Filmas įtaigiai siūlė mums visiems bent kartą gyvenime nusileisti žemyn, tiesiog atsigulti, kad akys susilygintų su mažo gyvūno akių lygiu ir mes žiūrėtume į pasaulį iš tos perspektyvos, kad mes matytume, kaip viskas milžiniška ir baisu. Aš netgi leidau sau pagalvoti, koks didžiulis turėjau pasirodyti katinui tą pirmąjį vakarą, kai atsistojau visu ūgiu ir įsikišau jį užantin.

Pastaruoju metu mane apėmė nedidelė knygų apie katinus manija. Ir pirmoji, kurią perskaičiau apie juos, tai Cleveland Amory knyga Katinas, kuris atėjo per Kalėdas. Vienišius, susiklosčius tam tikroms aplinkybėms, pagauna katiną. Bet, žinoma, nesiruošia jo auginti. Tačiau niekada nesakyk niekada. Kai ateina laikas kažkam šį katiną atiduoti, vyras nebenori to daryti. Galiausiai katinas lieka pas jį. Ir jie kartu patiria begales nuotykių. Per katino ir vyro santykius atskleidžiama daug įvairių žmonių ir kačių bruožų. Taip pat knygos autorius papasakoja nemažai kačių istorijos.

Tačiau dar labiau tikiuosi, kad tie iš jūsų, kurie niekada nelaikė gyvūno, skubės į artimiausią prieglaudą jo pasiimti. Jei taip padarysite, pamatysite, kad tas gyvūnas kiekvieną savo gyvenimo dieną teiks jums ne tik džiaugsmą ir draugiją, bet ir ypatingą meilę. Kaip minėjau knygos pradžioje, ją gali įvertinti tik tie, kurie turėjo laimės priklausyti gyvūnui.

Knyga leido atitrūkti nuo kasdienybės šaltais, tamsiais vakarais. Nors prisipažinsiu, kad retsykiais aš pati atitrūkdavau nuo knygos istorijos. Ar tai mano išsiblaškymas, ar kas.

240 puslapių, Dalė Virginija Jakutienė (#18)

Šaltiniai: paveikslėlis – www.geraknyga.lt, ištraukos – Cleveland Amory – Katinas, kuris atėjo per Kalėdas