbėsim paprastai,
  Nes visų klausyt mokėsim pagarbiai.”

  Kur čia kas įžiūri fašizmą, kad ir kokia prasme jis Kardo pavartotas, aš nesuprantu ?

 27. 466.

  Fredis* spalio 5th, 2009, 3:48 pm

  toks grėsmingas AK vertinimas išsprūdo tik dėl šios eilutės:

  „Lietuvėli, kareivėli, už teisybę tu kovok”.

  Pirmas žodis yra Lietuvėli, kareivėli – tik antras, jis galėjo būti pavartotas ir perkeltine prasme (kovotojas, narsuolis su oligarchija, biurokratizmu, monopolijomis ir t.t.)

  Kareivėlio, kaip tvarkos darytojo, simbolis varo siaubą visai ne atsitiktinai, istorija labai sena, kairieji visada labai įtartinai žiūrėjo į įvairias ginkluotas organizacijas, jų, kairiųjų bastionai darbininkų judėjimai, žiauriai kentėjo nuo fašistinių organizacijų tiek Italijoje, tiek Vokietijoje. Mastymo stereotipas – kiekviename kareivėlyje matyti darbininkų judėjimo malšintoją. Prisiminkite kaip kairieji jautėsi 1990 sausio dienomis (vienas seimo narys (K.Antanavičius) spiegė, kad Seimas tapo panašus į kareivines), kaip jie traktavo savanorius – kaip potencialius politinių jėgų represijų įrankius prieš kairiąsias partijas ir organizacijas. Iš čia tas nuolatinis J.Abromavičiaus nužudymo bylos politizavimas, pavertimas tarppartijinės kovos priemone. Prisidengiant šios bylos eskalavimu Lryte buvo sukurptas Leo.lt projektas, palaimintas V.Adamkaus, Seimo, kuriame tuo metu dominavo kairiosios partijos.
  A.Račo kova nuo pat pradžių su Leo.lt yra traktuotinas kaip baisus anachronizmas, nes žurnalistas yra ne kartą prisipažinęs esąs kairiųjų pažiūrų.

 28. 467.

  Šrekis spalio 5th, 2009, 3:59 pm

  Fredi, tu nepakartojamas :) . Reikia išskirtinių sugebėjimų taip meistriškai vedžioti paraleles. Aš turiu tik vieną pastebėjimą. Kareivėliai gali būti ir raudoni ir tie patys kairieji savo raudonų kareivėlių pagalba gali kovoti už tuos pačius darbininkus. Tačiau tai esmės nekeičia.

 29. 468.

  Fredis* spalio 5th, 2009, 4:08 pm

  Bet mes juk kalbame apie apie AK ir kodėl jis tarė:

  „Gal geriau neparašysiu kupetos smerkiančių žodžių šiam fašistiniam grafomanijos kūdikiui kičo padažuose”.

  Sutinku, kad kareivėlius, kaip prievartos įrankius, naudojo ir kairieji (bolševikai, komunistai Rusijoje). Maras galėtų pateikti tikslius skaičius kiek bolševikai išžudė milijonų žmonių. Nepalyginamai daugiau nei nacionalsocialistai (fašistai).

 30. 469.

  romas spalio 5th, 2009, 4:09 pm

  Šreki ir Fredi, jūs abu pralenksit Rakauską besamprotaudami :)
  Anas gi tiemukai pasako ką turi omenyje :
  „Tu nuo balto Vyčio žirgo žemėn stok”

 31. 470.

