Perla ir Bingas nemeluoja. Žinai geriau, branguti?

Katytė Perla

Kadangi lojalūs mano tinklaraščio komentatoriai mėgsta diskutuoti apie aktualijas, būtent joms čia ir vieta (nuotraukose matote skyrelio, startavusio 2009 metų gruodžio 12 dieną, savininkus katytę Perlą ir katiną Bingą).

Politika, žiniasklaida, teisė arba…

  • Kodėl A. Kubiliui reikšmingesnė kitų šalių nuomonė apie jo veiklą, bet ne mūsų šalies piliečių (kažką panašaus jis per „Hard Talk“ kalbėjo)?
  • Kokia tikroji V. Valentinavičiaus pabėgimo iš Alfos priežastis?
  • Kodėl Ligita nekenčia dirbtinio intelekto idėjos, o Romas ją dievina?
  • Kodėl žurnalistai – baubai, o be jų – blogai?
  • Ar WU taps pasaulyje pripažįstamu teisininku?
  • Kodėl Bang gąsdino WU?
  • Kada kibiro dugnas virsta klampia mase?

Klausimų daug. Dar daugiau sugalvosite jūs. Svarbiausia – bent dalinai į juos atsakyti, nes taip pasotinsime nežinojimą ir jis virs žinojimu.

Komentarai: 8 246 “Perla ir Bingas nemeluoja. Žinai geriau, branguti?”

Puslapiai: « 1147 148 149 150 151 [152] 153 154 155 156 157165 » Show All

  1. 7547.

    Auksinis kardas vasario 9th, 2012, 12:32 am

    Kaip galima spėti, baimės didesnės šaknys šiuo atveju ne tiek kalbėti viešai, kiek nežinojimas ką kalbėti, kad būtų į temą. Bandysiu patarti metodą įveikti bėdą.

    Pirmas žingsnis būtų susivokti, kad skaitydamas knygą, kažką sužinai. Knygos žinios pateikiamos tam tikru stiliumi, tam tikromis apimtimis ir sandara, ir apie tam tikrus dalykus. Jos palieka tam tikrą asmeninį įspūdį bei – objektyviai vertinant – atrodo teisingos vienur, bei galbūt nepakankamai tokios kitur. Tai štai, visa šita iš knygos per ją gautų žinių visuma ir yra tai, ką ketini ir turi pristatyti, belieka tai padaryti tinkamai.

    Tinkamai pristatyti knygą galima parinkus tinkamą sistemą aukščiau išdėstytiems dalykams pateikti glaustai, pakankamai metodiškai. Berods apie tai jau esame ir anksčiau kalbėję. Koks yra knygos bei autoriaus vaidmuo, vieta jo epochoje, tos epochos žinojime? Kokie yra žinomi ribotumai tokios pasaulėžiūros, kokiai knyga ir autorius atstovauja? Tai trumpa įžanga į knygos turinio pristatymą. Toliau derėtų aptarti turinį – apie ką jis, ką bendrais struktūriniais gabalais aprėpia? Galima pateikti būdingų knygos vaizdumui perteikti trumpų ištraukų. Tai turėtų būti pagrindinė pristatymo dalis, nebent norima perkelti pristatymo svorį į knygos vaidmens ir savitumo išryškinimą, kuris turėtų sekti po turinio. Jei pavyksta šį apibendrinti, perteikti aiškios struktūros pavidalu, tai jau ir būtų knygos analizės pasiekimai. Galima prisiminti ar Lietuvoje turime kažkokių atitikmenų ar pasekėjų. Galima paminėti kas asmeniškai apžvelgiantįjį asmenį sudomino, pasirodė vertinga, pamokoma.

    Žodžiu: suteikiant tam tikrą planą savo darbui, jį tikslinant atitinkamai atskiros knygos savitumui, sufleravimams, galima vykusiai išbaidyti tuos baubus, kurie kyla dėl beformio „nežinojimo kaip teisingai”. Nelabai tėra išankstinio „teisingai”, yra darbas, kurį jei nudirbsi kuo labiau sąžiningai, tuo didesnė tikimybė būti sąžiningai gerai įvertintu.

