Iš galybės receptų išsirinkau tik šimtą, kurie šiuo metu mane labiausiai džiugina. Taigi šioje knygoje apstu patiekalų, kuriuos valgau švęsdamas šventes, kai jaučiuosi laimingas, kai noriu pasikelti nuotaiką, kai negaluoju arba kai noriu pasilepinti. Visi jūs, kaip ir aš, galvoje nešiojatės savo šventinių valgių receptų knygą. Rašydamas šią knygą kalbėjausi su daugybe mano mylimų ir gerbiamų žmonių: puikių virėjų, virtuvės šefų ir bičiulių. Jų papasakotos istorijos apie svarbias gyvenimo akimirkas, pasidalyta patirtis, kaip gudriau, teisingiau pagaminti tam tikrą patiekalą, labai padėjo sudaryti ir nugludinti šią knygą. Įtraukiau ir naujų valgių, itin mėgstamų įvairiose pasaulio šalyse, įkvėpimo sėmiausi ne tik iš artimų bičiulių, bet ir per žiniasklaidą bei iš jūsų.

Reguliariai skaitant Jamie Oliver knygas virtuvėje nuobodžiauti tikrai neteks, nes… Ten bus pernelyg įdomu su vis gausėjančiu žinių bagažu.

Taigi kaip jau turbūt nujaučiate, aš ne per seniausiai perskaičiau dar vieną jo receptų knygą. Šį kartą į mano rankas pateko Jamie Oliver knyga Gaminame su meile. Kūrinys su visu 100 įvairiausių, tiek saldžių, tiek nesaldžių, patiekalų receptų išties labai spalvingas, nes iliustruotas begale nuotaikingiausių nuotraukų, kuriose pavaizduoti tiek patys užbaigti patiekalai ar jų gamybos procesas, tiek autoriui daug reiškiantys žmonės ir, žinoma, jis pats. Akcentuoju nuotraukas, nes jos knygoje ne kartą kokiam nors vienam patiekalui išryškinti užima kelis puslapius.

Ir bent, mano manymu, tai dar viena puiki receptų knyga, kurią visai norisi atsiversti vėl ir vėl.

408 puslapiai, vertė Viktorija Uzėlaitė

Šaltiniai: paveikslėlis – www.knyguklubas.lt, ištrauka – Jamie Oliver – Gaminame su meile

Tekstą parengė Ligita iš Ligi Dangaus (#7)