Jei skirsime pakankamai dėmesio ir laiko, suprasime, kad vidinis gyvenimas nėra užsisklendimas savyje siekiant atsiriboti ir apsisaugoti nuo pasaulio įniršio bei absurdo – ar bent jau ne vien tai. Vidinis gyvenimas – tai visų pirma gebėjimas įsileisti pasaulį į save, mūsų būdas jį suvokti, suprasti, išmokti jo pamokas; tas būdas unikalus, susijęs su tuo, kokie esame ir kuo tapome per visą gyvenimą.

Šį kartą skaitydama knygą pasinėriau į vidinio pasaulio, sielos pažinimą. Savo kūrinyje Vidinis gyvenimas prancūzų psichiatras ir psichoterapeutas Christophe Andre siūlo 40 trumpų kelionių į sielos gelmes, į kurias gilintis rekomenduoja po vieną per dieną. Visgi aš knygą perskaičiau savu tempu, tačiau norintiems dar labiau įsiklausyti į save galima kliautis autoriaus skaitymo rekomendacija.

Knygoje autorius prieš kiekvieną skyrelį įdeda su skyrelių temomis sutampančias kitų autorių kūrinių citatas ir tada trumpai apžvelgia vieną ar kitą temą, pavyzdžiui, vienatvę, savistabą, valią, malonumą, gėdą ir kitas. Sužinome apie save ir kitus šiek tiek daugiau, susipažįstame su elgesiu, kuris yra geresnis mūsų sielai, nors ne visada lengvai įgyvendinamas.

Perskaičius knygą, kyla daugiau minčių tolimesniems vidinio pasaulio tyrinėjimams.

184 puslapiai, vertė Lina Perkauskytė

Šaltiniai: paveikslėlis – www.tytoalba.lt, ištrauka – Christophe Andre – Vidinis gyvenimas

Tekstą parengė Ligita iš Ligi Dangaus