Geriausias pokytis: išmoksite paleisti tai, ką ilgus metus kaupėte savyje – kaltę, gėdą, skausmą, kančią. Nusimetę naštą suvoksite tiesą: viskas tėra proto sukurta iliuzija. Jūs atgimsite iš naujo ir imsite mylėti save. Tada ir prasidės jūsų naujas gyvenimas.

Turbūt esame įpratę girdėti, kad žmonėms vertėtų būti ne tokiais egoistiškais, labiau mylėti kitus ir jais rūpintis, taigi tokiame kontekste knygos Mylėk save, lyg nuo to priklausytų tavo gyvybė autorius Kamal Ravikant, pasiūlydamas iš pradžių visa širdimi mylėti save, išties nustebina.

Nors knygos tema sudomino, knygą pradėjau skaityti su šiomis tokiomis abejonėmis ir nepasitikėjimu. Maniau, kad nelabai čia ji mane ir užkabins. Deja, klydau. Galiausiai taip įsitraukiau, kad pradėjusi skaityti knygą vienos dienos vakare, kitą dieną popiet jau buvau ją perskaičiusi. Nors autorius nepateikia labai daug praktinių užduočių, skirtų meilei sau sustiprinti, jis siūlo keturis pagrindinius dalykus, kurie jam pačiam padėjo ir siūlo kitiems žmonėms juos išmėginti. Tai būtų: minčių kilpa, meditacija, veidrodis, vienas klausimas. Jie apima vieną esminį aspektą – žodžių Myliu save kartojimą.

Kiekvieną akimirką esu vis arčiau jos. Mirtis nusišypso ir žengia žingsnį atgal. Aš žengiu į priekį, ji atgal. Aš į priekį, mirtis atgal, aš į priekį, mirtis atgal. Žingsnis po žingsnio. Ir štai kada nors aš žengsiu žingsnį į priekį, o mirtis neatsitrauks. Tą akimirką ji mane pasiglemš.

Pasak autoriaus, nuolat kartojami žodžiai Myliu save sustiprino jo meilę sau ir, be to, atnešė į gyvenimą daug pozityvių permainų, todėl jis tiki, kad ir knygos skaitytojui tai gali padėti.

Iš esmės didelę knygos dalį sudaro pasakojimas apie autoriaus gyvenimą, įvairias smagias ir liūdnas jo patirtis, kasdienybėje sutiktus įdomius žmones, perskaitytas ir nugirstas mintis. Autorius tam skiria tiek dėmesio, nes mano, kad geriau mokytis iš svetimos, o ne savos patirties.

Ši knyga naudinga tiems, kurių gyvenime toks etapas, kai norisi paklajoti po savo vidinį pasaulį, atrasti jėgų įpūsti teigiamų permainų pamilus save.

216 puslapių, vertė Darius Grėbliūnas

Šaltiniai: nuotrauka – www.knygos.lt, ištraukos – Kamal Ravikant – Mylėk save, lyg nuo to priklausytų tavo gyvybė

Tekstą parengė Ligita iš Ligi Dangaus