  2. 7548.

    Ligita vasario 11th, 2012, 8:57 pm

    Aurimai, kur Tu? Tau šūsnis patarimų pažerta.

  3. 7549.

    mari kovo 16th, 2012, 5:22 pm

    Sveiki,

    Turim 2 klausimus į kuriuos jau labai ilgai tačiau visiškai nevaisingai ieškau atsakymų. Todėl sugalvojau ir čia užklaust.
    Žinau, kad labiau padiskutuot mėgstat nei į kažkieno klausimus atsakinėt, bet gal nieko baisaus bus jeigu pamėginsiu :)

    1. Kur eiti ir ką daryti norint išsirinkti sau tinkančią profesiją ateičiai?(jau viena kart nudegiau kolegijoj su tuoi ką galvojau, kad noriu studijuot (-3 metai), labai nenoriu to pakartot,
    o ir juodadarbiaut nesinori, bei ir jaunyn neinu…
    2. Ka manot apie ekonomikos studijas ir galimybes darbo rinkoje baigus šią studijų programą?

    Atsakiusiems ar pakomentavusiems bus atsilyginta vertingomis literatūros ištraukom bei setencijom iš Dž.Londono bei Dostojevskio kūrybos :)

  4. 7550.

    Fredis* kovo 16th, 2012, 7:59 pm

    Spėju, kad šiuo metu labiausiai nereikia teisininkų ir verslo vadybininkų. Ekonomika – neblogai, universali profesija. Galima bus atsidaryti nedidelį savo versliuką ir žinosi pagrindus kaip reikia verslauti, nuo ko pradėti, tačiau tikriausiai reikėtų
    rinktis tai, prie ko labiausiai linksta širdis, ką jauti geriausai mokantis (-i), kur link linksta rankos, mintys, jausmai ir širdis.
    Tai specialybės, sususijusios su chemijos mokslu, biotechnologijomis, programavimas, darbininkiškos profesijos, dvasininkystė, šventikas. Neblogai mokėti išdrožti šaukštą.

  5. 7551.

    Fredis* kovo 16th, 2012, 8:31 pm

    Maras – istorikas – žydi, klesti ir bujoja.

  6. 7552.

    Auksinis kardas kovo 16th, 2012, 9:28 pm

    Labas, mari – gal papasakok kodėl ir kaip būtent nudegei anksčiau, bus lengviau ryškintis. Gal net nebuvai suklydusi?

    O šiaip, tai labai konceptualus klausimas, kuriam atsakymais yra ir likimo mažmožiai, ir nuojautos, gabumai, ir labai racionalus siaurinimas. Geras patarimas būna štai koks: išsirink tokį darbą, kuris būtų labiau asmeniniu malonumu, nei darbu – nereikės dirbti. Jei išeina. Tiesa, kartais gal visiems užplaukia kokių prievolių ar užknisančių aplinkybių, kurios tuokart gali dienas apkartinti, bet principai – svarbiausia.

    Ekonomika, kaip žinojimo laukas, tikrai neprastas – ji yra kone alfa ir omega daugeliui kitokių dalykų gyvenamoje santvarkoje. Tačiau projekcija į darbo rinką panašiai taip pat abstrakti, – manyčiau, kad įsiliejimas jon reikalauja kažkokio profiliavimo. Jei mokysiesi dideliame mieste, kur galimi mokymo įstaigos ryšiai su darbdaviais, toks ankstyvas dairymasis į praktikos-įdarbinimo vietą galėtų būti neblogu atsakymu abstrakcijai. Galima pasiteirauti pačioje įstaigoje kokias jie mato perspektyvas tokiam scenarijui per juos įgyvendinti – manau, kad tuo atsiskleistum kaip apdairi, atsakingai į priekį besidairanti studentė. Tolesnė karjera galėtų įsisukti nuosekliai su kaupiama patirtimi, svarbu pradėti tokios visai neturint, nors ir tais atvejais galima padėti nuo saikingų atlygio lūkesčių, žinant, kad svarbus yra ir kaupiamas įdirbis, vardas. Sėkmės, šiaip jau :-)

  7. 7553.

