Ne per seniausiai perskaičiau knygą, dėl kurios dviprasmiško pavadinimo šiek tiek gėdijausi ją imti iš bibliotekos, bet perskaičius trumpą jos aprašymą smalsumas visgi nugalėjo. Pagalvojau, kad velniai nematė, bibliotekininkės tarp daugybės skaitytojų tikrai nesureikšmina, kokius skaitinius koks žmogus ima, o aš bent jau turiningai praleisiu laiką skaitydama.

Norime būti kuo nors, o ne tuščia vieta, net ir tada, jeigu visą dieną praleidžiame namie. Kilo baisingas barnis, kurio iniciatorė buvau aš, kai vyras pargabeno į namus auksinę taurę ir leptelėjo, kad jis yra čempionas. Staiga suvokiau, kad aš niekada negausiu auksinės taurės už švarų unitazą, ir niekas niekada neskirs Nobelio premijos už naujas virtuvės užuolaidas. Visas mano darbas – nereikšmingas. Ir dėl to menkumo man norėjosi atsigulti ir numirti.

Ir šį kartą mano rankose atsidūrė išties įdomi Natalijos Krasnovos knyga apie vyrų ir moterų santykius skambiu pavadinimu 1000 ir viena diena be sekso. Baltoji knyga: kuo užsiėmiau aš, kol jūs užsiėmėte seksu. Iš pradžių knygą pavarčiau, susipažindama su jos turiniu, po to nusprendžiau, kad vis dėlto ją skaitysiu nuo pradžių, o ne nuo labiausiai sudominusių skyrelių. Juk santykiai yra įvairių aspektų visuma. Ir tikrai – skaitant autorei užduodamus įvairius skaitytojų klausimus ir šmaikščius savo asmenine patirtimi ir specialistų žiniomis paremtus jos atsakymus apie porų santykius sužinojau daugiau. Trumpai apžvelgta daugybė aspektų – meilė, įsimylėjimas, ištikimybė, santuokinis ir nesantuokinis poros gyvenimas bei kt. Autorė yra drąsi ir atvira, atskleisdama savo patirtį nesibaimina pasirodyti netobula. Ji nevengia pabrėžti, kad būdama jaunesnė santykiuose ne kartą klydo, tačiau tai jos nepalaužė, o suteikė gyvenimiškos patirties. Įdomu tai, kad iš pradžių ją supainiojau su modeliu – pamaniau, kokį čia modelį parinko knygai iliustruoti, nors galiausiai paaiškėjo, kad tas modelis yra pati autorė.

Iš bestselerių autorių – Alano ir Barbaros Peasų – knygų sužinojau dvi paprastas taisykles. Jeigu moteris pasakoja jums apie savo problemas, ji nesiskundžia, o pasitiki. Jeigu vyras šalia jūsų gadina orą, jis jumis pasitiki. Taip ir gyvename pasitikėjimo apsupti: žmona skundžiasi, vyras bezda. Pasitikėjimas.

Knyga patiko, džiaugiuosi ją atradusi. O ar ją perskaičius aplankęs įkvėpimas ir užsidegimas (kaip neretai būna su psichologinio pobūdžio knygomis) bus ilgalaikis, pamatysime.

288 puslapiai, vertė Monika Kazlauskė

Šaltiniai: nuotrauka – www.perkuknyga.lt, ištraukos – Natalija Krasnova – 1000 ir viena diena be sekso. Baltoji knyga: kuo užsiėmiau aš, kol jūs užsiėmėte seksu

Tekstą parengė Ligita iš Ligi Dangaus (#1)