Mezgimo paslaptys tradiciškai perduodamos iš kartos į kartą. Prieš didžiuosius šeimų gyvenimo pokyčius paprastai šio amato išmokydavo senelė ar teta. Vėliau ilgą laiką jaunimas į mezgimą žiūrėjo kaip vyresnio amžiaus moterų laisvalaikio užsiėmimą. Pastaruoju metu didžiulis susidomėjimas mezgimu vėl atsirado. Puikūs mezginių dizainai ir begalė įvairiausių siūlų vilioja daugybę jaunų mezgėjų. Mezgimas vėl tapo madingas, o dizaineriai rodo, kad šis įvairiapusiškas amatas gali būti taikomas ir aukštajai madai. Megztų drabužių galime rasti dizainerių salonuose ir kitose parduotuvėse.

Taip ir būna, kai skubėdamas iš namų prietemoje pasičiumpi knygą, kad būtų smagiai praleistas laikas išvykus, kai reikės laukti: lieki kaip reikiant atsižiūrėjęs į dailius ir įkvepiančius paveikslėlius ir nuotraukas, nes tavo rankose atsidūrė iš bibliotekos pasiimta, bet vėlesniam praktiniam darbui atidėta mezgimo raštų knyga. Čia jau nelabai būtų teisinga sakyti, kad per valandėlę, praleistą įstaigos koridoriuje, perskaičiau visus tuos du šimtus suvirš puslapių ar tuo labiau išmezgiau visus raštus, tačiau kad maloniai pasklaidžiau ir pasisėmiau įkvėpimo kūrybai, tai tikrai. Ir aišku perskaičiau visas tas painias raštų schemas, į kurias norint kaip reikiant įsigilinti visgi reikia išties nemažai laiko.

Nors kol kas dar neišnaudojau visų Maria Parry-Jones knygos Mezgimo raštai privalumų, bet laikas su ja pažindinantis irgi neprailgo. Ši knyga – puikus žinių šaltinis tiek pradedantiesiems, tiek pažengusiems mezgėjams.

256 puslapiai, vertė Rima Guzelytė

Tekstą parengė Ligita iš Ligi Dangaus

Šaltiniai: ištrauka – Maria Parry-Jones – Mezgimo raštai, nuotrauka – www.knygos.lt