Turėdami reikiamų bazinių žinių, bendrą suvokimą apie žmogaus fiziologinius, anatominius, biocheminius, endokrininius procesus bei kompleksiškai matydami tai kaip vientisą sistemą, kurioje vienas be kito deramai neveiktų jos elementai, galime keisti savo kūną ir organizmą. Esminių bazinių žinių, kaip reguliuoti kūno svorį, veikti raumenų bei riebalų santykį, turėti gražų ir patrauklų kūną bei būti geros savijautos, yra šioje knygoje. Jums telieka jas sujungti į vieną bendrą paveikslą, pritaikyti savo individualiai situacijai ir imtis praktikos. Štai ir viskas, mielieji, raktas – jūsų rankose!

Paskutinei pakliūti į mano šiemet šiame tinklaraštyje aprašytų knygų sąrašą garbė atiteko knygai apie kūno tobulinimą. Jau ilgokai turėjau šią knygą savo namuose, tačiau vis atidėdavau šalin su mintimis, kad gal perskaitysiu vėliau. Turbūt pasąmonėje kirbėjo jausmas, kad jei jau sportuojant reikia įdėti išties nemažai pastangų, tai ir knyga apie tai turėtų būti kietas riešutėlis. O juk gyvenime būna toks etapas, kai norisi lengvų skaitinių… Tačiau metams baigiantis visgi griebiau Mindaugo Juškos knygą Kaip sukurti savo svajonių kūną. Asmeninio trenerio išpažintis į rankas. Ir aišku, kaip ir neretai būna, kad nereikia spręsti apie knygą iš jos viršelio, taip nutiko ir šiuo atveju. Iš knygos pavadinimo ir jos viršelio apipavidalinimo galima būtų pagalvoti, kad joje iš esmės yra pateikti konkretūs fiziniai pratimai, na, gal dar kokie sveikatingi meniu ir tiek žinių. Vis dėlto yra visai kitaip – šioje knygoje konkrečių pratimų vos vienas kitas, o pats knygos turinys iš esmės yra teorinio pobūdžio, kupinas šiokių tokių filosofinių svarstymų. Be abejonės, žengiant kūno tobulinimo keliu reikalinga žinoti ir tai. Tik turbūt akcentuotina, kad ši knyga gali būti kur kas paveikesnė, kai ją skaitantis, sportuoti pasiryžęs žmogus būtų iš anksto nusiteikęs, kad knygoje nesužinos kažkokio naujo, stebuklingo būdo pataisyti kūno formoms, nes jo iš tiesų laukia nelengvas, dažnai nepatogus tobulėjimo kelias.

Apibendrindama teigčiau, kad knyga paneigia stereotipą, kad aktyvus sportas – tai tik bukas raumenų pumpavimas.

192 puslapiai

Šaltiniai: paveikslėlis – www.knygos.lt, ištrauka – Mindaugas Juška – Kaip sukurti savo svajonių kūną. Asmeninio trenerio išpažintis

Tekstą parengė Ligita iš Ligi Dangaus