Plaukai – lyg vienas iš amžinojo judėjimo ženklų, nuolat augantys, atsinaujinantys ir besikeičiantys. Nuo seniausių laikų žmogaus išvaizdoje plaukams buvo teikiama ypatinga reikšmė ir dėmesys. Tuomet gentainiai dar nesuvokė, kokią fiziologinę prasmę turi plaukų paskirtis. Jau vien tai, kad plaukai nuolat lenda iš galvos jiems atrodė mistika. Iki šių dienų plaukai simbolizuoja paslapties, grožio, sveikatos ir jėgos įsikūnijimą.

Jau iš knygos pavadinimo galima spręsti, kad plaukams šiame kūrinyje skiriamas ypatingas dėmesys, nes netgi pavadinime jie yra sugyvinami, tartum būtų galintys kalbėti. Ir iš tiesų.

Knygoje plaukai apžvelgiami labai išsamiai, apie plaukus suteikiama daugybė informacijos – apie garbanojimą, tiesinimą, dažymą, priauginimą, apie slinkimo, pleiskanojimo, parazitų atsiradimo priežastis, priežiūros priemones ir kt. Autorė pati yra kirpėja – stilistė, grožio sferoje dirbanti daugiau nei 20 metų, taigi jos įžvalgos yra išties ne paviršutiniškos, o pagrįstos ilgamete darbo patirtimi. Įdomu tai, kad šiame kūrinyje kai kuriose dalyse įterpiamos ir citatos iš grožinių literatūros kūrinių, tarytum siekiant plaukams suteikti dar daugiau magiškumo ir ypatingumo.

Knyga yra ganėtinai didelė ir sunkoka, taigi rekomenduojama į plaukų paslaptis gilintis ne kažkur mieste, o vien dėl patogumo – namuose. O gilintis verta, nes suteikiama nemažai žinių.

272 puslapiai

Šaltiniai: nuotrauka – www.knygos.lt, ištrauka – Solveiga Ska – Apie tai kalbasi plaukai

Tekstą parengė Ligita iš Ligi Dangaus