Holivudo rulete Marlena Dytrich išlošė viską: ji tapo tikra Paramount dama, galėjo kontroliuoti savo filmus, jos įrašytos plokštelės turėjo didžiulį pasisekimą, ją mylėjo garsūs vyrai ir, kaip buvo šnekama, net žavios moterys. Ji tapo gyva legenda ir nieko nedarė, kad ją sumenkintų net savo pačios akyse. Visada tikėjo, jog nusipelnė visko, ką turėjo. Bet anapus ją supusių fanatiškų gerbėjų sienos kai kas pradėjo keistis.

Knygoje, kurią perskaičiau per kelias valandas, tarsi trumpas kometos blyksnis šmėkšteli XX a. aktorės ir dainininkės Marlenos Dietrich legenda. Gyvenusi tuo laikotarpiu, kai iš pradžių siautė Pirmasis pasaulinis karas, o po to ir Antrasis – moteris anaiptol nepalūžo, ji savo kūryba netgi sugebėjo tapti šviesos ir vilties šaltiniu daugybei žmonių.

Skaitant šią knygą apie ją neišsamiai atsiskleidžia jos gyvenimo kelias, jos asmenybė. Pabrėžiamas jos motiniškumas (knygoje nemažai pasakojama apie dukterį Mariją), neklusnumas, polinkis į nepriekaištingą tvarką buityje ir koketiškas būdas, lemiantis jos nepastovumą santykiuose su vyrais, nors teisiškai ji ir buvo susieta su vienu vyru. Tačiau dar daug kas lieka nepaliesta, taigi besidomintiems praeities asmenybėmis, o konkrečiau šiuo atveju – Marlene Dietrich – apsčiai laisvės ieškoti, rasti ir mėgautis daugybe kitų skaitinių apie Marlene.

108 puslapiai, vertė Liucija Snukiškytė

Šaltiniai: nuotrauka – www.skanauszodzio.blogspot.com, ištrauka – Lia Celi – Neklusnusis angelas. Marlene Dietrich legenda

Tekstą parengė Ligita iš Ligi Dangaus