  Šrekis spalio 5th, 2009, 4:18 pm

  Romai, mes visi skirtingai matome ir suprantame tai kas prieš akis. O jeigu tai tekstas, o ne vaizdas? Vertinimų gali būti be galo daug. Aš asmeniškai matydamas kvietimą kovai, kreipimasi būtent kareivėli, keletą kitų raktinių žodžių kurie nusako bendrą nuotaiką, sprendžiu apie tai parašiusio žmogaus, kad ir tas pačias intencijas :) (pagal A.Rakauską). Man tai lengvai atsiduoda (būtent atsiduoda) A.Hitleriu. Tai tiesiog mano nuomonė, į kurią aš turiu visas teises. Lygiai taip pat suprantu, kad visos doktrinos turi pakankamai plačias ribas ir yra vietų kur jos vieną kitą dengia. Tokiose vietose labai lengva žongliruoti apibrėžimais fašizmas, komunizmas, socializmas ir t.t. Tokiu atveju ir lietuviškas Vytis iš skirtingų kampų gali būti skirtingai traktuojamas. Žodžiu gal tiesiog likime prie savų skirtingų vertinimų. O aš dar kart žaviuosi Kardu: ” fašistiniam grafomanijos kūdikiui”. Diskutuojam tik apie vieną panaudotą žodį, o originale juk junginys – yra žodis kūdikis. A.Hitleris beje kažkada akvareles paišė (čia tikrai ne į temą ir tikrai be jokių sąsajų, rimtai).

 32. 471.

  romas spalio 5th, 2009, 4:28 pm

  Šreki, sugebėjimas išklausyti kito žmogaus yra vertinga žmogaus savybė. Dažnai dėl kalbos ypatybių negalima suprasti visko vienareikšmiškai, bet kai tekstas toks ilgas, jo nesuprasti yra negerai. Aš apie Rakauską nesusidariau tokios nuomonės, kaip tu, nes to nesako nei „eilėraščio” tekstas, nei Žinių radijo kokybė. Gali būti, kad tavo darbe objektyvumas nebūtinas, bet pvz. WU sau tokios prabangos negalėtų leisti:)

 33. 472.

  Fredis* spalio 5th, 2009, 4:31 pm

  Parodomąsias labdaros akcijas, koncertus vaikams, moksleiviams, prieglaudos namų auklėtiniams Prezidentūros kiemelyje rengdavo ir Adamkai. Kūdikio simbolį plačiai naudoja politiniame gyvenime tiek demokratiniai, tiek totalitariniai režimai.

 34. 473.

  WU spalio 5th, 2009, 4:37 pm

  Kodėl jūs čia per puse dienos tiek daug sugebėjot prirašyt? Eikit dirbti..

 35. 474.

  Maras spalio 5th, 2009, 5:29 pm

  Ligitai paprašius, pareikšiu savo „autoritetingą istoriko nuomonę” apie fašizmą ir ne tik.
  Visų pirma turiu pritarti Šrekiui, kad Auksinio kardo minties forma yra tiesiog puiki, talpi išraiška.
  Dėl turinio šiuo atveju kiek sudėtingiau. Fašizmas vartojamas neteisinga prasme. Iš tiesų jis egzistavo Mussolinio Italijoje, kai kuriose Vidurio ir Rytų Europos šalyse tarpukariu (Vengrijoje, Rumunijoje). Net ir Italijoje tai nebuvo itin kraugeriškas režimas, dauguma sutinka, kad iki karo jis nelaikytinas totalitariniu (žydus pradėta persekioti tik tapus faktiniu Vokietijos protektoratu). Su Lietuva jis nieko bendro neturėjo, nebent A. Voldemaro bandymus sekti. Smetoninis režimas nelaikytinas fašistiniu, tiesiog diktatūra.
  Dauguma čia diskutuojančių turėjo omeny nacizmą – Vokietijoje Hitlerio sukurtą rasistinį režimą, kuriam buvo tiesiog būtina naikinti kai kurių tautybių žmones. Romas teisus, plačiau parašė.
  Man nacizmas lygu sovietinis komunizmas (Stalino laikų). Abu naikino žmones. Fašizmas į juos panašus tik užkariavimų siekiais, bet tai daugelio režimų, net ir demokratinių (Prancūzijos karas Alžyre) bruožas.
  Iš esmės maišomas nacionalizmas (neutralia prasme, jei norite – tautiškumas) su iškrypusiomis jo atmainomis. Auksinis kardas aiškiai turėjo omeny militaristinį eilėraščio pobūdį ir tai iš tiesų bent iš dalies leidžia jį laikyti fašistiniu, nes tautiškumas jame pateikiamas labai militarizuotas bei netgi mesianistinis („skleisk pasauliui” etc.). Taip kad Auksinis kardas visai teisingai įvardijo (jau nekalbant apie kičą ir grafomaniją). Iš vieno eilėraščio visos ideologijos nesusidarysi, bet fašizmo elementų čia tikrai esama.

