Iš tiesų – atsakinėdama į jūsų laiškus, padėjau ne jums. Juk nesu naivi altruistė. Aš padėjau sau. Ištiesiau pagalbos ranką sau – moteriai, kuri trisdešimt penkerių neteko svajonių darbo televizijoje. Padėjau sau – moteriai, kuri būdama trisdešimt trejų prarado tikrą šeimą ir tapo išsiskyrusia moteryte su kraičiu. Padėjau sau – moteriai, kuri būdama dvidešimt penkerių neteko mylimo žmogaus. Padėjau sau. O jei netikėtai padėjau dar kam nors iš jūsų, – esu laiminga. Ir nustebusi.

Štai dar viena mano perskaityta knyga beveik be iliustracijų… Juokas juokais, bet aš jau suaugusi, tai juk tokios knygos ir turėtų sudaryti daugumą tarp mano skaitomų knygų. Ar ne?

Natalija Krasnova – viena iš tokių autorių, kurios rašymo stilius mane labai patraukė, taigi į mano rankas ne per seniausiai pateko jau trečioji jos knyga ir šį kartą pavadinimu 1000 ir viena naktis be sekso. Juodoji knyga: kuo užsiėmiau aš, kol jūs užsiėmėte seksu. Kaip ir knygoje 1000 ir viena diena be sekso. Baltoji knyga: kuo užsiėmiau aš, kol jūs užsiėmėte seksu autorė atsako net į pačius keisčiausius skaitytojų klausimus, tik, pasak autorės, Juodoji knyga kitokia tuo, kad naktimis skaitytojai drįsta užduoti atviresnius, jautresnius klausimus nei dieną, o būtent naktį atsiųstus laiškus, žinutes ir pranešimus autorė ir publikavo.

Juokas juokais, tačiau liežuvautojų ir niekšelių darbe išties būna – tai nėra išgalvota problema. Jei tave koks silpnaprotis įžeidinėja autobuse ar gatvėje, jo atsikratyti nesunku, galima tiesiog pasitraukti arba išlipti kitoje stotelėje. Tačiau juk kaskart neišeisi iš darbo, kai norėsi pabėgti nuo konfliktiško žmogaus. Taip ir darbų neliks.

Dauguma knygos sudaryta iš santykių su vyrais nagrinėjimo, tačiau atkreipiamas dėmesys ir į išvaizdos dalykus, darbą ir kt. Jausmas toks lyg sėdėtum su gera drauge prie arbatos puoduko ir smagiai diskutuotumėt apie gyvenimą. Skaitant šią knygą daugeliu atžvilgiu tampa ramiau, jauti, kad viskas nėra taip baisu, kaip manei.

304 puslapiai, vertė Monika Kazlauskė (#12)

Šaltiniai: ištraukos iš knygos, viršelis – www.patogupirkti.lt