    Maras kovo 16th, 2012, 9:29 pm

    Pritarsiu Fredžiui – reikia daryti tai, kas labiausiai traukia, ką norisi veikti, dirbti. Gal tikrai – šaukštus drožti :) . O jau pagal tai rinktis studijas. Gal jų išvis nereikia?

  8. 7554.

    Neknyginis vardas kovo 16th, 2012, 10:20 pm

    Ką veikiate jūs penktadienį vakarais? Kodėl neinate linksmintis su draugais į klubą?

  9. 7555.

    mari kovo 17th, 2012, 5:37 pm

    Liudinuosi.
    Draugai nelinksmi.

  10. 7556.

    Neknyginis vardas kovo 17th, 2012, 5:49 pm

    mari,

    kodėl liūdiniesi? Juk turėtum linksmintis. Žinau, kad maistas žmogui padeda pradžiugti, labiausiai mėsos! Tad tu pavalgyk, kad būtum linksma? Juk liūdnius netenka gyvenimo – o gyvenimas labai svarbu, nes tu jame esi, niekad nepabėgi. O kai būni kaip statula, tada dar labai pavargsti. Mat kai vadinti teko ne kartą akmenį, statulą, tada sunku vis povyzą tą pačią išlaikyti, tad taip ir gyvenime sunku vien tik būti. Pats imi gyvenime judėti, trokšti judesio. Bet jukiniguaisia, kai suvoki, kad vienam nesmagu, nei drąsu. Tad ir vėl būni ir kankiniesi. Turbūt skaudžiausia žmogui, kai jo nuotaika ir polėkis veikti priklauso ne nuo jo paties minčių – jo paties, o nuo kitų žmonių. Tad aš nežinau. Taip maaaaaaaaaa!

  11. 7557.

    Neknyginis vardas kovo 17th, 2012, 5:51 pm

    Ar čia patyčių man davei, nes aš visada toks ir tokį kuriu save visada?

  12. 7558.

    mari kovo 17th, 2012, 5:59 pm

    Neimk į širdį/protą ir taip jautriai nereguok į atsitiktinį iš niekur išlindusį komentatorių :)

    Lyg ir vyras esi, nebūk toks jautrus, jautrumą palikime Ligitai kaip ,,mergaitei Vaidilutei” puoselėti ir bujoti :)

  13. 7559.

    Neknyginis vardas kovo 17th, 2012, 6:02 pm

    Mat toks esu ir tokį pradą aš turiu ir nieko nepakeisiu. Prigimties nepakeisiuu!!!!!!!!!!!!! Esu nematomas ir niekas.

  14. 7560.

    mari kovo 17th, 2012, 6:29 pm

    Teisingai ir argumentuotai galvot, nereiškia gerai galvot. Tu gali daugiau nei tu galvoji, kad gali.Jeigu norėsi buti nematomas ir busi nematomas :) , jei norėsi būti matomas ir tapsi matomas, gal ne iš karto, bet, well, eventually tsakant.

    Jeigu kiti gali, galiu ir aš.
    j.london

  15. 7561.

    Neknyginis vardas kovo 17th, 2012, 7:03 pm

    Jei Londone tu gyveni, tuomet iškart laimingas tu tampi. Juk anglų kalba laimę teikia.

  16. 7562.

    Neknyginis vardas kovo 17th, 2012, 7:25 pm

    Oi, tik dabar supratau, kad čia citata. Atsiprašau.

  17. 7563.