  Fredi, žmogus, kariavęs nacių armijoje, nebūtinai buvo fašistas, taip kad šis kriterijus netiktų (ir socialistas G. Grassas tuomet laikytinas fašistu).
  O dėl „socialistų ir komunistų”. Na, visų pirma, tai nelabai susiję su diskusija. Bet jei jau išreikštas noras. Galiu tik pasakyti, kad 1940 m. net ir viešumoje niekas nekalbėjo apie taikią liaudies revoliuciją – tai gerokai vėlesnis sovietinių „istorikų” nukaltas vaizdinys. Tuomet gi kalbėta apie Raudonosios Armijos, Stalino pagalbą kenčiančiai darbo liaudžiai ir pan. O tų kairiųjų vaidmuo – menkas, mano požiūriu. Tuo labiau, kad Krėvė nebuvo kairysis (netgi tautininkas, tiesa, susipykęs su Smetona), kaip ir Galvanauskas, Dovydėnas ir daugelis kitų. Būtų okupavę ir be jų. Taikių įvykių vaizdinį būtų sudarę bet kokiu atveju, nes kariuomenė, Vyriausybė nesipriešino. Tačiau net jei ir būtų priešinęsi, būtų kalbėta apie buržuazinių likučių, neatspindinčių Lietuvos gyventojų norų, elgesį. O pasauliui – vienodai, buvo tas taikios inkorporacijos vaizdas, ar ne.

  Beje, grįžtant prie muzikos, būtų įdomu išgirsti Auksinio kardo įspūdžius renkant grybus su Bruckneriu :) .

 36. 475.

  Fredis* spalio 5th, 2009, 7:27 pm

  Marai, vienareikšmiškai teigti, kad militarizmas = fašizmas, per drąsu, visą laiką reikia vengti tokių apibūdinimų, nes kyla bereikalingos aistros, garbūs skirtingų pažiūrų ponai pradeda vieni kitiems skaldyti antausius, o kad tarnavimas Vokietijos kariuomenėje II-jo pasaulinio karo metu nereiškia būti nacionalsocialistinės partijos nariu – ir pats žinau, tiesiog taip jau parašiau, dabar jau neištrinsi, vis tik AK vietoj skubiai bėgčiau į Vokietijos archyvus pasitikrinti ar kartais A.Rakausko pavardės kartais nėra nacių partijos sąrašuose. Reikia rinkti įrodymus.

 37. 476.

  romas spalio 5th, 2009, 7:58 pm

  Nusprendžiau įdėti kiek labiau talentingų fašistinių eilių:

  „Lietuva, Tėvyne mūsų,
  Tu didvyrių žeme,
  Iš praeities Tavo sūnūs
  Te stiprybę semia.”

  arba

  „Ranka mus spaudžia geležinė.
  Krūtinę apkala ledais:
  Uždekim meile sau krūtinę!
  Į kovą stokim milžinais!

  Tas ne lietuvis, kurs tėvynę
  Bailiai kaip kūdikis apleis;
  Kursai pamins, ką bočiai gynė
  Per amžius milžinų keliais.

  Tas ne lietuvis, kurs jos būdo.
  Jos žemės dainų nemylės;
  Neverks, kad patys sūnūs žudo
  Kas verta meilės ir garbės.

