Lytėjimas leidžia bendrauti kur kas artimiau nei riboti žodžiai. Masažuodami savo kūdikius, tėvai bendrauja su jais, užmezga šiltus, vienas kitą praturtinančius santykius. Intymus kontaktas, būtent masažui skiriamas laikas nuramina kūdikį, suteikia saugumo jausmą, ir ne tik kūdikiui, bet ir nepatyrusiems tėvams. Reguliarus kūdikio masažas padės jam augti sveikam, palengvins dažnai patiriamus pilvo skausmus.

Nedidelės apimties knygelėje trumpai apžvelgiama kūdikių ir vaikų, taip pat nėščiųjų ir tik ką pagimdžiusiųjų masažo technika, smulkiai aprašomi eteriniai aliejai. Galima skaityti po truputį, masažus išmėginant praktiškai, o galima ir vienu ypu tiesiog praplečiant savo akiratį. Taigi atitinkamai ir knygelę galima perskaityti gana greitai, arba – gana lėtai, nelygu pasirinktas skaitymo būdas.

Knygelė pilna spalvingų fotografijų, taigi besidomintiems masažu bus lengviau suprasti techniką. Šį darbą parengė medicinos specialistės, todėl manytina, kad tuo, kas aprašoma, galima pasikliauti nebijant padaryti daugiau žalos nei naudos.

62 puslapiai, vertė Veronika Žilienė

Tekstą parengė Ligita iš „Ligi Dangaus“

Šaltiniai: nuotrauka – www.kineziterapija24.lt, ištrauka – Roma Turner, Susie Nanayakkara – Kūdikio masažas