    Ligita kovo 20th, 2012, 1:59 am

    mari, užaugęs būk mitybos specialistas. Galėsi visiems sakyti – valgykite penkis kartus per dieną, nedidelėmis porcijomis, nepamirškite išgerti bent du litrus skysčių, venkite produktų su cukrumi, saikingai vartokite riebalus, stenkitės vartoti kuo daugiau produktų, turinčių skaidulų, taip pat atminkite, kad mitybos pagrindą turėtų sudaryti švieži vaisiai bei daržovės, kalakutiena, vištiena, liesa jautiena – ir viskas bus OK. Arba būk sporto treneris. Galėsi užvaikyti visus negyvai! Nors ką aš čia vėjus paistau (iš niekur išlindusi) – rinktis Tau, cituojant Fredį: „prie ko labiausiai linksta širdis”.

  18. 7564.

    Ligita kovo 20th, 2012, 2:26 am

    Beje, galėtum padiskutuoti su Tave dominantį dalyką jau studijuojančiais žmonėmis, gal labiau kas paaiškėtų.

  19. 7565.

    mari kovo 20th, 2012, 10:13 am

    Mano širdis niekur nelinksta, ji tiesiog stabiliai suriesta, gyvenimiškosios ekonomikos (aka darbo rinka ir gebėjimai).Neturint žinių ir sugebėjimų kapitalo, esi žemiausia grandis, naujųjų laikų baudžiauninkas.Ir iš esmės nesvarbu ar esi anglijoj ar Lietuvoj, vistiek iki padoraus gyvenimo lygio toli gražu.Toli ir visai negražu :)
    Mano laisvalaikis ar kiti pomėgiai niekaip nesusije su darbu, aš tiesiog nenoriu juodadarbis but.Mokslas tai kapitalizmo forma.Išsimokslinus tau bus atlyginta už sukauptą žinių kapitalą, labiau nei už darbą.Visa tai žinant, negalima nesimokyti :/
    Geriausiai tai apibudina viena mano mėgstamo rašytojo citata:

    Nekvalifikuotą darbą dirbti neapsimoka – J.London.

  20. 7566.

    Auksinis kardas kovo 20th, 2012, 6:15 pm

    mari, kol tiks bet kas, tol ir nebus krypties bei aiškumo. Amorfinis „norėčiau nebūti”. Reikia nebūti kažkuriuo būtent būdu.

  21. 7567.

    Maras kovo 20th, 2012, 7:17 pm

    Pridursiu, kad darbas tik dėl išlikimo (padoraus gyvenimo lygio), be jokio įdomumu ir yra naujųjų laikų baudžiauninko požymis. Ir visai nesvarbu, kiek tas baudžiauninkas uždirba.

  22. 7568.

    mari kovo 23rd, 2012, 12:02 am

  23. 7569.

    Ligita kovo 25th, 2012, 12:57 am

    mari, mūsų stulpelinėm diagramom tikrai nepagąsdinsi :) Nors suprantu, ką norėjai pasakyt, bet… „Mano širdis niekur nelinksta…“ – čia ir čia: „Mano laisvalaikis ar kiti pomėgiai niekaip nesusije su darbu, aš tiesiog nenoriu juodadarbis but.“ vis dėlto yra esminiai dalykai. Kaip Tu įsivaizduoji savo darbą? Atkentėjimą, atbuvimą, savaitgalio laukimą, kuriam atėjus galėsi kaip reikiant nusitašyt arba kaip Marijonas dainuoja: „dabar suolo draugas – didelis bosas turi šimtą kaklaraiščių, nėra žodžio „stop“ kai blaivas, meluoja, kad gerai, kad laimingas kada girtas: „padekim viską ir dingstam velniop““? O kam? Gal geriau paskatinti savo širdį, kur nors palinkti (aišku, gali būti, kad ji tiesiog linksta į pinigų „darymą“, kas nėra blogai, kol niekam piktybiškai nekenkiama)? Pavyzdžiui, ne viename šaltinyje perskaičiau, kad daug kas priklauso nuo to ar Tu atrandi pats save. Beskaitydama aptikau ir vieną visai įdomų įrašą – http://thedreamingcafe.com/2010/11/30/personal-life-themes-values/ Pabandyk atlikti kas jame prašoma, gal patiks.