  Tas ne lietuvis, kurs dar bijo
  Atsižadėt sapnų nakties,
  Kurs bėgs nuo žygių, kalavijo,
  Kursai didžiais darbais nešvies”

  arba

  „Pilis! Tu tiek amžių praleidai garsiai!
  Ir tiek mums davei milžinų!
  Tu Vytauto didžio galybę matei,
  Kad jojo tarp savo pulkų!
  Kur tavo galia, garsi palikimais?
  Kur ta senovė, brangi atminimais?

  Nutilusios sienos, apleistos visų,
  Be sargo, ginklų, be žmogaus!
  Kiek primenat jūs man brangiausių laikų
  Ant vieškelio amžių plataus!
  Laikai brangiausi! Ar mums dar sugrįšte?
  Ar vien minėsme kaip savo jaunystę?”

  arba

  „Lietuviais esame mes gimę,
  Lietuviais norime ir būt!
  Tą garbę gavome užgimę,
  Jai ir neturim leist pražūt!

  Kaip ąžuol’s drūt’s prie Nemunėlio
  Lietuvis nieko neatbos!
  Kaip eglė ten prie Šešupėlės
  Ir vėtroj, ir žiemą žaliuos!

  Lietuviais esame mes gimę,
  Lietuviais norime ir būt!
  Tą garbę gavome užgimę,
  Jai ir neturim leist pražūt!”

  :)

 38. 477.

  Valentinas spalio 5th, 2009, 8:07 pm

  O gal reikėtų suteikti žodį pačiam AK, kad jis paaiškintų kur senuke Rakauske įžvelgė fašistą?

 39. 478.

  Maras spalio 5th, 2009, 8:21 pm

  Fredi, veinareikšmiškai ir neteigiu. Militarizmas labiau būdingas diktatūroms, o mano požiūriu Italijos fašizmas iki karo ir buvo diktatūra su švelniai išreikštomis totalitaristinėmis tendencijomis. Todėl žodis fašizmas man nekelia itin neigiamų emocijų, kitaip nei totalitarizmas, nacizmas ar komunizmas (bet ne socializmas ;) ), nors toks mąstymo būdas ir nepatinka.
  Rakausko eilėse yra militarizmo, mesianizmo, vieningumo samplaika ir tai artina ją prie įvairių nedemokratinių idėjų.
  Štai Romo pateiktuose pavyzdžiuose militarizmas išreikštas švelniau, nėra pasaulinio mesianizmo, vieningumas taip pat ne taip pabrėžiamas. Ir tai turint omenyje, kad tautinio atgimimo retorikos, taip pat ir lietuvių, labai dažnai būna autoritaristinės bei kolektyvistinės.

 40. 479.

  romas spalio 5th, 2009, 8:44 pm

  Marai, mes puikiai žinom, iš kurio laikotarpio siūlo stiprybės semtis Kudirka. Švedas Jonas Ohmanas pastebėjo, kad lietuviams vis dar svarbiausia jūra yra Juodoji :) Rakauskas tiesiog yra negabus poetas, naudojantis kažkokį tautosakos ir Maironio miksą, galvodamas, kad taip bus gražiau. O turinys tikrai formos neatitinka. Aš labiau įžiūriu lietuviško verslo interesus rytuose, nei fašizmą. Galvoju, kad Linavos prezidentas ir net Romanovas parašytų labai panašiai :)

 41. 480.

