Nuo žemės grumstelio pločio ligi dangaus
„Nubėgau ilgą kelią. Ilgai bėgau.“ – Forestas Gampas
Citata iš kino filmo „Forestas Gampas“
Savaitės komentatoriaus (-ių) citata (-os):
„Iš tikro aš labai gerbiu aukšto intelekto žmones nepriklausomai nuo to kiek jie uždirba. Labai apgailestauju, kad jų atlyginimas neatitinka jų kvalifikacijos ir įdėto darbo.“ – Valentinas
„Todėl ir privaloma, kad „visi taip daro“. Jei nedarysi – pirštais užbadys.“ – Maras
„Nežinau žmogaus, kuris sugebėjo pasimokyti iš svetimų klaidų, visi savo klaidas turi padaryti patys. Šitas sakinys bus sekančioje virtualioje aikštelėje.“ – Fredis* (šiaip buvau išrinkusi kitą Fredžio citatą, bet netikėtai pamačiau, kad jis labai nori šita pasipuikuoti:))
„Valstybė turi būti dėkinga man, kad aš čia ateityje dar planuoju gyventi. Kol kas neplanuoju jokio užsienio.“ – WU
„Fredi, šiandien išgirdau ir man labai patiko: „Gyvenime svarbiausia nugalėti tinginį. Gerai, einu prigulsiu.“ – Šrekis
Labiausiai komentuotas įrašas: Lapkričio 2-osios dienos įrašas
Atradimai: Neva virtualus bendravimas su merginomis (pavyzdžiui, susirašinėjant) stiprina vaikinų potenciją. Na, ką aš galiu bepridurti!
Be nuosavo kompiuterio – kaip be rankų. O taip:((
„Mokslinis laipsnis, Valentinai, yra nedidelis popieriaus gabaliukas, su kuriuo net užpakalio nenusišluostysi (per mažas ir per kietas). Iš esmės jis nereiškia nieko, nors, aišku, padeda akademinėje kovoje už būvį. Taip kad nėra ko švęsti, tiksliau, nebus, jei apsiginsiu.“ – teigia Maras. Nejaugi tai tiesa? O kaip žinios, patirtis ir pan.?
„Kaip tik kalbėjomės su kolega – kodėl Lietuvoje visiškai nėra praktikos leisti darbuotojams dirbti trumpesnę savaitę? Aš sutikčiau dirbti 4 dienas už atitinkamai mažesnį atlyginimą. Tada turėčiau laiko bastytis po miškus ir fotkinti genius:) O mano kolega paskaičiavo, kad jam užtektų dirbti 3 dienas. Kai pagalvoji – ir įmonei, ypač krizės metu būtų visai gerai – sutaupytų kaštų. Realiai aš suprantu, kad per tas 4 dienas aš vis tiek turėčiau atlikti visos savaitės darbus, bet dar geriau – mažiau švaistyčiau laiką pašaliniams dalykams. Bet gi negali to net siūlyti, bo pagarsėsi kaip tinginė, nenorinti dirbti…“ – Musė
Problemos: „Norėčiau iškelti dvi kultūrologines problemas:
1. Nejaugi Džordana Butkutė yra geniali kūrėja tiksliai atliepianti barakudų godas ir nusivylimus?
2. Ar galime teigti, kad Džordana Butkutė ir kiti panašūs dainuotojai bei kūrėjai yra tikrieji ir autentiškieji dabartinės lietuvių liaudies muzikos kūrėjai? Ar liaudies muzikinė kultūra, kurią paveldėjome iš protėvių, neprarado savo tęstinumo ir kažkurioje vietoje išnyro kaip pop princesių ir pop princų liejamos dainos?“ – Valentinas
„Šreki, tas dalykas vadintųsi L formos scenarijum, kai nusileidi ant dugno ir nepakyli:)“ – romas. Visur skalambijama apie Lietuvoje pasiektą ekonominį „dugną“. Mano tinklaraščio komentatoriai suabejojo ar reikia labai dėl to krykštauti.
Be to, diskutuota apie PVM mažinimą maisto produktams, kasos aparatų turguose įvedimą ir kita.
Šventės, konkursai: lapkričio 2-ąją dieną minėjome Vėlines.
