Lygiai prieš trejus šviesmečius Visatoje sužibo nauja planeta. Oranžinė (gal Marso giminaitė?). Ji buvo neįprasta tuo, kad jau pirmosiomis dienomis buvo apgyvendinta. Ir net ne amebomis. Pradinis gyventojų skaičius – du. Prisimenu lyg tai būtų nutikę vakar. Prisimenu, nes pati buvau viena iš tų pirmųjų gyventojų. Kitas – šaunusis pagalbininkas mano brolis. Taip kurį laiką abu ir gyvenom. Šiek tiek vėliau gyventojų skaičius išaugo nuo dviejų iki kokių penkių, nes nuotolinio valdymo siųstuvais apie planetos egzistavimą pranešiau keliems pažįstamiems. Su jais kurį laiką irgi ramiai gyvenom. Visgi toji planeta įdomi ir tuo, kad atvirkščiai nei įprastoje kasdienybėje – joje, tik sužibusioje, įsigalėjo laisvas žodis. Pasaulinės svarbos naujienas vietiniams gyventojams skelbdavau kone kasdien, retsykiais netgi daugiau nei vieną sykį per dieną, nes giliai širdy, matyt, gniaužiau viltį, kad taip į planetą prigūžės daugiau smalsuolių iš kitų atokiausių kampelių, kad ir nekviestų. O juk planetoje gerokai įdomiau gyventi visiems krūvoje. Prisipažinsiu – dar prieš sužimbant oranžinei planetai bei jai jau sužibus nemažai laiko praleisdavau ir kitose, kai kurios iš jų nepaliauja žybėti iki šiol. Jose, kai netingėdavau, šnekučiuodavausi su tenykščiais. Besišnekučiuodama nė nepastebėjau, kad tie patys tenykščiai vis dažniau atskrieja ir į mano planetą. Ne vienas ir pasiliko…

zemelapis

…tokia priešistorė. Grįžtam į šiandieną. Tinklaraštis „Ligi Dangaus“ ir buvo toji netikėtai sužibusi oranžinė planeta. Buvo ir yra. Nors galima ginčytis ar tikrai yra, kai nauji įrašai pasirodo taip nereguliariai, bet užtat kaip gera žinoti, kad kažkur virtualiosiose platybėse tavęs visada laukia vieta, kurioje vos tik užsimanęs gali skelbti savo mintis! Per šiuos trejus buvimo tinklaraštininke metus patirta visko – parašiau 405-is įrašus (šis – 406-as), aktyvieji komentatoriai pasidalijo savo mintimis netgi 26 663 komentaruose, lankytojų apsilankė iš 51 pasaulio šalies (ir kuo tau ne pasaulinės svarbos naujienos?), iš kurių pirmajame dešimtuke šios šalys – Lietuva, Airija, Didžioji Britanija, JAV, Suomija, Norvegija, Prancūzija, Vokietija, Brazilija, Švedija, o kur dar nesuskaičiuojama gausybė konkursų, rinkimų, akcijų, tarpusavio savireklamos savaičių ir neišdildomų įspūdžių bendraujant su nepaprastai įdomiais žmonėmis.

Per visus šiuos rašymo metus daugiausiai skaitytojų atvedęs tinklaraštininkų septintukas (septintukas?! Va, šiaip sau!) yra toks:

Artūras Račas
Tamsioji filosofijos marginalo pusė
Dar viena alternatyvi nuomonė
Laimės paieškos rožiniam mieste
Arbata Juodoji
Dialogavimai su raidėmis
Gediminas Gasiulis

Ei, ir kaipgi be komentatorių, kurių mintys visokeriopiai mane praturtino. Norėčiau jiems labai labai padėkoti. Be jūsų šis tinklaraštis būtų tik šauksmas tyruose. Kaip ten Maras kadaise rašė komentaruose: „Tam mintys ir reikalingos – kad keltų kitas mintis.“. Neįtikėtina, kad jau šitiek laiko mane pakenčiat!!

Pradėdama ketvirtuosius tinklaraščio gyvavimo metus nepažadu nieko, nebent lyg tarp kitko tarsteliu – tai turi tęstis.

Tekstą parengė Ligita iš „Ligi Dangaus“