  Fredis* spalio 5th, 2009, 9:15 pm

  Ištraukėlė iš apibrėžimo kas yra fašizmas (šiuo atveju vokiškasis):
  „Vokietijos fašistai labai stengėsi laimėti masių, pirmiausia smulkiosios buržuazijos, simpatijas ir taip įsigyti kuo daugiau šalininkų. Ypač jie spekuliavo Vokietijai, pralaimėjusiai imperialistinį karą, Versalio taikos sutarties įvestais apribojimais ugdydami kraštutinį nacionalizmą, šovinizmą, teoriškai jį „argumentuodami” rasizmo teorija. Nacistai skelbė zoologinį antisemitizmą, o užgrobę valdžią ėmė vykdyti žydų tautybės žmonių naikinimo politiką, genocidą, pasiekusį tragizmo viršūnę Antrojo pasaulinio karo metais. Daug vietos hitlerininkų propagandoje teko ir socialinei demagogijai rėksmingai, nenuosekliai, prieštaringai, bet užtat pritaikytai daugelio sluoksnių, kurie jautėsi nuskriausti, skirtingiems skoniams. Nacistai sukūrė ištisą manipuliavimo masėmis sistemą, plačiai paremtą prekybinės reklamos patyrimu. Atėję į valdžią, jie pirmąjį kartą įkūrė specialią, vadovaujamą Gebelso Propagandos ministeriją”.

  Jei įdėmiai perskaitytume A.Rakausko tekstą – tik labai norint pritempti kažką panašaus rasime, bet tai tik mėgėjiškas kūrinėlis, kreipimasis į lietuvius, Lietuvos gyventojus. Jau minėjau, kad tai man labiau primena kreipimąsį į tautiečius būti kovotojais, nebūti pasyviais, grumtis dėl savo teisių, kovoti su biurokratija, valdžia, monopolijoms, būti „Lietuvos kareivėliu”. Savo monologuose per ŽR jis labiau atsiskleidžia. Neteigsiu, kad man jis labai simpatiškas, žvelgiu į jį kaip į savamokslį poetą, mąstytoją, verslininką. Kuo visi būsime įvairesni – tuo įdomesni, tik priminsiu, kad žmogų, jo kūrybą, tekstus kaltinti fašistinėmis apraiškomis – tai kaltinti labai bjauriais dalykais, ypač Vakarų Europoje, Vokietijoje.
  Na, čia pas mus, tokiais žodeliais svaidytis – beveik įprasta, dar nuo sovietmečio.

 42. 481.

  Fredis* spalio 5th, 2009, 9:35 pm

  „Daug vietos hitlerininkų propagandoje teko ir socialinei demagogijai – rėksmingai, nenuosekliai, prieštaringai, bet užtat pritaikytai daugelio sluoksnių, kurie jautėsi nuskriausti, skirtingiems skoniams”.

  Mūsų šalyje mano požiūriu pati nenuosekliausia partijos programa, frakcija Seime – Tvarkos ir Teisingumo, o taip pat Darbo partijos, tačiau tai netrukdo žymiausiems šalies tinklaraštininkams šnekučiuotis su šios partijos nariu J.Imbrasu ir tartis dėl duobučių Pylimėlių gatvėje palyginimo ar apsilankyti Darbo partijos vado Uspaskicho 50-ties metų jubiliejuje. Mes gi neklykiame, kad fašistuojantiems elementams spaudžiama ranka?

 43. 482.

  Maras spalio 5th, 2009, 9:35 pm

  Dar kartą – fašizmas ir nacizmas yra skirtingi dalykai, visiškai. Tai, kad juos siejo sovietai, man ne rodiklis. Jie ir Smetoną vadino fašistu.
  Gi nacistu Rakausko niekas nevadina. Jo laidų neklausau ir daugiau nieko apie jį nežinau.
  Tekstą įmanoma vertinti per fašizmo prizmę, bet jo vieno tam neužtenka. Be to, jis neatitinka neofašizmo (tik toks dabar egzistuoja Europoje ir lyg Lietuvoje) kriterijų. O lyginti dabartinį tekstą (dargi nežinant konteksto ir platesnių minčių) su kažkada egzistavusiomis ideologijomis ir režimais yra nerimta. Platonas tuomet būtų didžiausias totalitaristas, tūlas Popperis taip ir teigė.
  Man, kaip manau ir Auksiniam kardui, tiesiog nepriimtinas lietuviškasis kolektyvistinis nacionalistinis mesianizmas, kurio tame eilėraštyje – į valias. Jis tik atspindi nepilnavertiškumo kompleksą (kaip nacių propaganda, atsipindėjusi nepilavertiškumą pralaimėjus 1-ąjį pasaulinį).