Komentatoriaus Taško ir kitų komentatorių „Sąvartyno BUM prieglobstis“: Sam Weber, „Musių valdovas“ ir literatūriniai nukrypimai, Sam Weber, paroda „Gyvenimas yra gražus“, Diskusijos / lrytas.lt, Valentino rudens derlius, Aleksandro Macijausko fotografijos, Albert Schweitzer, Reverence for Life, Kristinos Zdanevičiūtės fotografijos, ZZ Top star tells of Tube odyssey, IBM kompiuterio nuotrauka, Unicom rereleases old IBM keyboard design, JAV „Eagle Bank“ viceprezidentas R.Beresniovas: „Lietuvos švietimo sistema toliau gamina robotus“, bulius, raumeningas vyriukas matuojamas metriuku, karikatūra, Marie Doval, Salvadoro Dali piešinys, Piešinyje George Sand, George Sand, Kelią „profesionalams“!
Tinklaraštija: „Bet jei keikiama, vadinasi, – žiūrima. O jei žiūrima – tai taip išeina, kad įdomu ar bent jau svarbu?“ – svarsto Maras apie vadinamąją elitinę ir „popsinę“ kūrybą.
Siaubas kaip neliteratūriškai skamba posakis: „Niekada nesakyk niekada“. Bet… Reikia pripažinti – kuo daugiau patirties įgyji, tuo jis tampa reikšmingesnis.
Mėgstu vaikščioti pėsčiomis. Su ausinėmis ant ausų. Tada galima daug galvoti:)
Su organizuotu nusikalstamumu kovojama ir taip. Kokia jūsų nuomonė?
Šauni idėja. Kažin kaip ji įsilies į mūsų darbo rinką?
>>> Nuotrauka iš Foto fragmentai tinklaraščio<<<
Jūs lankotės mano asmeniniame tinklaraštyje, kuriame dalinuosi su Jumis savo mintimis, pastebėjimais. Čia taip pat vyksta turiningos diskusijos ir konkursai.
Labai lauksiu ir Jūsų minčių, nesivaržydami* komentuokit, siūlykit įvairias temas. Drauge galim atrast reikšmingų dalykų – nuo žemės grumstelio pločio ligi dangaus. Pradedam paieškas.
* yra papildomų sąlygų:)
Ligita
You visit my personal blog, where I share with you my thoughts and observations. It also hosts rich debates and competitions.
I will wait for your thoughts, feel free* to comment and to offer a variety of topics. Together we can discover important things – from the ground up to the sky. Let’s start the search.
* There are additional conditions:)
Ligita
Maras lapkričio 9th, 2009, 4:13 pm
Muse, nebūtinai – kai nepyksta užgaunamas. Kažkaip Fredis Tavęs stipriau neužkabina, bent jau nepastebėjau
.
Maras lapkričio 9th, 2009, 4:14 pm
Valentinai, kad vaikus ilgai migdai, tai nieko. Bet kavos tai daug geri
.
. lapkričio 9th, 2009, 4:17 pm
P.S. Jeigu žvaigždėtasis socialistų baubas būtų bent ketvirčiu amžiaus jaunesnis, būtų jau prieš pusvalandį pasigavęs Regio nejučiom paleistą – vidutinį vabybininką …
P.P.S. (Žiurkių)
Fredis* lapkričio 9th, 2009, 4:17 pm
Marai, nėra žmogaus kurio aš nemylėčiau, o Musei, kaip ir lygia greta Ligitai ir Zitai – ypatingai šilti jausmai, kodėl aš turėčiau ant ko nors „važiuoti”, „užkabinti”?
Maras lapkričio 9th, 2009, 4:20 pm
Aš tai ir sakau, Fredi
.
WU lapkričio 9th, 2009, 7:27 pm
Taške, užskaitau humorą
. lapkričio 9th, 2009, 7:28 pm
Pravartu ne tik Fredžiui*, kuris vis tiek apsimes nė neskaitęs, kaip ir t2:
http://www.lrytas.lt/-12576691621257443763-socialinis-tinklalapis-facebook-tarsi-liga.htm
TipasK lapkričio 9th, 2009, 9:36 pm
Negalėjau nepasiūlyti mieliems kolegoms:
http://www.youtube.com/watch?v=tlDAZGXwRzs
Valentinas lapkričio 9th, 2009, 10:14 pm
Vat lyginu Marą su Austru ir kažkaip pliusus dedu Maro pusėje. Ne todėl, kad jis yra mūsų prisijaukintas istorikas (kai kas sako, kad Maro buveinė yra KGB rūsiuose paslėptas karstas iš kurio jis išlenda tik suskambus atitinkamai Bruknerio simfonijai), o todėl, kad Maras skleidžia daugiau gyvenimiškos išminties ir pažiūrų platumo. Ar čia kaltas Brukneris su Monteverdžiu ar interesų sritis peržengianti istorikui būtiną kompetenciją, bet Maras visada amortizuoja kritiką ir paverčia ją prasminga diskusija. Oponento mintis jis kontrapunktuoja, kaip koks Bachas.
