Šiandien tokia saulėta ir graži vos prieš kelias dienas prasidėjusio rudens diena.

Ir žinote ką?! Aprašiusi filmą Džiuli ir Džiulija netikėtai apsisprendžiau griebtis metų kulinarinio iššūkio ir aš. Ar pamenate kaip kadaise jums trumpai aprašiau dovanų gautą knygą Desertai. 365 receptai? Tai štai būtent ji man ir taps atspirties tašku. Visus metus gaminsiu pačius įvairiausius desertus pagal juose pateiktus receptus. Nors žinant savo užimtumą jau dabar ši mintis man pačiai atrodo beprotiška, tačiau kas nerizikuoja, tas…

Knyga kaip ir kalendoriniai metai prasideda nuo sausio mėnesio receptų, tačiau kadangi dabar yra rugsėjis, aš savo kulinarinį iššūkį pradėsiu būtent nuo rugsėjo mėnesio desertų. Gali būti, kad pasitaikys dienų, kai pagaminsiu po vieną ar kelis desertus, kartais – tokių, kad nepagaminsiu nė vieno, tačiau tikslas toks, kad pasibaigus 365 dienoms ir išaušus didžiajai rezultatų susumavimo dienai, nebūtų likę dar neišbandytų desertų iš knygos. Beje, prieš griebdamasi iššūkio truputį atidžiau panagrinėjau receptus ir akivaizdu, kad neretai teks mažinti gaminio dydį pagal mūsų šeimos poreikius. Bet neabejoju, bus ne ką mažiau įdomu ir, žinoma, skanu. Dėl įdomumo prieš ragaudama pirmąjį kąsnį pasisversiu ir pažiūrėsiu, ar padidėjęs saldumynų kiekis namuose per metus padidins ir mano kūno svorį.

Ir štai šiandien mano pirmoji iššūkio diena, o ją nusprendžiau pradėti su mokyklos laikus primenančiais kepinukais – roksais. Turbūt pamenate tuos kietokus, netaisyklingų formų kepinukus su razinomis, kurie be viso to dar būdavo ir labai gardūs? Tai dabar rašau (tiksliau pildau vakar pradėtą) šį įrašą ir vis nulekiu pasižiūrėti, kas dedasi orkaitėje. Na, ir… Ką tik grįžau pasidairiusi ir akivaizdu, kad užuot dariusi 8 vienetus, galėjau tešlą paskirstyti į daugiau dalių, nes kepinukai labai išsiplėtė!

Kepinukai jau gražiai ruduoja ir tapę labai netolygūs, gruoblėti. Visai kaip mokykloje! Nekantrauju jiems pravėsus paragauti kaip man pavyko.


Kaip matote, pridedu savo keptų roksų nuotrauką ir žinokite, jau spėjau pajusti kaip sudėtinga išgauti tinkamą kadrą, o ypač kai kepi naktį. Bet manau, kad per šiuos iššūkio metus įgysiu įgūdžių ir tame.


Labai tikiuosi, kad užteks jėgų ir laiko sėkmingai užbaigti šiandien pradėtą šį nepaprastą iššūkį. Juk tai ne vien galimybė labiau vertinti maistą ir namų jaukumą, bet ir laiką su artimaisiais.

Pirmyn!

Tekstą parengė Ligita iš Ligi Dangaus
Šaltiniai: nuotraukos Ligitos iš Ligi Dangaus ir www.bigstockphoto.com