Džonis nekentė tuščio, ramaus miestelio gyvenimo ritmo bei mokyklos taisyklių ir tik grodamas gitara atrasdavo laisvę ir įkvėpimą, vėliau padėjusius aktoriaus karjerai. Būdamas dvylikos įsigijo savo pirmąją gitarą ir netrukus jau pradėjo groti grupėje, pirmiausiai su Flame, o vėliau su The Kids – grupe, su kuria bandė išgarsėti Los Andžele.

Iliustruota nuotaikingomis nuotraukomis iš kino filmų Eleonoros Saracino knyga pasakoja spalvingą žymaus aktoriaus Džonio Depo kasdienybės ir kūrybos istoriją. Knygos pradžioje trumpai užsimenama apie Džonio vaikystę, paauglystę, apie tai, kaip nuo muzikos jis perėjo prie kino meno, sužinome, kokie buvo jo pirmieji suvaidinti kino filmai. Tolimesniame dėstyme atskleidžiama daugybė kitų subtilybių – netradicinės Džonio Depo nuostatos į vaidmenų pasirinkimą, jo drąsa nebijoti būti išoriškai subjaurotam dėl vaidmens, rimtas ir atsakingas požiūris į darbą (dėl vieno ar kito vaidmens jis lanko reikiamus kursus, atidžiai nagrinėja scenarijų, kad tinkamiausiai atskleistų savo personažą, režisieriams drąsiai siūlo savo kūrybiškas idėjas, be galo įsijaučia į vaidmenį), taip pat jo požiūris į vieną ar kitą kino režisierių ar aktorių. Taip pat aiškiau išryškėja kūrybos užkulisiai ir paties aktoriaus charakteris.

Reikėtų paminėti, kad skaitant šią knygą ne mažiau svarbu, jog suteikiama proga pasinerti į keistą, magišką, pasakišką pasaulio pusę, kokie ir yra dauguma Džonio Depo suvaidintų personažų. Autorė, būdama didelė Džonio Depo gerbėja, itin įsigilina į kiekvieną filmo, kuriame jam teko suvaidinti, detalę, taigi ir knygos skaitytojas turi puikią galimybę atidžiau pasekti nagrinėjamų filmų istorijas, susipažinti su anksčiau dar nematytais kūriniais ar prisiminti jau matytus.

Sukilėliu ir atskalūnu laikomas Džonis Depas dar ne taip seniai troško nusikratyti gražuoliuko titulo ir turėjo labai stengtis, kad pasirodytų tarptautinei scenai kaip talentą turintis aktorius. Nepaisydamas žiniasklaidos klijuojamos sekso simbolio etiketės, jis rinkosi nevienalypių, sudėtingų personažų vaidmenis, dirbo su režisieriais, galinčiais prakalbinti kančią, vienatvę ir išskirtinumą. Tai yra vienas nedaugelio aktorių, neapsėstas savo paties įvaizdžio, todėl nejaučia baimės pasirodyti nepatrauklus.

Išsami ir įtraukianti knyga rekomenduojama aktoriaus Džonio Depo gerbėjams ir ne tik jiems.

207 puslapiai, vertė Greta Margevičienė

Tekstą parengė Ligita iš Ligi Dangaus

Šaltiniai: nuotrauka – www.sena.lt, ištraukos – Eleonora Saracino – Johnny Depp