Tuo tarpu, Austras iš karto puola demonstruoti revoliucinį įkarštį ir intelektualinį nepakantumą. Matyt Marksas daugiau žaloja sveikatą nei Weberis.
Maras lapkričio 9th, 2009, 10:27 pm
Valentino odė Marui (gerai, kad ne marui)
.
.
Na, Austras yra doktrinierius ir revoliucionierius pagal charakterį, o aš toks nesu. Čia ir visas skirtumas. Bruckneriai, monteverdžiai ir weberiai su marxais – tik antstatai.
Nors, aišku, Bachas yra visa ko pagrindas
Maras lapkričio 9th, 2009, 10:49 pm
Austras gyvena ne toje epochoje. Jam reikėjo gyventi darbininkų kovos už egzistenciją ir savigarbą laikais, organizuoti nelegalias profsąjungas ir tikėti, kad ateis diena, kai darbo liaudis išsilaisvins iš savo grandinių. Deja, tikėjimo nėra, masių kovos nesimato – vadovauti nėra kam. Gaila – žūsta užsidegimas, kuris galėtų būti panaudotas kovojant su monopolistų diktatu darbuotojams, su šių pažeminimu. Bet viskas klimpsta postmoderniame posovietiniame tąsiame mėšle kai nelieka net sienų, į kuras būtų galima daužyti galvą.
Valentinas lapkričio 9th, 2009, 11:13 pm
Liūdniausia, kad ši energija galėtų būti panaudota konstruktyviam sienų statymui iš postmodernistinio mėšlo. Vietoje to, girdime tik nuolatinį verkšlenimą ir skundus dėl tėvelio pensijos.
TipasK lapkričio 9th, 2009, 11:19 pm
Negalėjau nepasiūlyti mieliems kolegoms:
http://www.youtube.com/watch?v=tlDAZGXwRzs
Jūsų komentaras laukia administratoriaus patvirtinimo.
Maras lapkričio 9th, 2009, 11:23 pm
Taip, konstruktyvumo trūksta, kaip ir nemažai daliai inteligentijos ne tik Lietuvoje – visame postsovietiniame regione.
Blogai – tos pačios virtuvės, kuriose sovietmečiu iki užkimimo aptarinėti pasaulio gelbėjimo planai nesiimant jokių konkrečių veiksmų. Nes TAISYKLĖS yra žinomos ir jų laikomasi. Tiesa, Austras šiek tiek veikia, negali sakyti.
Fredis* lapkričio 9th, 2009, 11:47 pm
Šiomis dienomis Europoje pažymimas epochinis įvykis – Berlyno sienos griuvimo 20-ios metinės. Per Panoramą rodė vaizdus iš saugyklų apie slaptus, konfidencialius prancūzų diplomatų dokumentus, kuriuose užfiksuoti įspūdžiai apie Margaret Thatcher (dešinioji politikė, konservatorė!) ir iš dalies F.Mitterrand nesuvokimą kas vyksta, jų skeptišką požiūrį į Berlyno susijungimą. Pagalvojau, kad viena laimė, jog Berlynas buvo padalintas, vokiečiai tą nesąmonę matė savo kieme daug metų, jei sienos nebūtų, tai H.Kohl, vokiečių tauta taip pat būtų neperpratę sovietų, mūsų išsivadavimas būtų labiau komplikuotas ( Europos sąjunga – tai visų pirma Vokietija), nors be jokios abejonės lemiama buvo JAV bekompromisinė pozicija Baltijos šalių okupacijos ir aneksijos nepripažinimo klausimu.
