Ar kada galvojai, kad norėtum prekiauti savo rankų darbo gaminiais? Turbūt kiekvieną kūrėją anksčiau ar vėliau aplanko tokios mintys. Kas nors pavyksta taip gerai, kad pagalvojama, jog galbūt pavyktų iš to pragyventi. Juk kas galėtų būti geriau nei dirbti mėgstamą, reikšmingą darbą ir dar iš to gauti atlyginimą. Tačiau nuo ko pradėti, kai rankdarbiai jau yra, o internete informacijos tokia gausybė, jog nesunku joje pasiklysti. Tai pirmiausiai rekomenduojama apgalvoti įvairius niuansus ir atlikti tam tikrus namų darbus.

1. Reikėtų padaryti bent keletą kokybiškų kiekvieno rankdarbio nuotraukų. Rekomenduojamas dieninis apšvietimas ar jei to kol kas padaryti nėra galimybės (pavyzdžiui, iki vakaro dirbama kitame darbe ir rankdarbiai tėra hobis, papildoma veikla), norimus fotografuoti rankdarbius derėtų įamžinti gerai apšviestoje fotografavimo dėžėje. Nuotraukos tikrai svarbu, tai patraukia kliento akį.

2. Kai nuotraukos yra, reikia apgalvoti kaip įpakuoti rankdarbiai bus siunčiami klientui – vokuose, maišeliuose, dėžėse ir pan. Reikia pradžiai įsigyti kažkokį kiekį pakavimo priemonių, prekių siuntoms ir siuntiniams.

3. Būtina apgalvoti kur namuose bus laikomi parduodami rankdarbiai. Gal tai galėtų būti atskira dėžė, spintelė ar iš pradžių bent jau lentyna? Daug paprasčiau kai prekės sudėtos tvarkingai ir klientui užsisakius lieka tik supakuoti rankdarbį ir išsiųsti.

4. Svarbu apgalvoti kokiu būdu (ar keliais) rankdarbiai pasieks klientą. Pavyzdžiui, paštu, paštomatu, autobusų siuntomis ar kt.

5. Vienas iš labai svarbių dalykų, kurių reikėtų apgalvoti – tai kokioje interneto prekybos platformoje bus prekiaujama, pavyzdžiui: Etsy, Amazon, Vinted, EBay, Wix, Lostrade ar kt. O gal bus kuriama atskira interneto parduotuvė ar Facebook puslapis?

Pradžiai tiek. Dar daug ką reikia aptarti norint prekiauti rankdarbiais internete, bet apie tai kitą kartą.

Šaltiniai: nuotrauka – https://www.amazon.in/Craft-Magic-Materials-Experience-Decorative-Decoration/dp/B07R9LCNTR
___
Patiko mano įrašas? Pasidalink įrašo nuoroda su draugais.