    O apie juodadarbystę jau anksčiau rašiau – http://ligita.xz.lt/apie-sedima-ir-„plaktukini“-darba/

    Taip pat neblogas įrašas pasiklydus – http://kernius.net/kodel-jauni-zmones-neturi-darbo-ir-ka-daryti-kad-tu-ji-visuomet-turetum

  24. 7570.

    Maras kovo 25th, 2012, 1:03 am

    Man rodos, mari nori pakliūti į tą vieną procentą, kuris valdo 34% JAV turto :D . Bent jau jokių kitų išvadų iš tų stulpelinių diagramų neišeina pasidaryti :) .
    Nu vo, Marijonas kaip tik mano minėtą modernųjį baudžiauninką, kad ir daug uždirbantį, nutapė :) .

  25. 7571.

    kreivarankis kovo 25th, 2012, 1:09 am

    Marai,
    „Pridursiu, kad darbas tik dėl išlikimo (padoraus gyvenimo lygio), be jokio įdomumu ir yra naujųjų laikų baudžiauninko požymis” – čia kažkiek apie mane. Bet pofik.

  26. 7572.

    Ligita kovo 25th, 2012, 1:39 am

    Нафик-пофик.

  27. 7573.

    kreivarankis kovo 25th, 2012, 1:52 am

    Neturiu rusiškos klsviatūros :)

  28. 7574.

    Maras kovo 25th, 2012, 2:49 am

    Kreivaranki, ta mano mintis nebuvo pasmerkimas. Moderniame pasaulyje tokių turbūt virš 90% visų gyventojų bus išsivysčiusiuose kraštuose. Tokia jau sistema tas kapitalizmas. Kita vertus, o kada buvo kitaip?
    Tiesiog žmogus mano, kad baudžiauninkas yra tas, kuris mažai uždirba. O aš manau, kad su uždarbiu tai nelabai susiję. Šiaip būta ir pasiturinčių baudžiauninkų, kad ir nedaug.

    O Ligita jau ir rusiškai keiksmažodžius rašyti išmoko :) . Ką tai gali reikšti? Airijoje mokaisi rusų kalbos?

  29. 7575.

    kreivarankis kovo 25th, 2012, 9:36 am

    Marai,
    visiškai tavęs nekaltinu pasmerkimu ar pan. Tiesiog dirbu tai, kas man visiškai nepatinka. O taip darau dėl to, kad kai išanalizuoju esamą situaciją kiti variantai rodosi dar blogesni. Nežinau ar čia kapitalizmas kaltas, nes jeigu būtų socializmas tai gal reiktų kolchoze bulves rinkt už 400 lt. per mėnesį algą…tiesa, galėčiau benzino pasivogt. Bet kuriuo atveju – nelabai maloni perspektyva.

  30. 7576.

    mari kovo 25th, 2012, 12:04 pm

    Marai, Ligita, netikiu tuo.
    Darbas yra darbas.
    Yra darbas ir yra laisvalaikis, kada gali realizuot save.
    Darbas negali būt hobis.Nu aišku gali, bet tai nėra dažnas atvejis, kad jį galima būtų už argumentą priimt.

    Tai idealizmas. Idealizmas nėra praktiškas.

    beje dėkui už straipsnius.Kerniaus jau skaičiau, neblogas.

    All paid jobs absorb and degrade the mind.
    Aristotle

    Galbūt išskyrus humanitarines, menines specialybes.Bet aš neturiu talento menui.
    Nemažai ir dizainą baigusiųjų pažystu, bliūdnešiais dirbančių.

    Juodadarbių nieks negerbia, juos geriausiu atveju toleruoja, arba ačiū pasako už gerą darbą.Bet tai nepagarba, tai tiesiog etiketas.

  31. 7577.