Gorbomanija, rusofilija buvo ir yra totalinis reiškinys, čia, Lietuvoje – ne išimtis. Gretimo tinklaraščio su labai mažomis išimtimis komentatoriai ir pats autorius yra tipiški socialistai rusofilai. Kažkaip net nejuokinga. Kažkokia masinė, sveiku protu nepaaiškinama beprotystė, psichozė.
bang lapkričio 10th, 2009, 12:03 am
Taško bajerio (turbūt) nesupratau (tikrai). Gal WU paaiškins.
Maras lapkričio 10th, 2009, 12:06 am
Fredi, tik nereikia nukrypti į rusofobiją. Tauta su didžia kultūra ir didžiais nusikaltimais (kaip ir Vokietija). Užtenka žinoti tai.
Fredis* lapkričio 10th, 2009, 12:19 am
Kultūrą palikime šone.
Jie (sovietai) daužo tau su buože per galvą, o tie durneliai tiesia į savo budelį rankas ir kvaila veido išraiška šypsosi bedante šypsena (dantys iškulti buože). Jų keiksmažodis yra JAV, Amerika, labiausiai užkietėjusių – Landsbergis.
A:G: lapkričio 10th, 2009, 12:26 am
„romas
November 9th, 2009, 3:21 pm
Fredi, prastas humoro jausmas ir įžeidumas yra Lietuvos bėda. Kažin, ar tai yra tik socialistų bruožas. Žiūrėk, kaip visuomenė susipriešinusi – ir tai katalikiškame krašte, kur turėtum mylėti artimą, kaip pats save. Tiesa, gal dažnas savęsi nemyli, todėl ir kito nekenčia:)“
Super, kaip daznai. Bet cia aplamai, neturiu omenyje kam parasyta.
A. G. is svetur.
Maras lapkričio 10th, 2009, 12:30 am
Hm, neina man taip atseparuoti kultūrą nuo viso kito. Be to, dabar rusai su buože lyg ir nedaužo – labiau patys sau, vieni kitiems. Bet kai tikrai daužo su buože, tai apie kultūrą kalba, aišku, neina.
Na, JAV man – dar viena imperija, šalia tos pačios Rusijos. Mums ji naudingesnė, tai tiesa, bet stabo iš jos daryti irgi nereikia – Lotynų Amerika nuo jos nemažai prisikentėjo. O egiptiečiai labiausiai pasaulyje apverkia SSRS žlugimą – nes gaudavo didžiulius pinigus už JAV nerėmimą. Toli nuo SSRS Egiptas, tai sovietinio valdymo saldybių egiptiečiai nepatyrė. Tas pats mums su JAV – gerai, nes toli.
Valentinas lapkričio 10th, 2009, 6:18 am
Marai,
Pademonstravai ideologinį silpnumą ir neatsparumą. Gal gali išdėstyti Imperijos požymius ir argumentus kodėl JAV juos atitinka?
Pagrindinė Pietų Amerikos bėda ne JAV, o jų pačių nesugebėjimas orgnizuotis plius per didelė meilė komunizmui.
Valentinas lapkričio 10th, 2009, 6:23 am
Fredi, matei kaip mūsų Lida kirto socialistui Austrui? Iš karto jaučiasi klasė.
R.Medinis lapkričio 10th, 2009, 8:32 am
Mūsų Lida? Oho.. Mes ir jie.., Šviesa prieš tamsą; kas ne su mumis, tas prieš mus; mes laimėsim, o jie pralaimės; mūsų reikalas teisus ir mes nugalėsim – visų šalių vadybininkai vienykitės!
Fredis* lapkričio 10th, 2009, 9:35 am
Važiuodamas sugalvojau anekdotą.
Ateina DDR Stasi saugumo agentas pas tėvą ir klausia:
– kur jūsų sūnus?
Tėvas: – nežinau, vakar išėjo iš namų ir negrįžo.
Saugumietis: – ir negrįš, mes jį nušovėme.
Čia priėjo Maras ir tarė: – tik nereikia nukrypti į rusofobiją. Tauta su didžia kultūra ir didžiais nusikaltimais (kaip ir Vokietija). Užtenka žinoti tai.
Valentinai, paiiškink tu šitam išplautasmegeniui, kad nepakanka žinoti.
