books-leftimageNenumaldomai artėjant Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai (gegužės 7-ąją) nutariau, kad būtų smagu padiskutuoti susijusia tema. Šįsyk tebūnie apie jas… Knygas.

Šiuo metu į mano kiemą atkeliavo sunkiai paaiškinamas dalykas – kone vienu metu pradėjau skaityti tris knygas!;) Žinau, kad tai prie gero neprives, nes dėmesis barstomas visur, jo nesukoncentruojant ties vienu objektu, tad, spėju, greitu laiku reikės taisytis. Be to, egzaminai jau birželį… O dar ne per seniausiai sužinojau pritrenkiančią žinią – dalyvausiu interneto ir tinklaraščių konferencijoje „Login 2009“. Viešpatėliau. Marga marga. Ir man tai patinka! Oj, nuklydau nuo temos… Grįžtam prie knygų.

Tai štai. Pirmoje klasėje taip bijojau raidžių, kad net sykį išrėžiau mamai: „Aš niekada gyvenime neišmoksiu skaityti!“ Tfu tfu tfu, mano rūsčiosios pranašystės visgi neišsipildė! Ir gerai, nes tada aš būčiau ne visai aš. Kodėl? Tiesiog nuo pat mažumės knygos man vaidina ypač svarbų vaidmenį. Per jas ir akis susigadinau!!!:)) Tiesa, studijuodama lietuvių filologiją buvau šiek tiek iškraipyta kaip skaitytoja, tad kurį laiką ilsėjausi nuo intensyvaus skaitymo, nes paprasčiausiai tokiais tempais ir kiekiais mums reikėjo (ir tebereikia, bet grožinės literatūros mažiau) skaityti, kad… Buvo galima ilgam prarasti knyginį apetitą. Tačiau kas užgimė, atvertus lapus vaikiškos knygutės, taip lengvai nemiršta. Mmm… Apetitas grįžo, kaip jau minėjau, ir netgi su kaupu. Einu pavalgysiu (šypt), bet prieš tai… Dar šis tas.

Žinau, kad yra žmonių, kurie nemėgsta skaityti knygų. Vienam jų (nesakysiu kam) mokykliniais laikais tam tikro kūrinio ištrauką skaičiau ir dėsčiau savas įžvalgas, nors už tą žmogų buvau jaunesnė;) Kažin kodėl kai kurie nemėgsta tokio šaunumėlio? Gal jūs tas nemėgstantysis? Tekštelkit argumentų pliūpsnį kodėl esat priešiški knygoms. Spraudžiu į kampą? Baruosi? Ne, jokiu būdu. Tik smalsauju. Kaip komentatorė Zita pasakytų: „Mane labai žavi Ligitos smalsumas – kas, kur, kodėl? Kas slepiasi jumyse? Ech, vat tokie klausimai užveda visai dienai.“ Bandysiu užvesti ir jus… Rašytinio žodžio mylėtojai. Rekomenduokit man knygų. Pastaruoju metu darausi vis žingeidesnė ir žingeidesnė… Taigi – kas, kur, kodėl?:)))

Šaltiniai: nuotrauka – http://www.clpgh.org/books/images/books-leftimage.jpg