 44. 483.

  Valentinas spalio 5th, 2009, 9:41 pm

  O gal reikėtų pačio Auksinio kardo paklausti kokia prasme jis naudojo žodį „fašistinis”? Ar fašistinis jam = lygu nacistinis, ar turimas omeny grynuolis itališkasis fašizmas?

 45. 484.

  Šrekis spalio 5th, 2009, 10:22 pm

  Romai cituoju tave „bet reikia labiau suprasti istorinį kontekstą to laiko ideologijoms”. Tavo pateikti tekstai ir mūsų aptariamasis turi vieną esminį skirtumą. Tas pats kreipinys – kareivėli, priklausomai nuo savo laikmečio, turi skirtingas potekstes.

  Kardas rašė: „Gal geriau neparašysiu kupetos smerkiančių žodžių”.. Jis neparašė, tai mes parašėm… A.Rakauskas paminėtas n kartų. Dar kart tenka kartotis – „fašistinis grafomanijos kūdikis”. Tai ne apie A.Rakauską, o apie jo kūrinį (jeigu tas kūrinys tikrai jo, arba visas jo).

  Ačiū Marui už paaiškinimus, dėkui Romui už oponavimą, Fredi tu nepakartojamas. Wu, mes dirbame pauzėse tarp komentavimo.

  Valentinai, Kardo vietoj aš už savo žodžius nesiaiškinčiau. Jis pateikė vertinimą, kuris visiems neįtiks ir toli gražu nėra teisingas (taip bus visiems ramiau). Tai tiesiog jo nuomonė.

 46. 485.

  romas spalio 5th, 2009, 10:48 pm

  Šreki, galima būtų pastebėti, kaip dailininkai primityvistai mėgina kopijuoti baroko tapybą, nes ji paprastam žmogui yra graži (kaip bažnyčioj). Jie mėgsta visų įmanomų šviesių moteriškų apatinių spalvų dangų, skaniai žalias spalvas( nuo salotų iki eglišakių) medžių lapijoje ir vemti varančius viso to atspindžius vandenyje su lelijom ir meldais. Man atrodo, kad Rakauskas savo poezijoje yra labiau toks.

 47. 486.

  Auksinis kardas spalio 6th, 2009, 12:25 am

  Visko neskaičiau, tiesiog neberandu tiek laiko, permečiau paviršium, bet bandysiu aiškinti. Reikalas su tomis „eilėmis” yra toks, kad kažkoks apsiseilėjęs geradarys siunčia Lietuvos kareivėlį pasaulin, jo užkariauti. Ne kokį dainių, dainų apie Lietuvą dainuoti, ne poetą, žavėti pasaulio žmonių vaizduotės aukštumomis. Siunčia kareivėlį. Į svečias šalis. Kur gyvena kiti žmonės, su savo kareivėliais. Ko ten vyksta mūsų kareivėlis? Skleisti meilės. Lietuvai. Čebatus kareivėlis, galbūt, pakavos kartu su ginkleliais, bet nebūtinai – juk jis ne pranciškonas, jei jau kareivėlis. Marširuos netvirtomis, bet rimtai apautomis kojytėmis.

  Žodžiu, kliedesiai ir kažkokie viduramžiški kryžiaus žygiai, o vietoje Jėzaus – ES narė, šiuolaikine turinti būti valstybė. Alio?

