Religija ar mokslas – kas svarbiau? Ką gali žmogaus protas?

„Angelai ir demonai“ – kraują stingdanti atmosfera, Tomas Hanksas, keisčiausi siužeto vingiai, daugiau nei dvi valandos kino teatre žiūrint tiek į ekraną, tiek į šalimais sėdinčią merginą nuo žiauresnių vaizdų vis slepiančią savo veidą po striuke.

Spragintų kukurūzų nepirkau, sėdėjau devintoj eilėj per vidurį, aj ką ten… Į šį kino filmą ėjau tik į savo mėgstamiausią aktorių pažiūrėti. Tiesa, anksčiau žiūrėtas „Da Vinčio kodas“ mane nuvylė. Maniau – kur jie, po velnių, įkišo Tomą Hanksą?!!! Tą protingai kvailą Forestą Gampą, tą pasiklydėlį Čaką Nolaną, tą ŽIV užsikrėtusį vyriškį iš „Filadelfijos“, tą… Žodžiu, buvau pakraupusi tokiu Tomo karjeros posūkiu, be to, ir pats filmas pasirodė pernelyg kompiuterinis, visiškai be emocijų.

Tokių minčių vedama ėjau į „Angelus ir demonus“. Siekiau revanšo. Ir, rodos, jiems (na tiems kino industrijos meistrams) šįsyk pavyko. Žiūrėdama nenuobodžiavau, negalvojau, kad žiūriu į robotus, o ne žmones ir netgi pasisėmiau įvairių minčių gilesniems apmąstymams.

Beje, kino filmo pabaiga mane itin nustebino. Įsivaizduokit – po vieno stulbinančio įvykio apsiašarojau, spėjau pamanyt: „Kaip gražu“ ir jau kėliausi nuo kėdės, bet staiga – bam! – į siužetą buvo įpinti intriguojantys ir netikėti pokyčiai. Še tau, kad nori! Meistriškai sužaista. Tiesa, būčiau užpykusi, kad mane taip apmovė, bet padėtį išgelbėjo tokie žodžiai (cituoju iš atminties): „Religija turi ydų. Be tik todėl, kad jų turi žmogus.“

Žodžiu taip – jei susigundysit pažiūrėt, prieš eidami nusiteikit, kad bučinių nebus, vos sugaudysit įvykių tėkmę, herojai kalbės jums nesuprantamais (o gal suprantamais?) terminais ir pamatysit negražių dalykų.

O žinot, manau, jog šįsyk už „Da Vinčio kodą“ buvo geriau dar ir dėl to, kad aktoriai buvo išraiškingesni. Netgi pamačiau taip lauktų Tomo Hankso firminių veido mimikų.

Ar esu rašytojo Dan Browno kūrybos fanatikė? Tikrai ne. Neskaičiau nė vienos jo knygos. Tyčia. Ir tikriausiai neskaitysiu. Gėda? Na, tai jau būtų atskira tema…