Jei į pasaulį ateini žinodamas, kad tave kažkas myli, ir išeini žinodamas tą patį, vadinasi, su viskuo, kas įvyko tarp to, galima susigyventi.

Kas gi nežino vieno garsiausių pasaulio muzikos atlikėjų – Michael Jackson? Prieš daugiau nei dešimtmetį palikęs šį pasaulį, ko gero, jis dėl savo kūrybos amžiams išliks gyvas savo gerbėjų širdyse. Taigi šį kartą mano skaitymo valandėlėms teko tikras iššūkis – virš 400 puslapių apimties žurnalisto Ian Halperin parašyta knyga apie Michael Jackson, į kurios apimtį pridėtos nuotraukos neįskaičiuotos. Pasiėmiau iš esmės dėl to, kad praplėsčiau savo akiratį.

Kupiname neapykantos pasaulyje privalome neprarasti vilties. Pykčiu užtvindytame pasaulyje privalome nenustoti guodę. Pasaulyje, kur daug nusivylimo, privalome nenustoti svajoję. O pasaulyje, kuris kupinas nepasitikėjimo, privalome nenustoti tikėjimo.

Knyga įtraukianti, skaityti ją buvo tikrai įdomu, bet per vakarą jos visgi neperskaičiau, užtrukau kiek ilgėliau. Šiokią tokią painiavą kėlė aplink Michael Jackson besisukiojusių žmonių minimų pavardžių gausa – kartais skaitydama pagaudavau save galvojančią: Tai kas ten ir su kuo? Trikdė ypatingas dėmesys numanomo vaikų tvirkinimo temai, kuri su atlikėju sieta daugybe sykių.

Be abejonės, autorius vis dėlto sumaniai praskleidė Michael Jackson gyvenimą gaubiančią uždangą, išryškėjo, kad kartu su sėkme ir turtais neretai atsiranda ir norinčių teisėtai ar nelabai atsiriekti ir savo pyrago dalį.

Kad ir kaip ten būtų, Michael Jackson nugyveno labai spalvingą gyvenimą ir ateities kartoms paliko gausybę savo kūrinių, ne vienas buvo ir vis dar yra jo įkvėpti.

Maiklas turi visą biblioteką savo kūrybos filmų, iš kurių daugumą filmavo buitine vaizdo kamera. Jis visada kūrė kažką naujo. Jis taip pat daug piešė, bet drovėjosi pademonstruoti savo tapytus darbus, bijodamas kritikos. Jis buvo pats jautriausias menininkas, kokį man teko kada nors pažinti. Bet ir pats ekscentriškiausias. Kalbant apie kūrybą, niekada negalėjai žinoti, ko tikėtis iš Maiklo. Kartą sakė, kad jei viską pradėtų nuo pradžių, tai daugiau dėmesio skirtų vizualiniam menui negu muzikai.

Apibendrindama teigčiau, kad Ian Halperin knygoje norėjosi daugiau dėmesio atlikėjo kūrybai. Bet kokiu atveju gilesnė pažintis su Michael Jackson gyvenimu vykusi.

415 puslapių, vertė Rimvydas Kuzas

Šaltiniai: paveikslėlis - www.knygos.lt, ištraukos – Ian Halperin – Be kaukės. Visa tiesa apie Michaelą Jacksoną

Tekstą parengė Ligita iš Ligi Dangaus