Šis kišeninis žinynas – pagalbinė mokymosi priemonė, skiriama pagrindinės bendrojo lavinimo mokyklos bei gimnazijos mokiniams. Jame trumpai ir glaustai pateikiamas mokyklinis biologijos kursas, sistemingai ir aiškiai dėstomi pagrindiniai biologijos dėsniai, augalų bei gyvūnų ląstelės biologija, žmogaus genetika, organizmo funkcijos, ekologinės sistemos veiksniai. Leidinyje gausu schemų, aprašymų, pavyzdžių, o pabaigoje – dalykinė rodyklė.

Kartais knygos, kurios vienu gyvenimo metu būtų labai įprastos ir aktualios, kitu gi laikotarpiu gali tapti ir tam tikru iššūkiu, išbandymu. Taip nutiko ir šįsyk, kai sugalvojau bent jau mintimis grįžti į mokyklos suolą perskaitydama kišeninį žinyną, skirtą abiturientams pasikartoti biologijos žinias.

Skaitymas nebuvo labai paprastas ir lengvas, tačiau džiaugiuosi, kad vien dėl savęs prisiminiau primirštus faktus, o galbūt ir sužinojau šį tą naujo.

Tokį iššūkį, kelionę laiku rekomenduoju kiekvienam kas mėgsta įdomius biologijos faktus. Na, ir aišku patiems abiturientams, kuriems iš esmės ir skirta ši nedidelės apimties, tačiau kupina žinių knygelė.

212 puslapių

Tekstą parengė Ligita iš Ligi Dangaus

Šaltiniai: nuotrauka – www.mainyk.lt, ištrauka – Walter Kleesattel – Biologija abiturientams. Kišeninis žinynas