Su sovietofilų banditų mylėtojais kažkodėl visada tokiais atvejais diskusija pakrypsta idiotiškai, šizofreniškai – kuri pusė turi daugiau juozų naujalių, anželikų cholinų, juozų tuminų, eimuntų nekrošių, konstantinų čiurlionių, tačiau iš tikrųjų viską lemia ne šios figūros, o kuri pusė turi daugiau branduolinių galvučių, įprastos ginkluotės vienetų, kurios šalies didesnis BVP.
Socialistai tikrai nėra pacifistai, jų požiūriu šalių tarpusavio santykius apsprendžia branduolinių galvučių kiekis.
Fredis* lapkričio 10th, 2009, 9:48 am
. lapkričio 10th, 2009, 11:07 am
bang
Taško bajerio (turbūt) nesupratau (tikrai). Gal WU paaiškins.
Ir aš nesupratau bang sakinio.
Pabandysiu nuodugniai – metodu DOT – paaiškinti savąjį:
-brandaus socializmo laikais kalbininkas Ulvydas užkniso lietuvių kalbos pamokymais, nes dažnam paaiškėdavo, jog jos visai nemoka.
Kaip reakcija atsirado gana fainų anekdotų serija, kaip taisyklė – seksovų.
Pvz. apie nutrintukę (moters gaktos plaukus, o jei pagal Algį Greitai – kūšį) ir penio rašybą (bibis, bybis, bybys – ilgųjų ir trumpųjų raidžių žaismas)
-gretimame tinklalapyje Regis sąmoningai ar ne, rašydamas apie vidutinį vadybininką Žiurkių, sumaišė raides ir atrado naujadarą – vabybininką į ką Valentinas atrašė, jog prasivardžiuoti negražu.
-Fredis* to aiškiai nepastebėjo, nes būtų nepraleidęs tokios progos eilinį kartą papi3,14zdavoti vidutinį
-Suprantu, jog mano „humoras” panašus į paprastą prastą jumorą, bet jis tikrai Algio Greitai stiliuje.
- 3.14 tai raidė „pi”
P.S. Atsiprašau tų, kuriems Algio Greitai „jumoras” prastas.
bang lapkričio 10th, 2009, 11:19 am
Ir aš nepastebėjau to pokyčio „vadybininke”
Valentinas lapkričio 10th, 2009, 12:10 pm
Keista, bet ir aš nepastebėjau. Manau Regis perdaug doras, kad būtų sąmoningai sugalvojęs tai.
Šrekis lapkričio 10th, 2009, 12:10 pm
Taške, šiaip viskas pakankamai aišku išskyrus vieną dalyką. Ar 22 m. filologės tinklaraštis tinkama vieta tokiems komentarams? Suprantama Ramanauskų Algio tema „karšta” ir aktuali, bet gi nebūtina su š.. batais čia prasieiti? Aš pavyzdžiui gerbdamas Ligitos atliktą ir atliekamą darbą, naudoju kitą vardą ir temų stengiuosi nedubliuoti, kad nedaryti šio tinklaraščio A.Račo tinklaraščio filialu. Tik su Fredžiu tokia vat delikati situacija, kad neturi galimybės pasidalint savo mintimis tenais..
Beje šie komentarai po įrašu „virtualioji apžvalgos aikštelė Nr. 22″, nei apie Greituką, nei tuo labiau apie .. nei žodžio. Logiškas klausimas prie ko tokie komentarai? Gal Ligitai vertėtų pagalvoti apie Greitajobo vardo humoro skyrelį, akivaizdu tam yra poreikis. Tuo labiau, kad čia yra tokį humorą vertinančių. Pageidaujantys pademonstruoti savo sugebėjimus turėtų vietą
.
p.s. dėl tų visų vadybininkų (vidutinių ir ne) tai aš čia šiaip, nerimtai. Tiesiog norėjau, kad būčiau Valentino ir kitų intelektualų išgirstas. Abejoju ar tas įvyko. Ir vėl tas pats per tą patį – kairieji dešinieji. Aš kažkaip galvojau, kad vidinės kultūros lygis nepriklauso nuo politinių pažiūrų, tačiau stebint kaip tradiciniai dešinieji karštai gina tą veikėją pradedu tuo abejoti..
