Rašyti šią knygą buvo malonumas. Iš esmės, tai valgių receptų knyga, receptai čia suskirstyti pagal keturis metų laikus, kad jums būtų aišku, kada uždera ir maistui labiausiai tinka tam tikros sodo ir daržo gėrybės. Kiekvienam sezonui skirtas atskiras skyrius dar padalytas į daug smulkių skyrelių (apie konkrečias sodo ir daržo gėrybes), ten rasite ir greitai bei lengvai pagaminamų skanių patiekalų. Kiekvieno skyriaus pabaigoje pateikiau šiek tiek informacijos apie augalus ir tikiuosi, kad tai ir jus paskatins pasisodinti tokių vaisių bei daržovių, kokių aš auginu savo sode. Net jei gyvenate bute, esančiame dvidešimtame aukšte, išnaudokite palangę arba daržu paverskite plokščią garažo stogą, arba kelis vazonus pastatykite kieme – kad ir kur gyventumėte, išbandykite šį patarimą. Užsiauginę bent truputėlį vaisių ir daržovių, patirsite didžiulį džiaugsmą.

Mažumėlę nutolau nuo knygų skaitymo. Bet kad ir kaip ten būtų, stengiuosi bent po kelis puslapius vis tiek retsykiais perskaityti. Tai taip ir nutiko su dar viena mano perskaityta Jamie Oliver knyga Pas Oliverį namie: gaminkite ir mėgaukitės gyvenimu, kurią šį kartą skaičiau gana ilgai, tačiau puslapis po puslapio galiausiai įveikiau.

Ir ką… Pamažu šylant orams mėgstantiems pasikapsyti darže ši knyga labai pravarti ir įkvepianti, nes joje autorius apžvelgia ką galima pasigaminti iš pačių užsiaugintų daržo ar sodo gėrybių, užsimena ir apie kitas gamtos dovanas – patiekalus iš mėsos ar grybų. Apie daržovių auginimą apžvelgiama ir teoriškai, beje, išties išsamiai. Nors vietomis pasirodė, kad knyga truputį nevientisa tuo, kad viename skyrelyje pasitaiko ir saldžių, ir nesaldžių patiekalų receptų, bet tai gal ir neturėtų stebinti žinant, kad autorius šį kartą patiekalų neskirstė į saldžius ir nesaldžius, o nusprendė juos suskirstyti pagal juose vyraujantį pagrindinį ingredientą.

Apibendrinant šią knygą, kaip ir kitas Jamie Oliver knygas, perskaičiau su didžiausiu džiaugsmu ir manau, kad ne viena jos mintis man tikrai pravers.

408 puslapiai, vertė Viktorija Labuckienė

Šaltiniai: paveikslėlis – www.knygos.lt, ištrauka – Jamie Oliver – Pas Oliverį namie: gaminkite ir mėgaukitės gyvenimu

Tekstą parengė Ligita iš Ligi Dangaus (#8)