Prieš kurį laiką, gana vėlų vakarą, klausiausi neatsiklausiau vieno tokio muzikinio kūrinuko. Kai akis išdegęs lakioji dviračiu ar automobiliu po miestą bei nori per kuo trumpesnį laiką patekti iš taško A į tašką B, jis nelabai tinka, bet sutemus ir sumažėjus transporto srautui, žmonėms valantis dantis prieš miegą ar jiems jaukiai apsigaubus apklotais ir įsitaisius su patinkančia knyga ar mėgstamu žurnalu rankose, japonų kompozitoriaus Ryuichi Sakamoto muzika kaip tik. Bent man tai skamba kažkaip magiškai, dvelkia ramybe, atskirtimi, kurią sudrumsti būtų koktu. Paklausykit ir Jūs:

(nuoroda tiems, kuriems dėl kokių nors priežasčių video nerodys – Ryuichi Sakamoto Solitude (theme) )

O šiaip pamaniau, kad retsykiais visai norėtųsi pasidalyti viena kita skambančia dienos nuotaika, todėl sukuriu naują rubriką tokiu pat pavadinimu. Prieš daugiau nei pora metų jau buvo sukurtas skyrelis muzikai ir iki šiol yra reguliariai pildomas atradimais, taigi jis niekur nedingsta, tačiau manau, kad rubrika „Dienos nuotaika“ bus pasiekiama dar didesniam skaitytojų ratui. Galbūt tai paskatins gausybę kitų atradimų. Nuotaikų?

Dabar trumpai apie jas. Kai iš bibliotekos parsinešiau kelis DVD su japoniškais ir kiniškais filmais bei namiškiams prieš nosis kyštelėjau penkių diskų „Speak mandarin in eight easy lessons“ (pavadinimas tai truputėlį komiškas, čia kaip kadaise buvau įsigijusi knygą „Ispanų kalba per 30 dienų) komplektą, jie tik nusijuokė, kad  „keisti tie kinai“ lyg artimiausiu metu ruoščiausi už vieno iš jų ištekėti, bet nieko negaliu su savimi padaryti – išmoksiu ar neišmoksiu aš tą kinų kalbą, užtat bent dalele priartėsiu prie išsvajotosios Kinijos. Nekantrauju. Sėdėdama ne ką mažiau keistesnėje Airijoje.

Et, nuotaika keičiasi it kaleidoskopas. Tikriausiai turėsiu kuo pildyti rubriką.

Tekstą parengė Ligita iš „Ligi Dangaus“