Mano problema – mandagumas bendraujant su žmonėmis, kurie bendravimo nenusipelnė. Aš nemoku užversti neįdomios knygos. Nemoku išeiti iš kino, jeigu rodo neįdomų filmą. Nemoku pasiųsti neįdomių žmonių. Bent jau tuo metu nemokėjau. Tą nereikalingą mandagumą, kurio mus išmoko mamos vaikystėje, vėliau neteisingai supranta štai tokie Vitalikai. Juk mus vaikystėje taip mokė. Reikia padėti varguoliams ir skurdžiams, kažkam veiksmais, kažkam geru žodžiu. Bet juk egzistuoja žmogaus gerumo riba!

Po Natalijos Krasnovos knygos 1000 ir viena diena be sekso. Baltoji knyga: kuo užsiėmiau aš, kol jūs užsiėmėte seksu žinojau, kad kai tik bus proga, būtinai ieškosiu ir kitų autorės knygų. Ir štai neužilgo man pasisekė atrasti dar vieną jos knygą apie vyrų ir moterų santykius pavadinimu Buvusieji: knyga apie tai, kaip spjauti ant tų, kurie norėjo spjauti ant tavęs.

Tai knyga apie moteriškas problemas, kurios trukdo kiekvienai gerai moteriškei laimingai gyventi su geru vyriškiu.

Ir ši knyga lygiai taip pat kaip ir ankstesnioji parašyta šmaikščiu stiliumi ir kupina autorės humoro. Joje apžvelgiami įvairūs vyrų tipažai, kuriuos autorei teko pažinti ir kurti bendrą gyvenimą su jais. Deja, kaip jau galima spėti iš knygos pavadinimo, pasakojama apie buvusiuosius, todėl patirtis nėra džiaugsminga, neretai kur aiškiai juntama autorės liūdesio gaida. Tačiau autorė apžvelgdama savo patirtį pabrėžia, kad kuriant santykius įprastai nėra kalta kažkuri viena pusė – ji aprašo tiek vyro, tiek savo klaidas. Taip pat neretai atsako į įvairius skaitytojų klausimus. Galiausiai supažindina su tuo, kaip į jos panašiu atveju nutrūkus santykiams moteriai gyventi toliau.

Aš esu brangakmenis. O jeigu mano visos briaunos, būnant su tavimi, nežėri, vadinasi, tu niekam tikęs juvelyras.

Apibendrinant Natalijos Krasnovos knygą Buvusieji: knyga apie tai, kaip spjauti ant tų, kurie norėjo spjauti ant tavęs galima teigti, kad ir kokie sudėtingi būtų vyrų ir moterų santykiai, moteriai būti laiminga galimybė visada yra.

272 puslapiai, vertė Monika Kazlauskė

Šaltiniai: paveikslėlis – www.knygos.lt, ištrauka – Natalija Krasnova – Buvusieji: knyga apie tai, kaip spjauti ant tų, kurie norėjo spjauti ant tavęs

Tekstą parengė Ligita iš Ligi Dangaus (#5)