Kai nutarsi laikytis bikinio programos, iškelk sau pasiekiamus tikslus. Negalvok apie idealias figūras, vaizduojamas knygose ir žurnaluose ar rodomas televizijoje, nuspręsk, kas pasiekiama tau. Pavyzdžiui, jeigu tavo dydis yra 44-as, tai iš tikrųjų tu negalėsi suplonėti iki 36-o per keturias savaites. Vis tiek gali numesti šiek tiek svorio, kol prasidės atostogų metas, sumažinti drabužius vienu dydžiu, sustiprėti, pasiekti, kad kūnas taptų stangrus ir įgautų sveiką, švytinčią išvaizdą. Apsirengus bikinį rūpesčių dažnai kelia nepasitikėjimas savimi, tačiau jeigu tu jausiesi gerai, tai tikrai būsi laiminga jį dėvėdama.

Ne per seniausiai perskaičiau nedidelės apimties knygą apie kūno tobulinimą. Knygos Bikinio figūra per 4 savaites sudarytoja Jo Lethaby siūlo viso labo per mėnesį padailinti savo kūną. Į tai įeina ne tik figūros dailinimas per mankštas, bet ir mitybos gerinimas, žalingų įpročių atsisakymas, odos priežiūra bei kt. Visgi žinant, kad nauji įpročiai nėra išsiugdomi taip jau greitai, galima spėti, kad jei skaitytojos turimi įpročiai gerokai prasilenkia su knygoje siūlomais, tai jai gali būti sunku juos paprastai pakeisti per rekomenduojamą 4 savaičių laiką. Be to, vienoje knygos vietoje labai užkliuvo toks sakinys: Išvalyk visas savo virtuvės spinteles ir išmesk visą maistą, kuris yra labai riebus ar cukringas. Po jo netgi trumpam užsinorėjau sviesti knygą į šalį! Čia juk siūloma ne kas kita, o maisto švaistymas. Aišku, kam nepasitaiko retsykiais su apgailestavimu išmesti kokio nors sugedusio maisto, tačiau maisto išmetimą pateikti kaip kažką teigiamo, čia tai jau išties nesmagiai atrodo.

Bet kuriuo atveju ši knyga gali būti patarėja tikslingai ir atidžiai sekant jos turiniu arba tiesiog kaip vienas iš laisvalaikio praleidimo būdų skaitant prabėgomis.

128 puslapiai, vertė Dalia Kubiliūtė

Šaltiniai: paveikslėlis – www.knygos.lt, ištraukos – Jo Lethaby – Bikinio figūra per 4 savaites

Tekstą parengė Ligita iš Ligi Dangaus