Šią knygą rašyti pradėjau po susitikimo su pažįstamomis mamomis ir tėveliais, turinčiais darželinio amžiaus vaikų. Verkimas, baimė, netikrumas – jiems gerai žinomi dalykai. Kaip padėti mažam vaikui, kuris iš saugaus namų pasaulio staiga patenka į darželio tikrovę? Juk mūsų dukrelės ir sūneliai paliekami vieni naujoje aplinkoje, su svetimais žmonėms… Tokie nuogąstavimai kamuoja tėvus ir dėl dvimečių (ar dar jaunesnių vaikų), lankančių lopšelį, ir dėl trimečių, darželyje krečiančių išdaigas, ir dėl keturmečių bei penkiamečių, reikalaujančių patvirtinimo, kad jiems svarbūs reikalai tikrai susitvarkys.

Anna Sojka – Laikas į darželį – tai miela, spalvinga knygutė, kurioje, pasitelkus įvairias kitiems vaikučiams nutinkančias gyvenimo istorijas, mažiesiems skaitytojams subtiliai atskleidžiama kokie džiaugsmai ir rūpesčiai laukia lankant darželį. Knygutėje tikrai žaismingai pasakojamos įvairių vaikučių gyvenimiškos situacijos, per kurias išryškėja vienoks ar kitoks pamokymas, kuris vertingas vaikučiams lankantiems darželį.

Šis nedidelės apimties kūrinys, kuriame gausu nuotaikingų piešinių, yra skirtas vaikučiams, tačiau, ko gero, ir tėveliai atras vieną ar kitą sau naudingą mintį ir pasijus bent šiek tiek ramiau ir saugiau.

Vertė Monika Vosyliūtė, 28 puslapiai

Tekstą parengė Ligita iš Ligi Dangaus

Šaltiniai: paveikslėlis – www.knygos.lt, ištrauka – Anna Sojka – Laikas į darželį