    Auksinis kardas kovo 25th, 2012, 1:09 pm

    Нафиг, пофиг, ни фига, фигушки.

    mari, žmogus savo mąstymu susikuria sau ateitį, numato vietą sau po saule – tokią, kokia jį tenkina. Gaila yra dėl to, kad aplinka šalyje nelabai įkvepia geresnėms nuotaikoms.

    Darbas gali būti malonus dirbti, net ir paprastus darbus daryti galima su pasimėgavimu. Padavėjams nepavydžiu, tiesa, bet ne dėl jų nelengvo, beje, darbo, o dėl to, kad mūsų klientai neretai bus išpindėjusios kiaulės, kuriems vietoje džiaugsmo suteikimo norėsis prispjaudyti į lėkštę. Tokiomis aplinkybėmis darbo prasmingumo ieškoti tikrai nelengva. Bet reikia rodyti geresnį pavyzdį ir siekti geresnių dalykų, užuot pasirašius besimėtantiems minimumams.

  32. 7578.

    Maras kovo 25th, 2012, 2:59 pm

    Kreivaranki, prie kolchozo žmonės buvo pririšti Stalino laikais, vėliau galėdavo ir mokytis išvažiuoti. Tiesa, tada būdavo paskyrimai. Paskirtų dėstyti visuomenės mokslus ir istoriją (kad jau filosofiją baigęs) į kokį užkampį ir viskas :) .

    Mari, pasakysiu tą patį, ką Auksinis kardas, tik iš kitos pusės. Baudžiava yra galvoje, o ne darbe, kokį dirbi. Jei mąstysi, kad darbas negali būti hobis, jis niekada nebus malonus, visada bus prievolė. Ir tai, beje, yra tipinis lietuvių mąstymas: jie susvetimėję su darbu kaip tokiu. Darbas yra lažas, kurį reikia kuo greičiau (ir prasčiau, nes kaip gali šypsotis neverčiamas, jei žinai, kad eini lažą?) atidirbti. Ir vaikšto visi surūgę, pikti: vieni baudžiauninkai išsilieja ant kitų rodydami savo nesamą viršenybę (nu kad bent kur pasijaustų nors mažyčiais vierchais), elgdamiesi kaip išpindėjusios kiaulės su kitais tokiais pat kaip jie. Taip ir sukuriama ta neįkvepianti aplinka. Patys sukuriam.
    Aiškiai matyti, kad pats negerbi juodadarbių, užtat ir apie kitus taip manai. Pas mus dauguma vienas kito negerbia, nes negerbia savęs.

    Ir kuo toliau, tuo labiau pastebiu, kad jaunoji karta yra labai praktiška, net iki cinizmo. Laisvės karta. Jie ateina.

    O Prieš naudojant Aristotelio citatą patarčiau pasiaiškinti, kokioje visuomenėje jis gyveno, už kokius darbus buvo mokama ir ką reiškė laisvas žmogus.

  33. 7579.

    Neknyginis vardas kovo 25th, 2012, 9:40 pm

    Kiek turit knygų savo nuosavoje bibliotekoje? Ar esate skaičiavę? Mat visi didūs inteligentai turi didžiausias bibliotekas, tad man įdomu, kiek turite jūs knygų. Taip spręsiu, kiek jūs dideli žmonės esate. Mat žinau, kiek vienas garsus žmogus turėjo knygų savo namuose. Ir dar visur visi rašytojai aplink save turi daug knygų, kai juos filmuoja. Lyg kalnai, lyg peizažas jų. Tad pasakykite, kiek turite knygų.

  34. 7580.

    Maras kovo 25th, 2012, 10:08 pm

    Greitai bus 4490 :) . Ne visos Vilniuje, tiesa.

  35. 7581.

    Maras kovo 25th, 2012, 10:09 pm

    Tai yra, greitai bus 4500, dabar 4490.

  36. 7582.

    Neknyginis vardas kovo 25th, 2012, 10:10 pm

    Oho, Maras – kyngius. Tu turi daugiau už tą žmogų. Kaip tiek įsigyjai ir per kiek metų? Ir kodėl tu kalbi su mažesniais už save žmonėmis nesuprantu? Mat kiti visi tokius atstumia. Nesuprantu. Alogiška.

