music02Vajetau, šiandien Tarptautinė muzikos diena. Nors mane rudenį vis dažniau aplanko begalinis tylumos, ramumos poreikis, rodos, imtum ir užsikastumei po klevo lapais, kad niekas nerastų iki pat pavasario (žiemą mat miegama), tačiau, taip, be muzikos gyventi vargiai galėčiau.

Neretai ji mane netgi pasiekia nedavus jokio sutikimo, kad ir parduotuvėj ar tarpmiestiniame autobuse.  Šiuo atveju apie akstiną augti dvasiai kažin ko neprikalbėsi, nes, po šimts gegučių, teko skaityt, kad štai prekybos centruose, pasitelkus tam tikro stiliaus dainas, norima mus paskatinti tapti kuo puikesniais pelno nešėjais. Turbūt į tai investuojantiems sekasi – savu kailiu jaučiu kaip greitas muzikinis fonas veja mintis nuo dirsčiojimo į skrupulingai suplanuotą pirkinių sąrašą prie mirgėte mirgančių akcijų lentynose.  Taigi, jei ne to paties fono šalutinis poveikis „staigus bėgimas namo su prekių minimumu“, dar nežinia kaip baigtųsi… Vartotojo piniginei.

Bet ką čia – galvos ant pečių neveltui. Ar ne?

Štai mąstau, nejaugi tik melancholiškas ruduo išjungė mano MP3. Anksčiau taip mėgdavau jo klausytis pakeliui į kone visas reikiamas pasiekti vietas. Be savo mėgstamiausių dainų dar radiją įsijungdavau. Pastarasis gal ir suplakė viską? Rimtai, klausiaus, klausiaus, kol supratau – tas pats per tą patį. Vienodai. Nieko naujo. Nepripildo. Profesionalūs šiame tinklaraštyje besilankantys klausytojai jau seniai mane protino, kad esu užkietėjusi „popso“  mėgėja, kuriai vieta pragare (aha, tirštinu), tai tikriausiai subtilusis troškulys galop aplankė. Kol kas geriu tylą, nežinia kaip ten paskui bus. Esu linkusi mėgstamus mėgti nepajudinamai ilgai. Tai tiesiog plėsimės į tolius, į gylius? Galbūt. Juolab, kad turiu iš ko semtis. Visgi įdomu tai, kad tyla žavisi ir kadaise tarptautiniame Niujorko muzikos festivalyje laurus skynusios mūsų šalies grupės „The Skys“ vokalistas.

Temos pailiustravimui (įgarsinimui?:)) dedu vieną kūrinuką, kurio ritmas man tikrai patinka:

Nujaučiu, šįvakar miestai miestelyčiai, jų pastogės prisipildys muzikos. Sutapo su savaitgal-iop. Op?! O į gatves pažirsim gegužę. Mm.

Šaltiniai: nuotrauka – www.freedigitalphotos.net

Tekstą parengė Ligita iš „Ligi Dangaus“