edvinas1

Tinklaraščio www.webpadange.lt apie naujienas technologijose, internete ir mobiliojoje rinkoje autorius, kolektyvinio darbo www.euroblogas.lt bendraautoris, laisvalaikiu renkantis citatas citatos.tinklarastis.eu. O ir šiaip linksmas, protingas jaunuolis. Bendraujant susidaro įspūdis, kad šis moksleivis jau dabar aiškiai žino, ko nori. Tad susipažinkim su Edvinu Stoniku.

1. Labas, Edvinai. Ironiška: abu Karolio Pociaus konkurse laimėjom bilietus į konferenciją „Login 2009“ ir štai dabar imu iš tavęs interviu. Tiki, kad žmones suveda likimas? O gal tinklaraštijoje klesti suokalbiškas draugiškumas? (suokalbiškumą traktuok kaip tik patinka;))

Labas, Ligita:) Likimą paliksiu filosofams, jiems ši tema nagrinėti sekasi geriau nei man. Iš tiesų pritarčiau, kad tarp tinklaraštininkų klesti draugiškumas, galima jį vadinti kaip nori: milžiniškas, suokalbiškas, broliškas. Kadangi tinklaraštininkais dažniausiai tampa atviri žmonės, kurie noriai pasineria į diskusijas, dažniausiai jie būna draugiški. Visi su kuriais teko susidurti pasižymėjo retai sutinkamu draugiškumu:)

2. Ne taip jau seniai (gegužės 31 – birželio 1 dienomis) judu su tinklaraščio http://www.nezinau.lt autoriumi Džiugu Paršoniu kvietėt skaitytojus į diskusiją: „Žiniasklaida ir tinklaraščiai – konkurentai?“. Tu palaikei tinklaraštiją. Ar tavo pozicija šiuo atžvilgiu nepasikeitė?

Ne, nepasikeitė. Manęs neįtikino niekas – nei Login girdėti pranešimai (kurių viename buvo kandžiai kalbama apie konkurenciją), nei kiti išgirsti argumentai. Vis dar manau, kad tinklaraščiai gali pakovoti dėl apsilankančiųjų žmonių procento. Turbūt neveltui Vilniaus Diena, balsas.lt, atn.lt organizuoja projektus, kuriuose stengiasi pajungti ir tinklaraščių autorius. Mano nuomone, tai parodo, kad žiniasklaida nori ne konkuruoti, o pajungti tinklaraščius į savo gretas. Gerai, tai ar blogai, tai jau kitas klausimas.

3. Blogeriai.net, topix.lt„Turinio tinklo“ idėja kol kas tobulinama. Tavo nuomone, iš kurio projekto tinklaraštininkai sulauks daugiausiai naujų skaitytojų?

Kol kas geriausiai veikė topix.lt, nes praktiškai jie vieni ir veikė. Tačiau, kaip realiausias taškas galintis atnešti lankytojų srautą, mano nuomone, yra blogeriai.net. Jis iš žmonių nereikalauja daug laiko, pateikia platų įrašų spektrą ir nereikalauja iš žmonių pagriebti kiekvieno tinklaraščio RSS atskirai. „Turinio tinklo“ labai šviesios ateities bent jau artimiausiu metu vis dar nematau. Tai puiki idėja ir jos autoriui Džiugui reikėtų už tai paploti, tačiau vis dar nesugebu pamatyti kritinės masės tinklaraštininkų perlipant savo ego arba klausimą „Kam to reikia?“. Iš ties, tai yra didelis stabdis, kuris geriausiu atveju prie projekto pajungtų pačius aktyviausius ir turbūt visuomeniškiausius.

4. Kokius tinklaraščius (be savo) skaitai ir mums visiems norėtum pristatyti kaip itin vertus dėmesio?

Iš tiesų tinklaraščių skaitau nemažai (apie 200), kaip vertus dėmesio norėčiau rekomenduoti šiuos: Apostazė – apostaze.blogspot.com, Common Sense – commonsense.lt/ ir LŽS pirmininko tinklaraštį – dainius.org. Visi jie labiau skirti praplėsti savo akiračiui ir bendram išprusimui. Jeigu kas nors norėtų pasidomėti daugiau specifiniais (apie tinklaraščius, SEO ir pan.) tinklaraščiais, galite susisiekti su manimi, tikrai rasiu ką rekomenduoti.

P.S. Tiems, kas dar neskaito, tikrai rekomenduočiau Tavo, Ligita, tinklaraštį. Jis yra smagus ir turi savo šarmo;)(dėkui, Edvinai!)

5. Gal turi autoritetą (pasaulyje, Lietuvoje), kurio pėdomis norėtum sekti įgyvendindamas savo tikslus?

Jeigu tarp tinklaraštininkų, vienas pavyzdžių man yra Džiugas Paršonis. Jis visur spėja, rašo įdomiai, sugeba suburti tinklaraščius į bendruomenę, dirbdamas savo darbą, dar ir skaitytojams parengia kalną naudingos informacijos, yra draugiškas. Būdamas tokiu žmogumi didžiuočiausi savimi.

Tačiau kalbant bendrai, žaviuosi kūrybos žmonėmis: Albertu Kamiu, Franzu Kafka ir kt. Nesiekiu panašaus kelio kaip jie ir net neketinu lygintis su jais ar bandyti stotis greta. Mane tiesiog žavi žmonės, kurie sugeba kurti, parodyti kažką naujo, tvirto ir vertingo. Jie labiau atspindi tai, kaip norėčiau leisti laisvalaikį, o Džiugo pavyzdys, tai kaip norėčiau dirbti ir koks išlikti gyvenime.

6. Liepos 15-ąją pasirodė pirmasis tavo straipsnis kolektyviniame tinklaraštyje www.euroblogas.lt. Nusikelkime į ateitį: galbūt tavo galvoje jau knibždėte knibžda naujos idėjos? Ko tikiesi dalyvaudamas šiame projekte?

Idėjų tikrai nėra didelė galybė. Šiame projekte susidūriau su barjeru, kurio gyvenime buvau neperlipęs: niekada nedrįsdavau šnekėti apie politiką, įstatymus, tarptautinius darinius. Būtent to ir tikiuosi iš Euroblogo: įveikti save ir pasireikšti temomis, apie kurias neteko kalbėti. Taip pat džiaugiuosi galėdamas prisijungti prie šaunių autorių kolektyvo. Kadangi turiu progą, norėčiau paraginti prisijungti prie šios iniciatyvos ir kitus autorius, kurie nori pasisakyti apie Europą ir mano, kad gali tai sudėti į tekstą.

7. O dabar pakalbėkim apie tinginystę… Savo tinklaraščio puslapyje „Apie mane“ rašai: „Stengsiuosi kuo dažniau pateikti interviu su įvairių projektų administratoriais ir kūrėjais.“ Peržiūrėjau visus šių metų tavo įrašus ir neradau nė vieno interviu. Kaip manai, kokios pagrindinės to priežastys: nepastovūs orai, padidėjęs užimtumas, nauja meilė?:)

Tokio klausimo tikrai nesitikėjau:) Orai ir meilė tikrai nesutrukdė. Užimtumas taip pat nedidelis. Turbūt kalčiausias esu aš pats. Esu didžiulis tinginys ir dirbti prisiversti sunku. Tačiau, kadangi dabar paviešinai tai ir mane sugėdinai, pabandysiu atnaujinti šią rubriką. Stengsiuosi:)

8. Dėkoju už pokalbį.

Ačiū už įdomų pokalbį. O skaitytojų atsiprašau už tokį išsiplėtojimą, vis tas mano ilgas liežuvis;)