Gintaro Černiaus knygoje Namų ūkio finansų valdymas teigiama, kad žmogus, negebantis valdyti savo asmeninių finansų, negebės valdyti nei įmonės, nei tuo labiau valstybės finansų. Bet visų pirma kas įtraukiama į asmeninius finansus ir kodėl juos išmanyti yra labai svarbu?

Pasak minėtos knygos autoriaus, vartojimo išlaidas sudaro – maistas ir nealkoholiniai gėrimai, alkoholiniai gėrimai, tabakas, apranga ir avalynė, būstas, vanduo, elektra, dujos ir kitas kuras, būsto apstatymo, namų ūkio įranga ir kasdieninė namų priežiūra, sveikata, transportas, ryšiai, poilsis ir kultūra, švietimas, restoranai ir viešbučiai, įvairios prekės ir paslaugos. O pagal išlaidų dažnumą jos skirstomos į kasdienes, mėnesio, sezonines, metines, vienkartines. Žinodami kur nukeliauja mūsų taip sunkiai uždirbami pinigai, galime pakoreguoti savo išlaidas ar pasistengti uždirbti daugiau. Galbūt tai nėra pati maloniausia veikla, ypač kūrybinį darbą dirbantiems žmonėms, bet tuomet mažiau vargo ir nemalonumų ateityje.

Būtent tai reikia išmanyti ir norintiems parduoti savo rankdarbius internetu. Aišku, ilgainiui kai veikla įsisiūbuos ir viskas užims vis daugiau laiko, galbūt bus galima pagalvoti apie galimybę pasisamdyti asmeninį buhalterį, tačiau kol dar tik žengiami pirmieji žingsniai, pravartu stebėti savo asmeninius finansus, kad jau pradedant dirbti prie rankdarbių prekybos būtų lengviau pačiam skaičiuoti savo laisvai samdomos veiklos pajamos ir išlaidas. Kam tai reikalinga? Kad ir kaip būtų sudėtinga, tačiau juk prekiaujant rankdarbiais dažnas ilgainiui nori, jog tai taptų ne tik jo pagrindine kūrybine veikla, bet ir pragyvenimo šaltiniu ar ne?

Todėl ir tenka stebėti savo išlaidas, kad žinotume kur galime išleisti mažiau, jog liktų daugiau pinigų kažkam kitam.

Šaltiniai: nuotrauka – https://www.tickertape.in/blog/personal-finance-significance-and-elements/