Fredis* lapkričio 10th, 2009, 12:17 pm
R.Mediniui, lida (tikras vardas Lidija, išsiaiškinau) yra mūsų, nes mes su Valentinu gražesni ir nupirktume jai paskutinio modelio laptopą, o ne pasenusį iš kokios nors ten supirktuvės Žukausko g. 43 ir apvilktume puikiais sabalo kailinukais. Nė vienas jūs tai negalėtumėte padaryti !
romas lapkričio 10th, 2009, 12:22 pm
Šreki, Maro įrašas buvo apie kai kuriuos tabu kalboje ir raštijoje. Tie tabu yra kiek ir išsigalvoti. Jei nebūsim tokie katalikai ne vietoje, tai taps tiesiog kalbos prieskoniais:) Ant įdomios minties užvedė Kreivarankis, pastebėjęs interviu su Ališausku lietrytyje (nuorodos nedėsiu, nes ilgai kabos komentaras, o kas norės ras). Jei tam tikros kalbinės kultūros dalies neeksponuosim rašto pavidalu, mūsų ainiai susidarys apie mus neteisingą nuomonę. Negražu meluoti savo vaikams:)
. lapkričio 10th, 2009, 12:36 pm
Šreki,
koks sutapimas- ir aš manau, kad Ligitos tinklyčioje ne viskas tinka ir nors atsiprašiau, vis tiek jaučiuosi, kaip chamas įgoglinęs mėšlynais batais į švarutę, nušveistą ir kvepiančią klėtį.
Iš tikro taip ir yra.Ir jokie atsiprašymai čia nepadės – mano batais užneštas kvapas liko ilgam – kaip „paraša”.
Dar tik išversiu iš rusų kalbos, kurios dauguma čia besilankančių jaunų žmonių jau nežino, tokį žodį – „job”.
Bet ne, patys išsiverskit, IŠSILINKSNIUOKIT ir jums bus taip pat nesmagu, kai įsiskaitysite.
Šrekis lapkričio 10th, 2009, 12:42 pm
Romai, nesu specialistas, neturiu netgi šios srities išsilavinimo, kad protingai paaiškinti, tiesiog intuityviai jaučiu skirtumą tarp pvz. einam pasidulkinti, einam pasi…, einam pasibarškinkim, einam pasimylėsim arba tiesiog aš labai labai tavęs noriu.. Visa tai apie vieną ir tą patį norą atlikti lytinį aktą (pavadinkim taip). Betgi pasiūlymo formose yra skirtumas? Ar ne? Intuityviai jaučiu, kad tokia A.R.G. humoro forma tiesiog parodo dalies mūsų visuomenės nežinau kaip geriau pavadinti – debiliškumą/buduliškumą? Taip pat tai rodo mūsų humoro lygio provincialumą. Nesugebėjimą iš autorių pusės pateikti tas pačias aktualias problemas subtiliai, ne atvirai, ne vulgariai. A.R.G. tiesiog „kala tiesiai į klyną”. Toks savotiškas kaimietiško alaus ir pilstuko mišinukas. O juk yra ir kitokie gėrimai pvz. vynas.
Beje nesiginčysiu dėl A.R.G. humoro veiksnumo. Taip tai tikrai veikia. Bet tai kas iš to? Ką tai keičia?. Kam reikalingas toks humoras, kam jis aktualus?
. lapkričio 10th, 2009, 12:43 pm
P.S. Linksniavimas:
Darbas,
Darbo,
Darbui,
Darbą,
….
…..
Aš dirbu,
Tu dirbi,
Jis, ji dirba
Čia ASMENAVIMAS ? Tą rusišką žodį- dėl pilno vaizdo – reikia ir išasmenuoti, prisiminti sudurtiniuose etc.
Šrekis lapkričio 10th, 2009, 12:52 pm
Taške, Greitajobas tai tiesiog mano pasiūlymas kaip vadint tą veikėją. Išvesta iš: Greitai + kalbajobas. Nieko sudėtingo ir nieko nepridėta iš mano pusės. Ir pakankamai tikslu ir sąžininga. Bent jau jo stiliuje.
romas lapkričio 10th, 2009, 12:54 pm
Manyčiau, žodžiu kalbajobas Algis Greitai sužaidė dviprasmiškai. Didelė dalis moraliai nesugadintų žmonių šį daiktavardį supranta kaip „kalbos darbininkas”. Bet štai tokie, kaip Taškas, mėgina suvulgarinti žodžio reikšmę, kildindami prasmę iš rusų kalbos. Bet neskubėkim teisti Taško. Štai šitas negražus žodis kilo iš slaviško „bitj”, kas reiškia mušti. Todėl galime traktuoti žodį „kalbajobas” kaip pavadinimą asmens, turinčio destruktyvų santykį su kalba. Taigi, šis dviprasmiškumas lieka mįsle – ar kalbajobas yra teigiamas personažas, ar ne.
