„Took a right to the end of the line/Where no one ever goes./Ended up on a broken train with nobody I know.“ – sulyg pirmaisiais įžanginės dainos „Relax, Take It Easy“ žodžiais pamiršom užtrukusį patekimą į kruizinių laivų terminalo teritoriją, ilgą laukimą klausantis instrumentų derinimo („daugiau vokalo, mažiau būgnų“ ir kt. ir atvirkščiai) bei skaustelėjusias kojas (belaukdama renginio pradžios spėjau prisėsti ant šaligatvio plytelių. Pamačiau daugybę, paprastučiais sportiniais bateliais avinčių žmonių kojų. Nė neabejoju kieno tai įtaka!).

Mika Klaipėdoje

Taip ir būna, kai mėgstamo atlikėjo koncerte geriausiu atveju tikiesi apsilankyti ateity keliaudamas po Londoną ar Paryžių, o jis maloniai nustebina čionykščius savo gerbėjus surengdamas pasirodymą ne kur kitur, bet Lietuvoje. Scenoje, kuriai ypatingą nuotaiką kuria visai greta raibuliuojančiu vandeniu plaukiantys laivai. Renginio vieta pasirinkta ne sostinė ir tai tikrai nebūdinga bet kokiai kitai pasaulinio masto žvaigždei visus dažniau įkvepiančiai „Siemens“ Arenoje ar Vingio parke nei pajūry. Nors Mika be savo mikiškumo (neįprastumo, žaismingumo, kūrybiškumo derinio) negalėtų vadintis Mika. Toks pasirinkimas pasiteisino – sužinojau, jog į šį koncertą kai kas net iš Pietų Afrikos Respublikos atskrido. Atstumas, prieš kurį mano keli šimtai kilometrų visiškai nublanksta.

Ir, žinoma, kad renginys vertas dėmesio. Ant scenos buvo sukurtas slėpiningos šalies, apsuptos saulėgrąžų žiedais, įspūdis, medžiuose  be tankios lapijos „augo“ arbatinukai, tolumoje it danguje pakibęs žėrėjo besišypsantis mėnuo. Kiekvienai dainai atskira istorija. Kiekvienai – vis kitokia mūsų nuotaika, nes jei plojom rankomis, tai sutartinai, jei pašėlusiai šokinėjom aukštyn žemyn retsykiai stūktelėdami vieni kitiems alkūnėmis, tai irgi kartu, šaukėm bei dainavom dainas taip pat išvien.  Energija ir džiaugsmas atiduodamas nuo scenos grįžo atgal iš klausytojų. Galės drąsiai dalintis su mūsų kaimynais latviais.

Beje, Mika koncerto metu prabilo lietuviškai. Naujienų portaluose pranešama, kad į ausį reikiamus žodžius jam kuždėjo suflerė. Jeigu ji ir kuždėjo, tai akcento panaikinti nuotoliniu būdu niekaip negalėjo, o jo beveik nesijuto. Kažkurią akimirką netgi pamaniau, jog užsakytas vertėjas tiesiog puikiai dirba savo darbą.

Tik nesakykit, jog tai nekoks atlikėjas, nes nujaučiu, kad Mika bet kada gali jus užvaldyti.

Tekstą parengė Ligita iš  Ligi Dangaus“