Kai augome, mūsų mamos ir močiutės darė grožio stebuklus iš to, ką rasdavo virtuvėje: kiaušinio trynio su medumi (plaukų kaukei), agurkų (akių kompresams), ramunėlių užpilo (šviesiems plaukams skalauti), dilgėlių (tamsiaplaukėms). Alavijai augo kiekvienuose namuose, o virtuvė buvo valoma su soda ir skalbimo muilu. Gaminti kosmetiką namie buvo mūsų gyvenimo dalis. Šeimos moterys turėjo savo receptų knygutes ir gausybę žinių apie skirtingų augalų poveikį. Aišku, ši kultūra klestėjo iš dalies ir dėl to, kad parduotuvėse nieko nebuvo.

Ar mėgsti namuose gaminti kosmetiką? Pavyzdžiui, veido kremą, lūpų balzamą… O gal net nežinojai, kad tai įmanoma ir buvai tvirtai įsitikinusi, kad visas gėris veidui ir kūnui gali gimti tik specialiose laboratorijose? Pasirodo, kad ne. Daug daugiau kosmetikos priemonių nei įsivaizdavai, gali būti pagamintos namų virtuvėje turint paprasčiausius įrankius, kuriuos naudojame ir maisto gamybai. Apie tai ir dar daugiau ne per seniausiai perskaičiau ganėtinai prabangaus dizaino, gausiai iliustruotoje knygoje 100 % natūralu.

Dabar norime pasidalinti savo žiniomis su tavimi ir pasiūlyti kelis lengvus receptus, pagal kuriuos nesunkiai pasigaminsi namuose. Kai kurias priemones reikės sunaudoti iš karto. Tokios ypač šviežios kosmetikos parduotuvėse nerasi. Ir mes mėgstam tokius unikalius produktus. Nesvarbu, kad mūsų voniose pilna Uoga Uoga pagamintų ar dar tik eksperimentinių produktų, vis tiek kartais nueiname į virtuvę ir pasidarome šveitiklį ar kaukę iš to, ką randame.

212 puslapių (#4)

Šaltiniai: paveikslėlis – www.perkuknyga.lt