  37. 7583.

    Neknyginis vardas kovo 25th, 2012, 10:10 pm

    Oho, Maras – kyngius. Tu turi daugiau už tą žmogų. Kaip tiek įsigyjai ir per kiek metų? Ir kodėl tu kalbi su mažesniais už save žmonėmis nesuprantu? Mat kiti visi tokius atstumia. Nesuprantu. Alogiška.

  38. 7584.

    Neknyginis vardas kovo 25th, 2012, 10:15 pm

    *knygius

  39. 7585.

    Maras kovo 25th, 2012, 10:22 pm

    Pirkau pirkau ir susipirkau. Tiesa, ne tik pirkau – ir veltui gaudavau, ir išmestas pasiimdavau (jei geros). Ir dabar taip darau. Tiesiog viena mano aistrų – knygos. Mėgstu :) . Tik kad nebėr kur kišti – va problema. Ale vis tiek perku :D .
    Bet pagal knygų kiekį matuoti žmogaus „didumą” tai neverta ;) .
    Nėra nei mažų žmonių, nei didelių. Gali būti įdomūs neįdomūs etc., bet ne nuo „mažumo” tai priklauso.

  40. 7586.

    Neknyginis vardas kovo 25th, 2012, 10:29 pm

    Tai tu renkiesi žmogų pagal įdomybę? Štai tokį skirtumą pasirenki? Kiti dar pagal protingas – negalvočius, o dar kiti pagal patinka ir nekenčia. Aš nesuprantu. Mat visi mano amžiaus vaikai nebendrauju su manimi ir manęs NEMĖGSTA, o didesni bendrauja. Tik nesuprantu, kodėl? Didesni labiau pagarbus ir tolerantiški? Nesuprantu. Kiti sako, kad neturiu draugų, nes protingas/ kitoks; Tad bandau suprasti vėl, kodėl neturiu draugų. Aš turiu išspręsti šį galvosūkį. Beje, tai žmogus gali būti protingesnis už tokį, kuris yra daugiau knygų yra perskaitęs už tą žmogų? Tada jis iš prigimties protingas, kaip jis mąsto? Gal ir tikiu tavimi. Marai, nuliūsdavai, kai gaudavai iš olimpiadų knygas, kurios susijusios ne su istorija, o politika? : ) Man svarbu sužinoti, ar tas žmogus gali būti didesnis už tą, kuris daugiau knygų perskaitė, nei jis? Jei taip, tada kaip? Prigimtis? Oho, turi daug knygų. Turbūt visas perskaitei ir tavo kambarys ištapetuotas knygomis. : )

  41. 7587.

    Auksinis kardas kovo 26th, 2012, 12:34 am

    Va, va, reikia klausti kiek turi bibliotekų :-D

    Nebūtinai perskaitęs daug knygų bus protingesnis – svarbu ne tiek perskaitymas, kiek teisingas visų gaunamų žinių įvertinimas, teisinga atskaitų sistema, pagal kurią gaunamas žinias rūšiuoji. Kitas gali perskaityti daug knygų, o nedaug kas bus užsilikę, arba kreivai.

    Visgi, klasikinis apsišvietusio žmogaus atvejis – būti paskaičius reikšmingesnius dalykus, antraip su kitais šviesuoliais sunku vienas kitą atpažinti bei susišnekėti.

    Vakar pirkau porą knygų, pasigirsiu: „Persepolis”, komikso forma išdėstyta labai rimta Irano istorija iš vidaus, įtaigu ir itin lengvai virškinama – laiko atliepimas. Antroji – Liūnės Janušytės „Korektūros klaida”, 1938 užrašai iš Paryžiaus, kupini jaunatviškumo ir saulės. Raižinių iliustracijos, labai gražiai sutvirtina tekstą. Knygyne pasitaikė būti nebrangūs ledai, tai ilindęs mėgstamo skonio su kavos puodeliu, pradedu dairytis į lentynas, ir tuojau užmatau ką įdomaus. Gerai, kad vis dar pavyksta – daugelio knygų bene pagrindiniai yra viršeliai.

