296Jau kvėpuoju rudeniškomis nuotaikomis. Ne, nesergu depresija, tiesiog bandau morališkai nusiteikti ketvirtam kursui. Kai gyvenau bendrabutyje, viena kambario kaimynė buvo likusi antriems metams kartoti paskutinįjį. Be abejo, aš tai ne ji, tačiau retsykiais kirbteli mintis: „O kas jeigu?“

Ir iš karto prieš akis iškyla nemiegotų naktų vizija: Red Bull’io skardinėmis bei knygomis nukrautas stalas, pašonėje sėdintis protingesnis už mane bendrakursis (-ė), na ir šiaip… Nyki kasdienybė be pramogų. Siaubas, ką daryt, jei energetinių gėrimų, kavų, piliulių „Pagerink atmintį“ nemėgstu, o sėkmingai susikaupti ir tapti diplomuota specialiste norisi? Esu įsitikinusi, jog daug kas priklauso nuo starto. „Kaip pasiklosi, taip išsimiegosi“ – rodos, taip sakoma.

Taigi tikiuos niekas neprieštarausite, jei viešai paskelbsiu savo veiksmų planą:) Gal ir kitiems pravers, o gal jau perėję šį paskutiniųjų metų pragarą taip pat įžvalgomis pasidalinsite.

Skelbiu…

1. Pasirinkti mėgstamą sritį ir temą. Kai darai tai, kas iš tikrųjų tau patinka, įkvėpimas aplanko dažniau ir ilgiau pasilieka. Nereikia savęs prievartauti.

2. Skaityti kuo daugiau literatūros pasirinktąja tema. Ir tai vien tam, kad parašiusi diplominį darbą galėčiau drąsiai pasakyti: „Esu specialistė. Puikiai išmanau šią sritį.“

3. Susiplanuoti darbo rašymo etapus. Nepulti padrikai rašyti, nes anksčiau ar vėliau spragos vis tiek išlįs ir tuomet bus riesta.

4. Kibti į darbą iš karto. Esu didžiulė tinginė, tad visokių pasiteisinimų: „Oj, vasara neseniai baigėsi…“, „Artėja Šv. Kalėdos…“ nebegali būti.

5. Konsultuotis su dėstytojais. Žinau, kad turiu daug minčių ir pati, tačiau dėstytojai juk tam ir yra, jog išgręžtum iš jų visą erudiciją ar ne?;))

6. Sportuoti. Aš ir dabar daug judu, bet nuo rudens tapsiu boksininke. Tiksliau, vadovausiuos lotynišku posakiu: „Sveikame kūne – sveika siela“, nes visai nesinori sulaukti netikėtų miego priepuolių ar pan.

7. Pramogauti, ištvir… Ne, ne, Ligita, susikaupk. Aaaa, negaliu. Nors šio mano planelio tikslas ir yra: susiplanuoti viską taip, kad tarp darbų matyčiau šviesią dieną, nes kol kas man baigiamojo bakalauro darbo rašymas asocijuojasi su atsijungimu nuo visuomenės metams. Spėkit ar to noriu?

Atsakymas: ne. Todėl po truputį rimtėju…:) Kaip matau, tą darote ir jūs, nes rugpjūčio 18-28 dienomis skelbtoje apklausoje į klausimą „Kaip ruošiesi artėjančiam rudeniui?“ net 50% procentų iš jūsų atsakėte: „Sugniaužęs kumščius, kvėpuodamas giliai. Aš galiu, aš ištversiu“.

 
Šaltiniai: nuotrauka – http://www.freepicturesweb.com