Kai aš kalbu konferencijose ar šnekučiuojuos knygos pristatymuose, žmonės dažnai klausia, koks yra pasitikėjimo savimi apibrėžimas. Į mano apibrėžimą įeina sugebėjimas būti savimi, eiti bet kur ir mėginti viską be baimės, tačiau veikti pozityviai. Tai svajonių vaikymasis, talento ir savigarbos puoselėjimas tikint, kad nusipelnėte laimės.

Pasitikėjimas savimi – tai, kas didžiąja dalimi lemia, kaip žmogui seksis gyvenime. Juk kai tiki savimi, priimi drąsesnius sprendimus, drąsiau svajoji, pernelyg nesijaudini dėl neigiamų aplinkinių atsiliepimų, kažką pradėdamas labiau tiki, kad pasiseks nei kad nepasiseks.

Turbūt tuo kliaudamasi nusprendžiau perskaityti knygą apie pasitikėjimą savimi ir praplėsti savo supratimą apie tai.  Mano rankose tokiu būdu atsidūrė Ros Taylor knyga Pasitikėjimo savimi paslaptys.

Skambus prierašas, kad knygoje galima atrasti pasitikėjimo savimi gudrybes, kurios išmokstamos per septynias dienas, ko gero, taip pat turėjo šiokios tokios įtakos susidomėjimui šia knyga atsirasti. Nors greitas rezultatas kėlė abejones, bet o kam gi nesinori tikėti apie šio to gera pasiekimą lengvai ir greitai, ypač jei tai kažin kokios įmantrios gudrybės.

Ir jau beskaitant paaiškėjo, kad, pasak knygos autorės, kuriant pasitikėjimą savimi, svarbų vaidmenį vaidina: savigarba, sveikata ir gerovė, artimi santykiai, šeima, draugystė, darbas. Kiekvienas iš minėtųjų lemia išties daug, nes jei kyla problemų bent kuriame iš jų, tai turi įtakos pasitikėjimo savimi sumažėjimui.

Norėdama padėti geriau atskleisti tai, kas slypi skaitytojo viduje, Ros pasitelkia klausinėjimo techniką. Aš pati skaitydama šią knygą nebuvau nusiteikusi ypač atidžiai ir išsamiai atsakinėti į tuos klausimus, taigi į juos atsakinėjau prabėgomis, bet manau, kad net ir skubi klausimų apžvalga turėjo šiokios tokios naudos mėginant geriau save pažinti.

Taip pat knygoje netrūksta ir gyvenimiškų pavyzdžių iš įvairių žmonių kasdienybės, kurie parinkti atitinkamai pagal skyriaus temą. Visgi pastebėčiau, kad kalbant apie darbą akcentuojamas darbas biure, o ne koks nors kitas, taigi kitoje sferoje dirbantis skaitytojas, pavyzdžiui, valgykloje virėju ar parduotuvėje kasininku, gali patirti mažesnį skaitymo džiaugsmą ir sunkiau susitapatinti. Nors aišku nebūtinai. Priklauso nuo žmogaus asmeninių savybių.

Kad ir kaip ten būtų, knygą Pasitikėjimo savimi paslaptys perskaičiau išties sparčiai ir manau, kad pasisėmiau prasmingų minčių. O kai kuriuos testus netgi sumąsčiau nusifotografuoti ar nusikopijuoti ir pasilikti ateičiai.

208 puslapiai, vertė Edmundas Juškevičius

Tekstą parengė Ligita iš Ligi Dangaus

Šaltiniai: ištrauka – Ros Taylor – Pasitikėjimo savimi paslaptys, nuotrauka – www.knygos.lt