Tėvystė yra pats sudėtingiausias darbas, kurio nemokoma nė viename universitete. Ar galima tą mokymąsi palengvinti? Taip! Visą kūdikystės laikotarpį jūsų mažylį prižiūrės, gydys ir jo vystymąsi vertins jūsų šeimos gydytojas. Žinoma, ši knygelė neatstos vizito pas jį, tačiau joje visiems suprantama kalba savo patirtį, žinias, mokslinių tyrimų duomenis pateikia kvalifikuoti gydytojai ir slaugytojos, todėl ji padės jums pasiruošti kūdikio gimimui, suruošti kūdikio kraitelį, suprasti savo kūdikį įvairiais jo gyvenimo etapais, slaugyti susirgus, suteiks pasitikėjimo savo jėgomis.

Gimus vaikui ir dar tik jo laukiant, ypač jei tai pirmasis mažylis, mamytei ir tėveliui kyla daug įvairių klausimų, jie nuolat nerimauja. Ar vaikui viskas gerai, ar jie vienu ar kitu atveju elgiasi tinkamai. Ypatingai jautrūs ir svarbūs pirmieji vaiko gyvenimo metai. Būtent apie juos ir pasakojama mano ne per seniausiai perskaitytoje nedidelės apimties Lietuvos autorių knygelėje. Joje trumpai užsimenama apie laikotarpį iki kūdikio gimimo ir iš karto po jo, tačiau pagrindinis dėmesys visgi skiriamas kūdikio priežiūrai iki jam sukanka vieneri metai. Kai kurie minimi dalykai gali būti girdėti jau anksčiau, taigi perskaičius lieka juos prisiminti ar tiesiog įtvirtinti turimas žinias, o štai kiti – gali būti ir šis tas naujo, padedančio pagilinti žinias.

Knyga nėra tokia sunkiasvorė, kaip dažnai būna kitos knygos apie kūdikio priežiūrą, taigi ją galima paprasčiausiai įsimesti į  rankinę ir visur nešiotis su savimi, kad iškilus kokiam nors su kūdikio priežiūra susijusiam klausimui, bet kada būtų galima rasti atsakymą.

111 puslapių

Tekstą parengė Ligita iš „Ligi Dangaus“

Šaltiniai: nuotrauka - www.milzinas.lt, ištrauka – Rimantas Jasinauskas, Rasa Tamelienė – Pirmieji vaiko metai