  42. 7588.

    romas balandžio 1st, 2012, 11:57 am

    Kartais kuo tai panašūs vaizdai sukelia skirtingas emocijas.
    Štai Nr. 1:
    http://www.bodybuilding.lt/wp-content/uploads/2011/08/Kas-dien-po-morka.jpg

  43. 7589.

    romas balandžio 1st, 2012, 11:57 am

  44. 7590.

    romas balandžio 1st, 2012, 11:58 am

  45. 7591.

    romas balandžio 1st, 2012, 11:59 am

    Ketvirto dėti nenorėjau.

  46. 7592.

    Ligita balandžio 2nd, 2012, 12:09 am

    Tai pažiūrėjus į paskutinius du galima nuspėt kur link kryps tas ketvirtas :O

  47. 7593.

    romas balandžio 2nd, 2012, 2:44 am

  48. 7594.

    Ligita balandžio 2nd, 2012, 1:27 pm

    Visai ne apie tai pagalvojau :)

  49. 7595.

    Neknyginis vardas balandžio 11th, 2012, 9:26 pm

    Kodėl nepasiturintys žmonės gauna blogesnį mokytumą? Mat negalėjo šeima mane leisti mokytis, kuri geriausiai Lietuvoje mokytumą suteikia. Tad turiu būti čia. Bet čia nėra labai linksma. Nevisada jaučiasi galia, labai retai. Ir žmonės čia kitokie. Nejaugi pats turėsiu mokytis ir viską suprasti? Nors kur gerus pagrindus duoda, po to gyvenime iškyli, kai pats dar pastangų įdedi. Bent taip aš supratau, kai mokino mane lietuvių kalbos. Dabar aš būnu. Nieko gero ir neduoda motyvacijos toliau mokytis.

  50. 7596.

    Ligita balandžio 12th, 2012, 1:35 pm

    „Nejaugi pats turėsiu mokytis ir viską suprasti?“ – o tai kas, jei ne Tu? Universitete Tave tik pakreips tinkama linkme, bet visos informacijos į galvą nesukrės.

    Ir jei studijos tikrai nepatinka, bet kada gali perstoti.

    Manau, kad nepasiturintys žmonės negauna blogesnio mokytumo, tiesiog iki to, kas daugiau turinčiam savaime suprantama, reikia šiek tiek ilgėliau skintis kelią.

Rašyti komentarą

Sveiki,


Jūs lankotės mano asmeniniame tinklaraštyje, kuriame dalinuosi su Jumis savo mintimis, pastebėjimais. Čia taip pat vyksta turiningos diskusijos ir konkursai.

Labai lauksiu ir Jūsų minčių, nesivaržydami* komentuokit, siūlykit įvairias temas. Drauge galim atrast reikšmingų dalykų – nuo žemės grumstelio pločio ligi dangaus. Pradedam paieškas.

* yra papildomų sąlygų:)

Ligita


Welcome,


You visit my personal blog, where I share with you my thoughts and observations. It also hosts rich debates and competitions.

I will wait for your thoughts, feel free* to comment and to offer a variety of topics. Together we can discover important things – from the ground up to the sky. Let’s start the search.

* There are additional conditions:)

Ligita

Nori susirašinėti popieriniais laiškais? Palik savo kontaktus žemiau. Arba rašyk el. paštu: ligita@ligidangaus.lt

Tavo vardas

Klausimas

captcha

Saugos kodas

    Prenumeruok RSS

    Įrašyk savo el. paštą

  • Balsavimas

  • Tapk gerbėju

    Ligi Dangauson

    Darbai

    Radai klaidą? Pranešk.

    Kategorijos

    Archyvas

    Tinklaraščiai, batai ir sausainiai :))

    Poko.lt