Šrekis lapkričio 10th, 2009, 1:01 pm
Romai, ne „bitj”, o „jabatj” arba „jobarj”. „Dalbajob” – „dalbit” ir „jabat”. Kalbajobas kaip aš suprantu Kūrėjo mintį, tai žmogus kuris kalbos pagalba tarkim „knisa smegenis”. Greitajobas išvestinis iš kalbajobas, greitas ant „jabat” arba greitas „jobarj”.
p.s. Ligita, greičiausiai rusų kalbos nesupranti, tai geriau nesiaiškink ką tie žodžiai reiškia (jeigu nesupranti). O visus tokius komentarus mesk kur nors..
romas lapkričio 10th, 2009, 1:08 pm
Šreki, pirmykštis žmogus nesugalvodavo kiekvienam daiktui ar veiksmui atskiro žodžio. Yra toks mokslas – etimologija, kuris nagrinėja žodžių kilmę. Štai šitas negražus žodis [:)] turi kilmę iš savokos mušti, smūgiuoti – dėl veiksmo panašumo, matyt.
Valentinas lapkričio 10th, 2009, 1:18 pm
Gerbiamieji,
Laikas suprasti, kad Greitajobas yra ne humoristas, o visuomenės kritikas. Todėl, jei jis vaizduotų neigiamą, atgrasų personažą, iš jo lūpų iš tikro nuskambėtų „einame pasip@@@st. Tai ir simbolizuotų to personažo moralinę degradaciją. Negi taip sunku suprasti, kad Greitai mums rodo mus pačius. Jei kas galvoja, kad jie nėra tokie – pažiūrėkite į kaimynus.
Šrekis lapkričio 10th, 2009, 1:20 pm
Romai, iki mušti, smūgiuoti buvo kitas veiksmas, jis pirmesnis. Rusų nenorminėje kalboje iš esmės viskas labai paprasta, gera dalis keiksmažodžių kilusi iš to pačio esminio veiksmo apibūdinimo.. Beje savus kalbininkus kurie puoselėja (gal kartais per uoliai, nesiginčysiu) būtent gimtąją mūsų lietuvių kalbą pavadint (tiksliau išvadint) sudėtiniu žodžiu susiejus jį su rusišku keiksmažodžiu irgi kai ką pasako apie Kūrėją. Nors gal šis žodis kalbajobas ir ne jo išmislas, kas ten žino.
Šrekis lapkričio 10th, 2009, 1:26 pm
Valentinai, nesiginčysiu, kad jam pačiam aš jokių didelių pretenzijų neturiu. Jis yra toks koks yra. Visa problema kaip žmonės reaguoja į tokius dalykus. Visiškai sutinku tokio humoro tolerancija charakterizuoja būtent mus. Man tai iš esmės ir užkliūna / nepriimtina. Apie save galvot man nereikia, o apie kaimynus galvoju (tuos pačius komentatorius).
romas lapkričio 10th, 2009, 1:27 pm
Ir štai kaip yra įdomu – žiniasklaida kovoja su negražiu Greitai kalbėjimu, bet yra už to, apie ką kalbama, rodymą nepilnamečiams. Štai Marija Aušrinė irgi, matyt, uždraustų klausytis Ramanausko, bet mielai leistų „Kuprotą kalną” viduryje dienos per TV:) Logika, kaip tos dvi sesutės (akys), per kalnelį nesueina.
. lapkričio 10th, 2009, 1:29 pm
romai,
tekstas 12:54 pm – viršūnė.
Abiem atvejais:
- jei tai sarkazmas
- jei tai parašyta rimtai.
Dabar darbų esu priverstas iki vakaro pasitraukti, susirasčiau net ČIA mano įkeltą tarp kitų nuobodybių ir A.S. Puškino eiles to žodžio tema.
Ligita lapkričio 10th, 2009, 1:35 pm
Šreki, gali būt ramus, dar šiek tiek rusiškai suprantu…:)) Žinau, ką reiškia „zajabala”, tai maždaug įsivaizduoju ir panašiai skambančių žodžių reikšmę.