  Tuojau už šios šalelės sienos gyvena tik šiek tiek kitokie žmonės, bet to šiek tiek pakanka tam, kad Lietuva jiems rūpėtų kur kas mažiau už savo kraštą, kurio kareivėlius jie, būdami panašaus žioplumo, turėtų laidyti čia. Pasiruoškite pasitikti Latvijos, Lenkijos, Gudijos ir Rusijos kareivėlius, kad jau taip patinka visuotinis vienas kito mylėjimas per meile patvinusius kareivėlius.

  romas įdėjo patriotiškų eilių – ir kas jose blogo, jei žmogus skatinamas gerbti, puoselėti savo kraštą, nevilkinti kaltinimų pedofilija tyrimo? Bet kokio galo jis, apsitriedęs, svaičioja kaip užkariaus pasaulį savo triedalais? Varganas pasaulio bambos mentalitetas seilėtose „eilėse”. Dar sukarintas, virsk iš koto.
  Kovingas savo „išskirtinio pranašumo” skleidimas, besiremiantis tautiškumu, turi savo vardą.

  Wiki: Tautos sureikšminimas pereina į agresyvų nacionalizmą.

  Fašizmas neturi kokio vieno kieto apibrėžimo, bet jį atpažinti galime, kai matome troškimą už kitoniškumo ribos esančius užkariauti mūsų savitumu. Su meile, žinoma.

  Marai – anas grybavimas pavyko, nors šis Bruknerio įrašas ir buvo kiek saikingesnio išraiškingumo, betgi, solidus. Ant galo prie viso ko prisidėjo ir gamta – ir vėl pasitaikė užeiti tokias užžėlusias vietas, pro kurias brautis temstant visai nejauku – nors daugiau buvo tiesiog milžiniškos žolės, ruožas seno miško. Netikrumas kur ir vėl atsidūrei, kiek toli ir kurlink grįžti. Gaivalo tose vietose pakanka, o prie tokio neretai ir traukia. Tiesa, turiu kompasą, tad nebūna visai blogai. Bet su besibaigiančia muzika įtaigos buvo per daug – tam laikui jau reikėjo klausytis ar nesibasto šalia koks žvėris, jų pasitaiko.

 48. 487.

  Ligita spalio 6th, 2009, 12:26 am

  Oho, kaip meistriškai jūs čia pridiskutavot. Auksinis kardas plaukus pakedens pamatęs, kokios aistros dėl jo pasakymo užvirė!

 49. 488.

  Ligita spalio 6th, 2009, 12:27 am

  Štai ir jis :D

 50. 489.

  maras spalio 6th, 2009, 12:41 am

  Bruckneris tamsėjančiame miške netoli pasiklydimo. Turėtų būti labai savotiškas jausmas.
  Beje, kokia simfonija tuomet grojo?

Rašyti komentarą

Sveiki,


Jūs lankotės mano asmeniniame tinklaraštyje, kuriame dalinuosi su Jumis savo mintimis, pastebėjimais. Čia taip pat vyksta turiningos diskusijos ir konkursai.

Labai lauksiu ir Jūsų minčių, nesivaržydami* komentuokit, siūlykit įvairias temas. Drauge galim atrast reikšmingų dalykų – nuo žemės grumstelio pločio ligi dangaus. Pradedam paieškas.

* yra papildomų sąlygų:)

Ligita


Welcome,


You visit my personal blog, where I share with you my thoughts and observations. It also hosts rich debates and competitions.

I will wait for your thoughts, feel free* to comment and to offer a variety of topics. Together we can discover important things – from the ground up to the sky. Let’s start the search.

* There are additional conditions:)

Ligita

Nori susirašinėti popieriniais laiškais? Palik savo kontaktus žemiau. Arba rašyk el. paštu: ligita@ligidangaus.lt

Tavo vardas

Klausimas

captcha

Saugos kodas

  Prenumeruok RSS

  Įrašyk savo el. paštą

 • Balsavimas

 • Tapk gerbėju

  Ligi Dangauson

  Darbai

  Radai klaidą? Pranešk.

  Kategorijos

  Archyvas

  Tinklaraščiai, batai ir sausainiai :))

  Poko.lt