Geras filmas, Filmas apie nieką – štai tokias skirtingas frazes nugirdau eidama iš kino teatro po filmo Gucci mados namai. Turbūt kaip nėra vienodų žmonių, taip nėra ir vienodų nuomonių apie tuos pačius dalykus. Kadangi kino teatre lankausi ypatingai retai, kiekvienas apsilankymas tenai man tampa mažyte švente. Be abejonės ir šįkart taip nutiko. Tokių ir pan. skambių frazių, kaip Visiems patinka Niujorkas, Stiprios šeimos kuria stiprius verslus, Kokybė skirta turčiams ir kt. kupinas filmas tikrai mane įtraukė ir sujaudino emociškai.


Gucci mados namuose pasakojama dramatiška ir sukrečianti, tikrais faktais paremta verslininko Maurizio Gucci ir jo žmonos Patrizia gyvenimo istorija, apimanti ir visos Gucci šeimos santykių verpetą.

Maurizio su Patrizia susipažįsta vakarėlyje, kur moteris netyčia palaiko jį barmenu ir užsisako gėrimo. Toliau jų santykiai filme vystosi kone kosminiu greičiu, rodos, tik ne per seniausiai jie susipažino, o štai jau jie kartu leidžia laiką, galiausiai suartėja ir prieš Maurizio tėvo, maniusio, kad ši moteris su jo sūnumi tik dėl pinigų, valią susituokia, jiems gimsta dukra (pagal tikrą istoriją jiedu susilaukė dviejų dukterų). Įdomus tas faktas, kad susipykęs su savo tėvu, Maurizio kurį laiką (kol vėl grįžta prie verslo) dirba Patrizia tėvo sunkvežimių versle, tad šis posūkis lyg leistų manyti, kad priešingai jo tėvo nuomonei, moters jausmai yra tikri, o ne iš išskaičiavimo.

Filme poros santykiai tarpsta nepamirštant ir glaudaus ryšio su garsiąja Gucci šeima. Patekusi į kitą socialinį sluoksnį ir iš pradžių jautųsis kiek nedrąsiai, Patrizia galiausiai ima mėgautis visais naujo gyvenimo privalumais, juk kaip paaiškėja vėliau, turtingas gyvenimas ir buvo vienas svarbiausių jos tikslų. Palaipsniui atskleidžiama kaip vystomas verslas, kuriame netrūksta ne tik spalvingų įvaizdžių, įdomių idėjų ir kūrybinių sprendimų, tačiau ir nešvarių žaidimėlių, naudos siekimo bei noro pakenkti kitiems.

Liūdna ir ankstyva Maurizio gyvenimo pabaiga
žinoma bent kiek besidomintiems šia istorija – išduota ir įskaudinta Patrizia pasamdo žudiką, kuris vyrą nušauna. Kino filme prie to einama taip, kad vyras išvyksta iš namų, atsiranda kita moteris, po kurio laiko vyras per aplinkinius savo žmonai praneša, kad nori skirtis.

Dėl puikaus muzikinio fono, gražių vaizdų ir įtraukiančios santykių dramos 2 valandos su puse žiūrint šį filmą tikrai neprailgo.

Šaltiniai – nuotraukos – www.news.sky.com, www.indianexpress.com

Tekstas Ligitos iš Ligi Dangaus