Tiesa, visiškai nesuprantu kodėl WU užskaitė Taško atrastą pokštą. Pavyzdžiui, man žymiai juokingesnė nežinia iš kur „parauta” Valentino mintis: „kai kas sako, kad Maro buveinė yra KGB rūsiuose paslėptas karstas iš kurio jis išlenda tik suskambus atitinkamai Bruknerio simfonijai”. Dėl ko? Na, pats Maras kadaise save su giltine susiejo. Viskas sutampa
romas lapkričio 10th, 2009, 1:37 pm
Šreki, leksikos nenormiškumas yra paveldas iš krikščionybės. Humanizmo epochos mąstytojai šiuo klausimu teorijos neturi. Bet matome vis didėjančią seksualinę laisvę, kuri irgi buvo užgniaužta, kartu su leksika. Ar nebūtų verta atsikratyti viso beprasmiško paveldo viename pakete?
Musė lapkričio 10th, 2009, 1:42 pm
Aš tai tokių visokių „pikantiškų” žodelių vartojimą pateisinu vieninteliu atveju – kai tai daroma išties taikliai ir juokingai, kai tie žodeliai padeda sustiprinti personažo įtaigą, pabrėžti mintį (Borato, to paties AG atveju). Bet jei čia šiaip gromuluojam keiksmažodžius ir parodom, kas jų kiek moka, tai nežinau…
Ligita lapkričio 10th, 2009, 1:46 pm
Cha cha, na kas kiek kokių keiksmažodžių mokat?
Šiaip pastebėjau, kad publikai tokio pobūdžio (na, šitie rusiški) žodeliai patinka.
Ligita lapkričio 10th, 2009, 1:47 pm
Tiesa, turėjau omeny ne čia besilankančius, o šiaip piliečius!
Fredis* lapkričio 10th, 2009, 1:53 pm
Kitas požiūris į Algį Ramanauską-Greitai.
Nereikia iš A.R.G. lipdyti didelio mąstytojo, jis aktualus nebent besikaunantiems jaunuoliams Vilniuje ir Klaipėdoje su vietiniais rusiukais morozais „litovcais”.
Nežinau kokioje oazėje augo Šrekis ir kokiomis dabar vaikščioja gatvėmis, turbūt kasnakt nakvoja akademinėje paunksmėje M.K.Sarbievijaus kiemelyje po beržu, tačiau pav. Žirmūnuose po 21 val. geriau nesirodyti – siautėja gaujos „litovcų”, niekam nerekomenduoju vakarais vaikščioti pėsčiomis išsiblaškiusio menininko išvaizdos su ilgu šaliu per petį, nes gausi į snukį su kastetu ar peiliu į plautį. Morozų Vilniuje yra kaip musulmonų Prancūzijoje ar Olandijoje. Algis R.-Greitai augo, susiformavo kaip asmenybė naujuose Vilniaus rajonuose kasdien matydamas morozų buitį ir papročius, tarp kitko jo mama yra ukrainietė, taigi, slavišką kalbą, tarmę jis girdėjo nuolat dar būdamas mamos įsčiuose. Tai ką jis kalba jam yra labai natūralu, tokia jį supa aplinka.
Kodėl jūs taip jį sureikšminate? Jis demonstruoja vieną iš mūsų subkultūros rūšių, kurią būtina pažinti, žinoti kokie mes esame. Algio Greitai uždrausti neįmanoma, kada tai supras visokie šventuoliais apsimetinėjantys socialistai?
Algio Greitai keistumas, neįsipaišymas į rėmus yra tik tame, kad jis nėra kairysis liberalas. Amerikoje visokios holivudinės pop-porno žvaigždės kaip taisyklė yra demokratai ir balsuoja B.H.Obamą, jiems keismažodis yra G.W.Buch ir karas Irake.
romas lapkričio 10th, 2009, 1:53 pm
Muse, kam reikalingas toks mūrinis komentaras:) Aš irgi manau, kad žodžiai turi būti naudojami reikalo esmei nusakyti, o ne šiaip sau. Daugelis keikiasi tik dėl kvėpavimo funkcijos sustiprinimo (per atvirą burną oras išteka greičiau, nei per nosį). Aš esu prieš tokias lengvatas.